Powerlife 3lu set

Gittiğiniz Spor Salonunun Kötü Olduğunu Gösteren 6 Belirti

Spor salonunuzun kötü olduğunu nasıl bileceksiniz? Size bazı ipuçları vereceğim.  Kötü bir spor salonunda asla istediğiniz fiziğe ulaşamazsınız. Bu da sizi sadece hayal kırıklığına uğratır.

İşte size spor salonunuzun kötü olduğunu gösteren 6 belirti;

Ekipman Dengesizliği

Eğer spor salonunuzda kardiyo ekipmanları ağırlık ekipmanlarından fazlaysa yanlış yerde olabilirsiniz. Saygı duyulası hiçbir vücut geliştirme salonu kardiyoya, aerobike ya da bir dans sınıfına daha fazla önem vermez. Siz orada kas yapmak için bulunuyorsunuz. Başka bir şey için değil.

Kötü Yiyecekler

Eğer spor salonunuzun size çıkardığı programda iyi hazırlanmış bir beslenme listesi yoksa ve istediğiniz sonuçları alamıyorsanız yeni bir spor salonu bulmanızda yarar var.

Eğlence

Etrafınıza bakın. Spor salonunuzda kaç tane televizyon görüyorsunuz. Eğer spor salonunuz gerçek bir vücut geliştirme salonuysa cevap “hiç görmüyorum” olmalıdır. Müzik klipleri izlemenin ne size ne de antrenmanınıza bir faydası olacaktır. Siz orada spor yapmak için bulunuyorsunuz. Televizyon izlemek isteseydiniz evde olurdunuz.

Aptalca Kurallar

Müziği son ses açtıkları halde ağırlık kaldırırken ses çıkardınız diye size uyarılarda bulunuyorlarsa bu işte bir sorun var demektir. Burası bir vücut geliştirme salonu mu? Eğer öyleyse bu ve buna benzer saçma kurallar olmamalı.

İnsanlar İyi Formda Değil

"Çevrendeki insanlar kim olduğunu belirler" bu söz size tanıdık geldi mi? Evet salonda kilolu ve iyi forma sahip olmayan bir çok kişi görüyorsan ve bu insanlarla uzun süredir çalışıyorsan onlarla tatlı bir rekabet içine giremezsin ve seni hırslandıracak kişiler olmadığı gibi tecrübeli iyi forma sahip, bilgi alışverişinde bulunabileceğin kişiler de yoksa bu salon senin için uygun olmayabilir.

Müzik

Normalde ağırlık kaldırırken yanımda hep mp3 çalar olur. Ancak unuttuğum zamanlarda çok büyük hayal kırıklığına uğramış ve antrenmanları zor tamamlamıştım. Çünkü her dakika dandik pop şarkıları çalıyordu. Bu tarz şarkılar eşliğinde kas çalışamazsınız. Kas çalışırken size itici gücü verecek ve patlamanızı sağlayacak müzikler gerekir. Gülşen veya Demet Akalın gibileri değil.

20
87
admin
admin - 6 yıl önce
10786 0 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları