Powerlife 3lu set

Geniş Omuzlar İçin 4 Egzersiz

Reklam Alanı
Devasa Omuzlar

Spor salonunda ya da sokakta yürürken hiç iki basketbol topunu alıp da t-shirt’ünün içine, deltoidlerinin olması gereken yere koymuş gibi görünen bir tip gördünüz mü? Gördüyseniz, sonra basketbol topu zannettiklerinizin onun omuzları olduğunu anlamanız da çok sürmemiştir.

Peki siz o adamın yerinde olmayı ne kadar isterdiniz? Milletin size bakıp da bir insanın nasıl olup da sizinkiler gibi deltoid implantasyonu yaptırabildiğini merak ettikleri kişi olmak ister misiniz? Omuzlar ne kadar kalın ve genişse onlara kıyasla bel de o derece ince görünür.

Acayip iri görünmek istiyorsanız gurur duyabileceğiniz bir çift omzunuz da olmalı. Ama bilin ki bu iş zaman alır. Ayrıca, haberiniz olsun kaslarınız da hamlayıp ağrıyacak. Ama bu programı 6-8 hafta arası uygularsanız sizi temin ederim ki aynaya baktığınızda karşınızdaki adamı tanıyamayacaksınız.

Bildiğiniz Omuz Programlarından Değil

Eminim bugüne kadar hep birbirinin benzeri programlar görmüşsünüzdür. ‘Bir press, yanlardan kaldırma hareketi, arka lateraller ve işiniz bitti’, şeklinde… Bizim şimdi göstereceğimiz çalışma, pek o kadar alışıldık değil. Deltoidlerinize kütle kazandırırken biraz definisyon da elde edebilirsiniz. Profesyonel vücut geliştirme işindeyseniz bu hareketlerden bazılarını ya da tamamını bilmelisiniz.

Bu hareketlerin her birini bir profesyonelden öğrendim ve inanılmaz sonuçlar aldığım bir program halinde bir araya getirdim. Vücut geliştirme ve fitness âleminde yeniyseniz bunu denemeden önce daha bilinen bir program uygulamak isteyebilirsiniz ve o zaman bile bu hareketleri yaparak şekil kazanmanız biraz zaman alabilir ama bir kere bu hareketleri yaptığınızda artık deltoidlerin kendi kendilerine nasıl da geliştiklerini oturup seyredin.

­

EGZERSİZ 1: Seated Arnold Dumbell Press (Oturur Pozisyonda Arnold Usulü Dambıl Pres)

Elbette ki Arnold Press, ‘Avusturya Meşesi’ lakaplı Arnold Schwarzenegger’in ta kendisinden geliyor. Arnold, bu hareketleri, ön deltoidlerini parçalara ayırmak için yapardı. Bu harekete, avuç içleriniz kendinize bakar şekilde omuz yüksekliğinde tuttuğunuz bir çift dambılla başlayacaksınız.

Prese başlayın ve dambılları yukarı doğru kaldırırken kollarınızı da hareketin en son noktasında artık avuç içleriniz dışarıya bakıyor olacak şekilde çevirin. Dambılları 1 saniyeliğine yukarıda tutun. Tutuş pozisyonunuz başladığınızdakiyle aynı olacak şekilde 3 saniye içinde ağırlıkları geri indirin. Bu harekete 8-10 tekrarlı üç setin izleyeceği 12-15 tekrarlı bir veya iki ısınma setiyle başlamanızı öneririm.

39
84
admin
admin - 8 yıl önce
278900 1 39
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları