Powerlife 3lu set

Gün Boyunca Kalori Yakmanın Yolları

Reklam Alanı
Çalışırken ayakta olun

Modern toplum, devamlı oturan bir nesil yarattı: Günde 8 saat masa başında oturmak, arabanın içinde oturmak, evde kanepenin üstünde oturmak, yemek masasında oturmak…

Oturmak, ayakta olmak kadar kalori yakamaz. Oturmak üzerine çok fazla araştırma vardır. Zayıflayan kalça kasları, zayıflayan kalça fonksiyonları negatif kolerasyon göstererek kronik bel ağrılarına yol açmaktadır. “American College of Sports Medicine”da yapılan bir araştırmaya göre, uzun sürelerde oturmak, kalp damar hastalıkları, kanser gibi ölümcül hastalıklara yol açmaktadır.

Bir dahaki sefere telefonda konuşurken ya da masadaki kağıtları karıştırırken bunu ayakta yapın. Böylesine küçük bir değişiklik telefonda daha canlı olmanızı sağlayacağı gibi, gün boyu 300 kaloriye kadar yakmanızı sağlar.

Merdiven çıkın

Merdiven çıkmak zor görünebilir ancak kalori yakmak için harika bir yoldur.Eğer çok katlı bir binada çalışma şansına sahipseniz,merdiven çıkmayı kalori yakmak için günlük bir rutin haline getirebilirsiniz.Hiç değilse asansör yerine merdivenleri kullanın.

Vücut ağırlığınıza ve merdiven uzunluğuna bağlı olarak, basamak başına ortalama 4-7 kalori kadar yakmış olursunuz.Bunu bir ileri bir geri ve yavaş adımlar şeklinde zorlaştırarak da kaslarınızı iyice yakabilirsiniz.

Daha fazla yeşil çay için

Yeşil çayın faydaları belgelenmiştir. Uyanık tutmanın yanı sıra, vücudu hücre hasarından koruyan antioksidan özelliklere sahip polifenol içerir. Bazı hücre yıkımları elbette gereklidir ancak coşmuş bir hücre hasarı uzun vadede kansere neden olabilir.

“Yeşil çay tüketmek 24 saatlik enerji harcamasını yeterli seviyeye yükseltir ve vücutta yağ oksidasyonu derecesini artırır.”

Enerji içeceği ya da kahve yerine yeşil çayı tercih edin. Yeşil çay, ılımlı seviyelerde kafein içerir. Yeşil çaydaki kafein miktarı, fincandaki­6 gr.­kahve kadardır. İyi bir metabolik destek sağlar.

“American Society for Clinical Nutrition” tarafından yapılan bir araştırmada, yeşil çay tüketiminin 24 saatlik enerji harcama seviyelerini yükselttiğini ve vücutta yağ oksidasyonunu hızlandırdığını göstermiştir. Bunun anlamı; daha verimli bir şekilde yağ yakma ve günün geri kalan kısmında daha hızlı bir metabolizma! Size düşen yeşil çayınızdan yudumlamak!

Gördüğünüz gibi egzersiz olmadan, günlük hayatınızda yapacağınız ufak oynamalarla, daha fazla kalori yakabilirsiniz. Fark edilir değişiklikler, küçük ama devamlı değişikliklerle sağlanır. Günlük rutininize ekleyeceğiniz bu küçük değişiklikler ve diyet, daha etkili bir şekilde kalori yakmanızı sağlayacak ve kilo verme hedefinize sizi daha çok yaklaştıracaktır!

Kaynak: Bodybuilding.com

18
100
admin
admin - 7 yıl önce
33846 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları