Powerlife 3lu set

Erkeklerdeki Östrojen Seviyesi Her Zamankinden Daha Yüksek

Whey proteinlerinin en tepede ve her zaman kullanabileceğinizden fazla performans arttırıcı ilaçların olduğu bir devirde düşünebildiğiniz tek şey testesteron seviyelerinizi en yükseklere çıkarabilme kapasitesine sahip olduğunuzdur, değil mi?

Yanlış( bir yönüyle). Fitness YouTuber Tim Muriello’ya göre modern yaşamın bir bedeli var bu bedel de daha yüksek östrojen.

Bu kadınsı yönlerini korumayı uman kadın veya erkekler için çok büyük bir problem olmayabilir ama hedeflerini optimum tutmak isteyen ağırlıkçılar için bu ciddi bir problem olabilir.

Muriello’nun açıklamasına devam edecek olursak tıpkı sindirdiğimiz besinler ve hatta havalandırma gibi rtam koşulları gibi şeyler  ilerlemenizi geri götürür.

Bu yüzden testesteron- yani erkek cinsiyet hormonu- fiziksel gelişim için önemlidir ve testislerde bulunur, bundan dolayı bu hormonun seviyesi erkeklerde kadınlardan daha yüksektir. Ancak Muriello şunu belirtiyor ki eğer testesteron seviyesi düşerse o zaman östrojen seviyesi artar.

Ve Muriello bunun geliştirmiş olduğumuz alışkanlıklardan kaynaklanan modern kolaylıklar yüzünden olduğunu iddia ediyor. Muriello’ya göre, yediğimiz et, evimizi temizlemek için kullandığımız ürünler ve hatta yiyeceklerimizin bulunduğu plastik kaplar yaşadığımız yere göre hormonlarımızı etkileyebilir.

Spor salonu müdavimleri için daha fazla testesteron iyi bir şeydir. Testesteron Dönüşüm Terapisi (TRT), haplar, jeller ve bu seviyeyi yükseltecek bantlar kas kütlesini artımak için önemlidir ve östrejeni kısıtladığı ispatlanmıştır.

Muriello  mod değişimleri, kişilik ve hatta fiziksel değişklikler-örneğin gögüse veya meme ucu büyümesi gibi-  mental değişimlerin de östrojen seviyesinin artmasına sebp olabileceğinin altını çiziyor. Ama her şeye rağmen bu ‘Salgın?’dan kaçmanın yolları var.

Peki Şimdi Ne Var? 

Muriello’nun bu iddialarında belirgin bir bilmisel eksiklik olduğuna değinmekte fayda var. Hepsinden önce, eğer böyle bir şey mümkün ise günlük olayların testesteron seviyesini nasıl ciddi bir biçimde düşürdüğü hakkında resmi rakamlar yok.

Böyle bir bilginin gerçekliği kanıtlanmalı ancak sayıları dengelemek için steroid ve büyüme hormonu kullanımının artmasını bir risk olarak görebilir miyiz? Veya yeni bir şeye mi dönüştürüldük, daha feminen yaşamaya Generation Iron’ın yerine 50 First Dates’in geldiği ve hepimiz Crossfit yapıyoruz.

 

16
100
admin
admin - 7 yıl önce
4286 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları