Powerlife 3lu set

Evde Vücut Geliştirme Rehberi

Reklam Alanı

Eğer benim gibiyseniz, o zaman antrenmanınıza mümkün olan en kısa zamanda başlamayı seviyorsunuzdur ve ayrıca spor salonu üyeliği için ödeyecek paranız da yoktur. Benim okulumda oldukça iyi donanımlı bir spor salonu var ama ben hala evde çalışıyorum. Çünkü salon haftada sadece 2 gün açık oluyor.

Evde antrenman yapmanın benim için ne kadar önemli olduğunu görebiliyorsunuz. Evdeki spor salonumda yaklaşık 210 lbs ağırlığında bench, 2 barbell bar, 2 dumbell bar, bir leg station aletinden oluşuyor ve okulda çalışmadığım zamanlarda kardiyo antrenmanımı dışarıda sokakta yapıyorum (kışın hava çok çok sert).

Evde antrenman yapmanın en iyi yanı dikkat dağıtacak bir şey olmaması. Ve yanınızda bir gözleyici, yardımcı olmadan çalışmayı daha faydalı buluyorum. Eğer bench press yapıyorsanız ve gücünüz tükenene kadar barı sizden alacak birisi olmaz – bu yüzden sadece kalkabilmek için kendinizi daha fazla zorlamanız gerekir.

­

­

Pratik Değerlendirme

­

Para

Nakit! Ekipmanlarınızı satın almadan önce bakmanız gereken ilk şey bu. Açıkça ortada olan nedeni ise, yeterli paranız yoksa, o zaman ekipman da yok. Ama herhangi bir iyi mağaza teşhirde olan ekipmanları denemenize izin verecektir, bu yüzden ilk önce rahat olup olmadığını görün, daha sonra ödemek için paranız (veya krediniz) olup olmadığına bakın.

Paranız olmasa bile, ne kadar ihtiyacınız olduğunu görürsünüz ve gerçekten ne istediğinizi bilirsiniz. İyi bir mağaza size montajlı bir şekilde teslimat hizmeti de sunacaktır. Ben o kadar şanslı değildim ve her şeyi monte etmek zorunda kaldım (bu hiç de eğlenceli değildi). Ama montajı bitirip benchin üzerine ilk kez uzandığımda, her şeye değeceğini biliyordum!

­

Boş Alan

* Boş alan ikinci mesele. Serbest ağırlıkları seviyorum, çok fazla yer kaplamıyorlar. Bu iyi çünkü aletlerim bodrum katında ve orası evimin çok kalabalık bir bölümü. Bu yüzden antrenmanımı bitirdiğimde, ağırlıkları bardan çıkarıp bir köşeye istifleyebiliyorum.

Multistation makinelere baktım ve onlar çok hantal ve büyük. Ben serbest ağırlıkların sağladığı daha geniş, daha rahat hareket alanını seviyorum. Bu yüzden serbest ağırlıklar benim için doğal bir hareketti. Boş alanın davetkar olmasını sağlayın ve böylece tekrar ve tekrar geri gelmenize sebep olacaktır. Tek bir ampul ile aydınlatılan ve her köşesinde örümcek ağı olan bir yer seçmeyin.

Sonuç

Dürüst olacağım, şu anda evdeki spor salonumdan hala tamamen memnun değilim. Hala almak istediğim birkaç parça alet var, ancak en önemli olanlarını aldım. Bir kondisyon bisikleti, bir kum torbası ve bir speed bag istiyorum.

Bunlar için beklemem lazım ama şimdilik elimdekiler yeterli. Bir şey satın almadan önce, hedeflerinizi belirlediğinizden emin olun ve ekipman satın alırken o hedefleri aklınızda bulundurmayı unutmayın.

Ve lütfen televizyon kanallarında “çığır açan teknoloji” ve ­“inanılmaz diyet hapları” adı altında satılan şeyleri satın almayın…

Günde 3 dakika çalışma ile vücdunuzu güçlendirip, şekillendirebildiklerini ve ” inanılmaz ” mucize haplarını bir hafta kullanma ile yağı azaltıp kasların ortaya çıkmasını sağlayabildiklerini iddia etmeleri sebebiyle saçmalıktan başka bir şey değil onlar. Bu pisliğin sizi kandırmasına izin vermeyin. Sıkı çalışmanın yerine geçen bir şey yoktur – bunu aklınızda tutun! Seçim sizin. Daha iyi bir vücudu arzu etmeyin, karar verin ve bunun için çalışın. Aynen devam edin!

Kaynak: Bodybuilding.com

16
100
admin
admin - 8 yıl önce
66712 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları