Powerlife 3lu set

Gün Boyunca Kalori Yakmanın Yolları

Reklam Alanı
Bütün gün boyunca kalori yakın

Salonda olmadığınız 23 saatlik bölümde, kalori yakmak için birçok fırsatınız vardır. Her ne kadar kalori yakmanın spor yapmakla ilgisi olduğu düşünülse de, aslında 7/24 kalori yakarsınız hatta uykuda bile. Burada bir saatlik bir kalori harcamasına karşı, 23 saatlik antrenmansız geçen bir süreden bahsediyoruz. Yani günün %96’lık kısmında akıllı yaklaşımlarla daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Salon dışında yakılan kaloriler de sürdürülebilir sağlık ve faydalar için açısından en az salon çalışmaları kadar yararlıdır. Sık yapılan egzersizler, antrenman yapıldığında sedanterdir. Bununla birlikte insanlar, salonda yaktıklarını düşündükleri kalori miktarlarını abartmaktadırlar. 24 saatlik bir evrede yaşıyoruz. Her saat size kalori yakmak için fırsat tanıyor, bu da size aktivitede bulunmak ve aşağıdaki beş stratejiyi uygulamak için sebep olabilir!

Bir kase yulafı omletle değiştirin

Yulafı, 3 yumurta ve ıspanak, biber gibi sebzelerle yapacağınız bir omletle değiştirmek, tat alma duyularınıza yapacağınız bir iyiliktir. Ayrıca vücudunuzdaki gıda bileşenlerini yeniden metabolize eder. Termik gıda etkisinin bir sonucu olarak, farklı makro besinlerin (protein, karbonhidrat ve yağ) her biri vücudun metabolize etmesi için farklı enerji harcamalarına gereksinim duyar.

Protein sindirimi içindeki metabolik yol oldukça karmaşıktır ve bunun bir sonucu olarak, vücut daha fazla kalori metabolize eder. Örneğin bir büyük tavuk, bir öbek tatlı patatesten fazladır. Buna göre yumurta proteini daha yüksek termik etkiye sahiptir. Ek 40-50 kalori alımıyla yakmayı hızlandırır.

Yani bir dahaki sefere sabah yulaf yerine yumurta ve sebzeye yönelin. Tokluk seviyeleri ile birlikte, kahvaltınızdaki bu ufak değişiklik, gün boyu tercihlerinizde dalgalanmalar yaratabilir.

İş günü boyunca hareket edin

Etrafınıza bakın. İş arkadaşlarınız iki büklüm olmuş bir şekilde monitöre bakıyorlar ve öğle saatini bekliyorlar. Bu alışkanlık yaygındır fakat tipik değildir. Değerli öğle vaktinizi geri alın ve kalori yakmak için kullanın.

Elbette sizden koşmanızı istemiyorum. Fakat öğle vakti sizin için, stresten arınmak adına ve kalori yakmak için oldukça uygundur. Mesela ofis etrafında ufak bir gezinti uygun olabilir. 45 dakikalık hafif bir yürüyüş, 200-300 kalori yakmanızı sağlayabilir. Dahası masanıza daha taze ve odaklanmış bir beyinle geri dönmüş olursunuz.

Belki öğle vaktinizi yemeye adadınız. Ancak bu vakitte yürümemeniz gerektiği ile ilgili bir kural yoktur. Bu yüzden arkadaşlarınızı kapı ve bina çevresinde hızlı bir yürüyüşe çıkarın. Ya da fotokopi çektirmeye gitmek, su içmeye kalkmak gibi birçok bahaneyle kalori yakmış olursunuz. Basitçe her 5 dakikalık harekette 20-25 kalori yaktığınızı düşünürseniz, 8 saatlik iş günü boyunca toplamda, 160-200 kalori arası yakabilirsiniz.

18
100
admin
admin - 8 yıl önce
33996 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları