Powerlife 3lu set

Evde Vücut Geliştirme Egzersizleri

Vücut geliştirme egzersizleri, vücudunuzun daha iri görünmesine ve kaslarınızın gelişmesine yardımcı olur. Bu sporun meraklıları size, vücut geliştirmenin insanlara daha fazla enerji, daha iyi uyku, daha iyi bir sağlık ve hatta daha iyi bir ruh hali vereceğini söyleyeceklerdir. Bunlara ek olarak da, daha iyi görünmenizi sağlar. Bu sporun, spor salonunda para harcayarak yapılması mümkün olduğu gibi, evde çalışmak isteyen kişiler için de mümkündür. Evde vücut geliştirme egzersizleri yapmak, spor salonunda çalışmak kadar yararlıdır.

İşte size evde yapabileceğiniz vücut geliştirme egzersizlerinden birkaçı;

1) Şınav

Şınav çekmek hafife alınmasına rağmen, bu egzersiz temel olmasının yanı sıra vücut geliştirmek için oldukça etkilidir. Kendinizi şınav çekmeye hazırlamak için herhangi bir ekipmana ya da aşırı bir antrenmana gerek olmadığından evde yapabileceğiniz ideal bir vücut geliştirme egzersizidir. Vücut geliştirme egzersizlerinin amaçlarından biri yaralanmaktan kaçınmaktır. Bu yüzden şınav çekme programınıza ­diz üstü şınav çekmeyle değerlendirme yapmaya başlamak isteyebilirsiniz. Eğer 20 kez diz üstü şınav çekmeyi başarabilirseniz ki bunu yapmak çok kolaydır, daha sonra normal şınav çekmeye geçmelisiniz. Aşağı ve yukarı yapılan hareketleri doğru yaptığınızdan emin olun. kısacası göğsünüz yere değsin ve sonra tekrar kaldırın.

2) Kol Kası

Egzersizleri Kol kası egzersizleri, barbell kullanımını gerektirir ve evde yapabilmeniz için büyük bir barbell kullanmanıza gerek yoktur. Hatta hafif bir ağırlık bile işe yarayacaktır. Barbell kaldırarak yapılan kol kası egzersizlerinin en önemli yönü, duruş pozisyonunuzun doğru olduğundan emin olmaktır. Eğer doğru pozisyonda durmakta başarısız olursanız, bu egzersizi iyi bir şekilde yapamıyor olabilirsiniz. Dirseklerinizle ve elinizdeki barbell’le başlayın. Barbell’i kaldırın, böylece omuzlarınıza kadar kaldırabilirsiniz. Bu sırada nefes alın. Barbell’i aşağı indirmeden önce, barbell’i en yüksek konuma çıkarmak iki saniyenizi alır. Hareketin en zirvesine ulaştığınızda, durup dinlenmeyin. Barbell’i akıcı bir hareketle aşağı indirin. Aşağı indirmek de 2 saniyenizi alacaktır.

Reklam Alanı

3) Karın Kası

Egzersizleri Karın kası egzersizleri evde vücut geliştirmek için idealdir, çünkü ihtiyacınız olan tek şey düz bir zemin ve kararlılıktır. Yere uzanın ve tavana bakın. Boynunuzu ve kollarınızı hareket ettirmemeye özen gösterin. Yalnızca vücudunuzun üst kısmı tavana doğru hareket etmelidir. Yarım mekik egzersizi, normal mekikten daha farklıdır, bu yüzden sırtınızın alt kısmı yerde sabit dururken, yalnızca omuzlarınız yerden kalkmalıdır. Birkaç saniye boyunca kalkık pozisyonda durun ve yavaşça kendinizi geriye bırakın. Karın kası egzersizleriyle birlikte bu egzersizleri yanlış yapmak yerine, bu egzersizleri gerçekleştirirken doğru bir pozisyonda olmak çok önemlidir. Kaynak

21
43
admin
admin - 8 yıl önce
271225 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları