Powerlife 3lu set

Göğüs Antrenmanında 7 Ölümcül Hata

Çoğu erkek için görünür abs kasları, zayıf olduğu manasına gelir. Bir erkek için kuvvetli görünmenin işareti güçlü göğüslerdir! Kol için yapılan çalışmalar bilindiktir ancak iyi bir göğüs antrenmanı bulmak zordur.

İnsanların yaptığı birkaç bilinen hatayı belgeledik:

Reklam Alanı
Aşırı çalışma

Estetik fikirli biri için, kalın ve yuvarlak bir göğüsten çok daha önemli şeyler vardır. Sonuç olarak, çoğu insanın antrenman rutini, göğüs için, diğer vücut bölümlerine oranla daha yoğun, daha frekanslı ve daha hacimli çalışmalar içerir. Daha fazlası, daha iyisi olduğu anlamına gelmez, daha iyi demek daha iyi demektir.

Programınızda bir denge olmalıdır. Göğüs ihmal edildiği sürece ve zayıf nokta meşru bulunduğu sürece, bölgeye üst düzey antrenman önceliği tanımak uygun olmayacaktır. Göğüs kası öncelikle, üst kolları vücudun orta hattına doğru çizer. (Yatay itme hareketi) Göğüs antrenmanı hacmini, sırtta yapılan ters fonksiyon hacmiyle karşılaştırın. (Yatay çekiş) Çoğu insan komple sırtı çalıştırırken, göğüs bölgesi için daha fazla hacme sahip olurlar.

Aşırı omuz rotasyonu

Pazartesi günleri ya da çoğu insanın dediği gibi “Ulusal Göğüs Antrenmanı Günü”nde, bench press ve chest machine genellikle istekli kursiyerlerle doldurulur. Bu anlamsız acele ve yanlış teknik sonucunda, barbell’in altında omuzlarını ovan bir sürü genç görmüş olursunuz. Göğüs press ne kadar kolay gözükse de, omuzlarınızın ağaç kesme makinesiyle parçalanmış bir odun gibi olmasını istemiyorsanız, bilmeniz gereken şeyler var. Göğüs press’in herhangi bir çeşidinde, AC eklemi ve çevresindeki yapıları harap etme ihtimali vardır. Bunu önlemek için, basitçe hareket esnasında omuz rotasyonunu azaltmalısınız. Bütün hareket boyunca omuz başlarını geride tutun. Çoğu hata yapan kişi ise press yaparken omuzlarını uzatırlar (yuvarlarlar) böylece göğüste verimli çalışmayı engelleyip, omuzları savunmasız bir pozisyona sokarlar ve sıkışan bilek ekleminde keskin bir ağrıya yol açarlar.

Çok fazla bench press

Maksimum güç için çalışmadıkça (özellikle powerlifting) bench press çalışmasına odaklanmak için iyi bir sebep yoktur. Estetik çalışan insanlara göre bench press sadece bir diğer göğüs egzersizidir ve en mükemmeli değildir.

Omuzları koruyarak en iyi bench press çalışmasını yapmak için, powerlifter sporcuları gibi bench press yapmalısınız: Sırtınızı kamburlaştırın, topuklarınızı zemine koyun, hareket aralığı ve omuz rotasyonunu azaltmak için dirsek ve omuzlarınızı geri çekin. Bu teknik, güç antrenmanı için ideal olurken, göğüs kası katılımını azaltır. Maksimum göğüs çalışması, dirseklerin vücuttan 90 derecelik açıyla dışarıda olması, barın göğsünüze hatta boynunuza kadar değmesi anlamına gelir. Buna karşın yukarıda bahsedilen omuz problemleri dolayısıyla bu yöntemi tavsiye etmiyorum. Bunun yerine the flat barbell press’i ortadan kaldırın.

Dambıllara, bazı aletlere veya cable’a geçiş, ağırlıkçının elinde hafif bir rotasyona adapte olmasına izin verebilir, omuz rotasyonunu denklemin dışına çıkarır. Decline ya da incline geçişi ise, bu sorunun yüksek ihtimalle aşılmasını sağlar. (6 Mr. Olympia ünvanı olan, Dorşan Yates’in neden flat bench çalışmadığının sebebidir) Belki içimdeki powerlifter bunu söyletiyor ama barbell press çalışmasını antrenman programınızdan çıkarmak için yardımcı olabilir.

33
80
admin
admin - 8 yıl önce
198081 1 33
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları