Powerlife 3lu set

En Mükemmel Vücutçular

Uç noktalara doğru: Ultimate Vücutçu

47 yıldır sadece 13 kişi Mr. Olympia şampiyonu oldu. Bu ödülle, kazanana en mükemmel vücuda sahip olma onuru verildi.

Bütün şampiyonların zayıflıkları vardır. Dorian Yates, benzersiz kas büyüklüğü ve yoğunluğu ile isim yaptı. Frank Zane ise muhteşem bir oran, simetri ve insan vücudunda sanatsal olan ölçüler taşıyordu. Bu ideal fiziğe rağmen, herkesin şampiyon olanlara “mükemmel” demesi zor düşünülürdü. Peki tüm zamanların en iyi vücutçusuna nasıl karar verebiliriz? Kendimiz yaparak… Dünyanın en iyi vücutçusu olmak için sahnede en muhteşem fiziği göstermek zorundayız. Önden arkaya, tepeden tırnağa bir sporcu mükemmel bir şekilde dengeli bir vücuda sahip olmalı ve tıpkı tarihin en önemli vücutçularının sahip oldukları gibi kaslar yapmalıdır. Hangi yarışmacının mükemmel vücuda sahip olduğunu keşfetmek için okuyun.

Reklam Alanı
Biceps - Phil Heat

Geçtiğimiz iki Mr.Olympia şampiyonu Phil Heat, yoğun kol çalışması setlerinde elde ettiklerinden çok daha fazlasına sahip. Mükemmel biçimli, hayal gücünün ötesinde ayrılmış, karikatür gibi çizilmiş kasları, istenen bütün niteliklere sahipti. Belki de göreceğimizin en iyisiydi.

Triceps - Kevin Levrone

Çoğu vücut geliştirme tutkununa göre Levrone taç giymemiş bir Mr.Olympia şampiyonuydu. Komple bir vücutçu olarak bilinse de, tam ayrılmış tricepsi ile meşhurdu. 90’lı yıllarda tricepsteki her üç bölümün görünür hale gelmesine “horseshoe” denmesi bir slogan gibiydi. Levrone bunun popüler olmasında önemli bir etkendi. Onun tricepsi en iyi olarak kabul edilir.

Göğüs - Arnold Schwarzenegger

Mükemmel göğüs gelişiminden bahsederken 7 defa Mr.Olympia şampiyonu olan Arnold Schwarzenegger’i es geçmek mümkün değildir. The Austrian Oak lakaplı Arnold, 58 inçlik bir göğüsü, vücutçularda bu standardı mükemmel seviyeye getirdi. Klasikleşmiş vücudunu yoğun bir çalışma ile elde etti. Arnold huşu uyandıran bir üst vücuda sahipti. Göğsü neredeyse kusursuzdu. Bugünün standartlarında bile ona yetişen çok az sayıda insan vardır.

Sırt - Dorian Yates

Devasa büyüklüğü ve kas yoğunluğu ile Yates, yeni bir çağ başlattı ve 6 kez Sandow kupası kazandı. Dev boyutunun yanı sıra o, vücut geliştirme tarihinde belki de en kalın ve mükemmel bir şekilde tamamlanmış bir sırta sahipti. Sırtı altın standart olarak kabul edildi.

Traps - Ronnie Coleman

Temel olarak sırt karmaşık bir yapıya sahip olsa da traps kasları görünür kılındığında muhteşem bir etki yapar. Coleman, patentli “most­muscular” pozunu verdiğinde, onun sahip olduğu traps kasları onu bütünüyle ayrı kıldı. Her ne kadar Ronnie, sahip olduğu sırt kasları, mükemmel şekil ve yılbaşı ağacı formundaki vücuduyla etkileyici olsa da, daha çok traps kaslarıyla bilinir.

Omuzlar - Flex Wheeler

Wheeler tartışmasız bir şekilde Olympia ünvanı olmayan en büyük sporcu. Onun mükemmel oranlı deltoidleri gülle gibiydi, mükemmel ön, medial ve arka ölçülere sahipti. Flex’in omuzları profesyonel arenada belki de görülen en mükemmel omuzlardı ve onun adını şampiyonların arasına yazdırdı.

28
0
admin
admin - 8 yıl önce
103046 3 28
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları