Powerlife 3lu set

Göğüs Kasları Nasıl Gelişir?

İnsanları, spor merkezinde veya sahilde göğüs kaslarınızla etkilemeye hazır mısınız? Egzersiz programınıza yoğunluk ekleyerek, egzersizlerinize yakıt olması için bol kalori alarak,­göğüs kaslarınızı hedef alan egzersizler ile haftalar içerisinde kas yapabilirsiniz! Profesyonel olarak kas yapmak için­ya da sadece fiziğinizi düzeltmek için en etkili şey; göğüs kasıdır.

Adım 1: Kas yapmaya yoğunlaşmak

1)­Ortalıkta koşuşturmayı kesin.­Gün aşırı yaptığınız o kardio egzersizlerine ara vermenin vakti geldi. Fazla kardiyo egzersizi yapmak, kaslarınız için ayırabileceğiniz enerjinin harcanmasına sebep olur. Koşmak, bisiklete binmek, yüzmek ve takım oyunları oynamak enerjinizi tüketebilir. Günün sonunda, göğüs kaslarınız için yeterli enerji kalmaz.

Eğer kardioyu çok seviyorsanız haftada bire düşürün.
Koşma, bisiklete binme ve yüzme gibi aktiviteler yerine yürüme, tırmanma ve diğer düşük enerji gerektiren aktiviteleri seçin.

­

2)­Ağırlık çalışmalarında patlayıcı bir yaklaşımı tercih edin.­Çalışmalar göstermiştir ki hızlı bir şekilde ağırlık kaldırmak, yavaşça kaldırmaktan daha çabuk kas yapılmasını sağlar. “Patlayıcı” ağırlık çalışmaları, daha büyük kaslar için anahtardır. Tekrarlarınızı saymak yerine sayaç ile zaman tutun. Sayacınızı 1 veya 2 dakikaya ayarlayın ve o süre zarfında mümkün olduğunca hızlı ve çok tekrar yapın.

3)­Zorlanabildiğiniz kadar zorlanın. Daha hızlı egzersizin yanı sıra daha yoğun da egzersiz yapmalısınız.­Kas yapımı için kasların zorlanması lazım. Bu, şu demek; 10 defa ağırlık kaldırıyorsanız mümkün olduğunca çok ağırlık kaldırmalısınız. Başkaları ile karşılaştırdığınızda ne kadar kaldırdığınız önemli değil, kendinizi zorlayacak kadar kaldırıyorsanız kas yaptığınızı göreceksiniz.

Reklam Alanı

Ne kadar ağırlık kaldırmanız gerektiğini 10 defa kaldırdıktan sonra durmanızı gerektiren ağırlığı bulana kadar deneyerek arayın. Eğer bir ağırlığı sadece 6 defa kaldırabiliyorsanız çok ağırdır, 15 defa kaldırabiliyorsanız çok hafiftir.
Yeni başladıysanız bir koç ile çalışmanız daha iyidir. Kendinizi çok zorlayıp, kendinize zarar vermediğinizden emin olun.

4)­Zamanla ağırlık ekleyin.­Eğer eklemezseniz plato çizersiniz ve kas yapamazsınız. Her hafta veya 2 haftada bir hala kendinizi zorlayıp zorlamadığınıza bakın. Kaslarınızı hala “şaşırtacak” kadar ağırlık ekleyin.

5)­Kaslarınızı etkili bir şekilde dinlendirin.­Her gün göğüs kası çalışmamalısınız. Kaslarınızın antrenmanlar arasında dinlenip güçlenip büyümeye zamanlarının olması lazım. Göğüs kaslarınızı çalıştırmadığınız günlerde bacak ya da sırt kaslarınızı çalıştırın. Her gece iyi uyuduğunuzdan da emin olun ki kaslarınız tamamen dinlensin.

­

­

39
90
admin
admin - 8 yıl önce
725893 1 39
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları