Powerlife 3lu set

En İyi 10 Göğüs Egzersizi

Reklam Alanı
İşte “en iyi 10 göğüs egzersizi”… Bu egzersizlerden­en az birini yapmıyorsanız, antrenman programınıza katmanızda fayda var.

Egzersiz 10 // Dumbbell Flyes – İpucu: Hareketin altında, dirseklerinizi bükerek omuz rotasyonunu azaltın. Bench’in plane kısmının altında üst kollarınızı kırmayın, göğüs kaslarımızı geliştirmek istiyoruz, omuzlarımızı ayırmayı değil!

Egzersiz 9 // Barbell Incline Bench Press – İpucu: Mr.Olympia ünvanlı Dorian Yates gibi çoğu üst düzey sporcu, flat bench yapmaktansa,­bu hareketi daha öncelikli olarak yapmaktadırlar. Bu çalışma omuzlar için sert olabilir.

Egzersiz 8 // Barbell Bench Press – İpucu: Bench press için doğru teknik her şeydir! Kürek kemiğinizi geri çekerek ve sıkı durarak omzunuzu korumayı unutmayın.

Egzersiz 7 // Dumbbell Bench Press – İpucu: Birçok sporcu, hareketlerini tamamlarken, dambılı hafifçe çevirmeyi tercih ederler. Böylece hareketin zirve noktasında tam bir kasılma sağlanır.

Egzersiz 6 // Decline Dumbbell Flyes – İpucu: Çoğu insan hareketin zirvesinde dinlenir fakat bu göğüs üzerinde gerginliğin en üst düzeyde olduğu zaman gerçekleşmelidir. Dambılları birbirlerine çarptırmadan tepe noktasında buluşturun ve göğüs kasınızı mümkün olduğu kadar zorlayın.

Egzersiz 5 // Şınav – İpucu: Şınav pozisyonu core (çekirdek) gelişimi için faydalıdır. Tekniğinizi bozmadan şınavdaki setlerinizi dinlenerek uzatın. Böylece abdominal kaslarınız yer çekimi ile savaşacak!

Egzersiz 4 // Leverage Incline Chest Press – İpucu: Bu harekette ağırlığa yardımcı olan bir partner edinmeniz iyi olacaktır.

Egzersiz 3 // Incline Dumbbell Press – İpucu: Dambılların avantajlarından biri, hareketi yaparken mükemmel bir kavrama yapmak zorunda olmamanızdır. Dambılı biraz dışa doğru çevirip, eklemler için hareketi kolaylaştırabilir ve göğsünüzdeki gerilimi artırabilirsiniz!

Egzersiz 2 // Drop Push – İpucu: Bu hareket için en küçük standı kullanın. Eğer doğru bir teknik kullanırsanız bu egzersiz, güç ve dayanıklılığınızı artıracak!

Egzersiz 1 // Single – Arm Push-Up – İpucu: Bu hareket kesinlikle kolay bir hareket değil! Bu hareketi yapamıyorsanız, incline olanını deneyin. Bir kolunuzu kutu ya da benzer teknik için aynı işlevi gören herhangi bir şeyin üzerine koyun ve aşama aşama zemine yaklaşana kadar kendinizi aşağı indirin!

19
0
admin
admin - 8 yıl önce
154768 0 19
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları