Powerlife 3lu set

Gainer Kullanmak İçin 6 Sebep

Reklam Alanı
Kas geliştirme ve güçlenme hedeflerinize ulaşmakta kesin kararlıysanız, bir kilo aldırıcı kullanmayı büyük olasılıkla düşünmüşsünüzdür. Seçtiğiniz üründen en iyi şekilde yararlanabilmeniz ve bunun yansımalarını antrenmanlarınızda da görebilmeniz için bir kilo aldırıcı kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var.

1. Maksimum Kalori İhtiyacını Karşılama

Öncelikle, kilo aldırıcıların en güzel yanı ihtiyaç duyduğunuz kalori miktarını almanızı kolaylaştırmasıdır. Siz de ‘kilo alamayan’, yani en küçük kas kütlesini geliştirmek için bile yemek üstüne yemek zorunda kalan kişilerden biri olabilirsiniz. Bu durumda da muhtemelen bir tabak yemek daha görmek istemeyecek duruma sık sık geliyorsunuzdur.

İhtiyaç duyulan maksimum kalori miktarını alabilmek birçoğumuz için inanılmaz derecede çaba gerektirir. Bir kilo aldırıcı ise bunu yapmayı oldukça kolaylaştırır.­ Bir ölçeğinde (bir shaker) en az bin kalori içeren kilo aldırıcılar olduğunu düşünürsek, günlük 4000 ve üzeri kalori ihtiyacını sağlamanın ne kadar kolay olduğunu çabucak görürüz.

2. Özel Olarak Formüle Edilmiş Yağlar Sayesinde Fit Kalma

Kilo aldırıcı kullanmanın bir başka önemli faydası da bu ürünlerin çoğunun, kas geliştirme sürecinde fit kalmanızı sağlayan türde yağları içermesidir. Bazı besinsel yağ türleri, yararları düşünüldüğünde insan vücuduna sunulabilecek en önemli makrobesinlerin başında geliyor. Bu yüzden tükettiğiniz gıdalarla hangi yağ türünü aldığınıza mümkün olduğunca dikkat etmelisiniz. Kilo aldırıcı seçerken, içeriğinde orta zincirli trigliserit bulunan ve en az miktarda doymuş yağ içereni aramalısınız.

3.Antrenman Sonrası ve Günlük Kullanım Çeşitleri

Bazı kilo aldırıcı ürünler antrenman sonrası kullanıma özel olarak formüle edilmişken, bazıları gün içinde öğün yerine alınmak üzere geliştirilmiştir. Ayrıca bir öğünde alınan gıdaların kalori seviyesini artırmak için yemeğe eklenmesi uygun olan kilo aldırıcılar da mevcuttur. Kilo aldırıcıyı antrenmanın hemen öncesinde ya da hemen sonrasında kullanmak istiyorsanız, içeriğinde en az miktarda yağı ve en fazla karbonhidratı içeren ürünü arayın.­ Bu süreler içinde karbonhidratlar insülin salgısını artırıp, amino-asitlerin kas hücrelerine nüfuz etmesini sağlayarak, kaslarınızın en hızlı şekilde beslenmesini sağlar.

Antrenman saatleri vücudunuzun kaloriye en çok ihtiyaç duyduğu andır. Bu zaman aralığında fazladan kalori almaktan çekinmeyin.­ Yüksek kalori içeren bir kilo aldırıcı shake tercih ediyorsanız, aldığınız yağ miktarı düşük olmak şartıyla, bu saatler bunu içmenin tam zamanı. Weider’sSuper Mega Mass 2000 kilo aldırıcı, 530 kalori, 103 gram karbonhidrat, 25 gram protein ve yalnızca 2 gram yağ içeriğiyle bunun mükemmel bir örneği.­ Antrenman sonunda bu ürünün kullanılması, kas gelişimi için nokta atışı sayılır.

­4. Farklı Kalori Seviyeleri

Bu kadar yüksek miktarda kaloriye, yalnızca en verimli şekilde kas gelişimi sağlamak için gereksinim olduğunu düşünürsek, ihtiyacınıza en uygun ürünü seçmeniz çok önemlidir. Kilo aldırıcılar farklı kalori seviyeleri içeren çeşitlere sahiptir. Bir hafta boyunca her gün, bir ölçekte 400 kalori içeren bir kilo aldırıcı kullanmakla 900 kalori içeren bir kilo aldırıcı kullanmak arasında ciddi fark vardır. Kilo aldırıcı kullanımında aşırıya kaçıp gereğinden fazla kalori alırsanız, bir süre sonra istemeden kendinizi yağ bağlamış bir halde bulabilirsiniz.

Çoğu kişi 400 ila 600 kalori arasında kullanımı kendisine uygun bulurken, kilo almakta zorluk çekenler, daha yüksek kalori formüllü ürünlere yönelebilirler.­ İlk defa kilo aldırıcı kullanmaya başladığınızda, vücudunuzun kilo aldırıcıya uyum sağladığından emin oluncaya kadar günlük miktar konusunda temkinli davranmalısınız. Özellikle, dönem dönem hazımsızlık çeken veya bir defada çok miktarda kilo aldırıcı kullanan kişiler aldıkları fazla kalori yüzünden sindirim zorluğu yaşayabilirler. Bu yüzden aldığınız günlük kalori miktarını adım adım artırmalısınız.

34
100
admin
admin - 8 yıl önce
115123 0 34
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları