Powerlife 3lu set

FBI’ın Fitness Sınavını Geçecek Kadar Güçlü müsün?

Reklam Alanı
16 yıl boyunca ilk defa FBI’a katılmak isteyen cesur vatandaşın geçiş için fitness sınavına girmesi gerekti. Ancak 11 eylül terörist saldırısından sonra, öncelikli odaklanma siber güvenlik ve istihbarat yönündeydi bundan dolayı görevin fiziksel etkileri ihmal edildi.

Ama birden böyle büyük bir değişiklik neden yapıldı? Belirli iş yükü ihtiyacındaki artış ile ajanlar kilo artışı veya depresyon hatta bazen her ikisinden dolayı sıkıntı yaşamaya başlamıştı. Böylece FBI müdürü James B. Comey öne çıkıp bununla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı; ‘ Meslektaşlarınızın hayatları ve koruduğunuz insanların hayatları sizin koşma, dövüş ve ateş etme kabiliyetinize bağlı, yaptığınız iş ne olursa olsun böyle.

Mr. Comey ajanların Amerika’nın Birleşik Devleti ile ilglili neyin ‘doğru ve iyi’ olduğunun sembolü olduklarını belirtti. "Sizlerin bu referanstan iki katı iyi gözükmenizi istiyorum. Amerikan halkının size sadece bir bakış atarak işte Federal Araştırma Bürosunun bir özel ajanı diyebilmelerini istiyorum" dedi.

Şimdi bu fitnes sınavı neleri gerektiriyor? Eğer bu ajanlar filmlerde ki gibi ağzına bir donat sıkıştırarak spor yapıyosa tabi ki geçebilecekleri bir test olmayacak. Şimdi işin iç yüzüne inelim. Sınavı geçmek için, başvuranlar mekik, 300 metrelik sürat koşusu, şınav, süreli ve yarım millik koşular ve son olarak barfiks yapmak zorundalar. Her bir test arasında başvuranlara 5 dakikalık dinlenme süreleri veriliyor.

300 metre sürat koşusu

Bu oldukça açıklayıcı, koşabildiğin kadar hızlı koş. Testteki sürat koşusu ayakta başlıyor yani Usain Bolt hilesi olmayacak. Koşu erkekler için 59.0 saniyeden daha kısa, kadınlar için ise 71.0 saniyeden daha kısa olmak zorunda.

Mekik

Bu test başvuranların 1 dakika boyunca durmadan mekik yapmalarını gerektiriyor. Ayrıca şartlar yaş ve cinsiyete göre değişiklik gösteriyor.

Erkekler için; 38+

Kadınlar için; 32+

Şınav

Mekik hareketinin aksine şınavda süre yok. Bu testte erkekler aralıksız en az 29 kez, kadınlar ise 15 yapmak zorundalar. Bu kızın şınavları boşa değil.

1.5 Mil Koşusu

Bu sonuncusu gerçekten dayanıklılığınızı ortaya koyuyor, hem de daha önce üst vücut ve sürat çalışması yapmışken. Yapmak istiyeceğiniz son şey koşmaktır. Tartışmasız berbat olacaktır. Bu test için süreler erkeklerde 12 dakika 29 saniye, kadınlarda 15 dakika 5 saniye.

Yukarıda bahsedilen süreler 20 ile 29 yaşları arasındaki kadın ve erkekler içindir. İlerleyen yaşlarda süreler değişebilmektedir.

 

 

15
100
admin
admin - 6 yıl önce
12089 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları