Powerlife 3lu set

Göğüs Ölçülerinizi Arttırmak İçin 4 Anahtar Teknik

Bu eski usul, göğüs bölgesini hedef alan yaklaşımlarla buraların en büyük tepesini geliştirin.

Barların arkasında, iyi geliştirilmiş göğüs ‘tepe’ olarak adlandırılır ve bu statü sahibi olmaya eşdeğerdir. Şimdi görmezden geldiğiniz ve size buraların en yüksek tepesini verebilecek olan bazı stratejilere göz atalım.vücut geliştirmedeki fiziklerin gittiği yön konusundaki kişisel görüşler bir yana bırakılırsa vücut geliştirmenin hiçbir döneminde kas gelişimi mevcut Olympia sahnesindeki görkeme yaklaşmıştır demek çok da yanlış olmayacaktır. 50 cm üzeri kollar, korkutucu bacak gelişimleri ve devasa genişlikte omuzlar artık anormal sayılmıyorlar artık bunlar birer gereklilik.

Bilgeler bu umutsuz durumu sıklıkla işaret ediyor, şişkin beller profesyonel çevredeki jürü tarafından cezalandırılmamış görünüyor. Şaşırtıcı olarak, zayıf pektoral gelişim aynı türdeki eleştiriden kaçış olarak görülüyor. Şimdi de vücut geliştirmenin ‘Altın Çağı’na bir geri dönüp bakalım, Arnold, Frranco, Lou, Reg Park ya da Chuck Sipes hepside muhteşem göğüs gelişimlerine sahiplerdi.

20 kg daha hafif olsa bile, bahsi geçen altın çağ yarı tanrıları modern zamanların IFBB profesyonellerini sahnelerden silip süpürürlerdi. Klasik taraflardan bazı fikirler ödünç alalım ve 4 adım izleyerek en büyük tepelere ulaşmak için bazı yeni araştırmalara bir bakalım.

 

 

1. AĞIR BENCH PRESS

Reg Park bench pressde 250 kg yapabilen ilk adamlardan bir tanesiydi ve Arnold bench presse 250 kg ile başladı, Chuck Sipes bench presste dünya rekoruna koşmuştu ve Arnold pwerlifter olarak başlamıştı. Bahsi geçen bu adamların tümü çok ağır bench pressler yaptı; göğüslerindeki gelişm de bunun bir sonucudur.

2. PULLOVER PERFORMANSLARI

Mükemmel göğüs gelişimine sahip olan eskilerin neredeyse hepsi halter veya dumbbell pullover hareketleri yapmıştır. Bu egzersiz sadece göğüs bölgesini çalıştırmala kalmıyor aynı zamanda kanat ve orta sırt bölgesini de çalıştırıyor. Maksimum gelişmiş interkostal bölgesi nefes alıp poz verdiğinizde daha büyük bir göğüs kafesine sahipmişsiniz gibi görünmenizi sağlar. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre halter ve dumbbell ile yapılanlar  göğüs bölgenizi hedef alırken kablolu ve makineli pullover hareketleri kanat bölgesini hedeflemektedir. Halter veya dumbbell ile pullover hareketleri iri bir göğüs görünümünü arttırmak için gereklidir.

3. TERS TUTUŞLU BENCH PRESS

Kanadalıların son zamanlarda yaptığı bir çalışmaya göre geleneksel bench presse göre ter tutuşlu bench press göğüs aaliyetlerini yüzde 30 arttırarak çalıştırıyor. Daha da fazlası, bu kaldırma hareketi omuzlar için çok daha kolay, birçok ağırlıkçı tarafından klasik bench presse tercih ediliyor.

4. FLYES WITH CHAINS

Dumbbell flyes hareketi hareketin alt noktasında oluşan aşırı gerilmeden dolayı muhteşem; ellerinizi bir araya getirmenizi engeller, aşırı yükleme kaybolur bu da hareketi kolaylaştırır. Chain flyes tüm hareket açıklığını aşırı yüklenmenize olanak sağlar; zincir adım adım yere indikçe kaldırma gücünüz gelişir. Yavaşlayamazsınız ve bu sonuna kadar gider- hareket boyunca maksimum efor gerekir, maksimum yükleme oluşur bu da maksimum büyümeye eşittir.

Son Görüş

İyi gelişmiş bir göğüs hem güç hem de estetik açıdan statu sembolüdür. Bu dört stratejiye bir şans verin ve pektoral gelişiminizin nasıl yeni bir seviyeye ulaştığını görün.

 

14
100
admin
admin - 5 yıl önce
19485 0 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları