Powerlife 3lu set

Günde Kaç Öğün Yemeli?

Diyetinize gösterdiğiniz ilgiyle birlikte, her 3 saatte bir yemek yemeye çalışıyorsunuz çünkü başarılı olmak için bunun yapılması gerektiğini bir yerlerden duymuşsunuz. Hatta insanlar size, eğer öğünler arasında 4-5 saat beklerseniz vücudunuzun kas onarımı için sürekli olarak amino asit kaynağı sağlayamayacağını ve enerji için kendi kas dokusunu kullanmaya başlayacağını söylemiş. Siz de programınızı buna göre ayarlayıp her 3 saatte bir, saniye bile geçirmeden yemeğinizi yediniz. Fakat gün geldi, kontrolünüz dışında bir şey oldu ve öğününüzü atlamak zorunda kaldınız… Tüm gününüzün mahvolduğunu, bazı kaslarınızı feda ettiğinizi hatta vücudunuzun küçüldüğünü düşünüyorsanız, bu 3 saat kuralında aşırıya kaçmışsınız demektir. Peki, bu konuda bu kadar aşırı dikkat etmenize gerek var mı? Kesinlikle hayır! Aşağıda yazdıklarıma bakın ve bana katılıp katılmadığınızı görün.

Reklam Alanı
Sabah Kardiyosu:

Şimdi bir düşünün. Boş bir mideyle kardiyo yaparak bu yağ depolarını yok etme girişiminde hiç bulundunuz mu? Tüm bunlardan sonra, eğer herhangi bir karbonhidrat tüketmeden kardiyo yaparsanız, kesinlikle tüm sorunlarınızın kaynağı olan vücut yağı yok edimine ulaşacaksınız.

Sabah kardiyonuzu hiçbir şey yemeden yaptınız, öyleyse bir dakika durup düşünün.­ Tüm gece boyunca 7-8 saat hiçbir şey yemediniz, uyandınız ve sonra yavaş bir tempoda egzersiz yaptınız ama bir yandan da sandalyede otururken yemeksiz geçen 3 saat 1 dakikanın sonucunda performans düşüklüğü yaşayacağınızdan mı endişelendiniz? Bunu yapmak gerçekten ne kadar mantıklıdır? Mantıklı olmadığı kesin.

Egzersiz Besini En Önemlisidir:

Başarılı bir diyet hakkında unutmamanız gereken en önemli şey, egzersizlerinizin etrafında zamanlamasını saymaktır. Vücudunuzun belirli besinlere en çok ihtiyacı olduğu zamanda onlara ulaştırmak, beklemeye ve endişe etmeye değecek bir durumdur. Günün geri kalanında, çoğunlukla, endişe etmeniz gereken tek şey doğru miktarda kalori ve doğru oranda besin alımıdır. Eğer öğünler arasında 3 saat, 4 saat, hatta 6 saat beklesiniz bile, merak etmeyin bir sorun olmayacaktır. Söz veriyorum ki kaslarınız canlı canlı yenmeyecek.

Kendinizi Aşırı Kaptırmayın:

Metabolizmanız durma noktasına gelmeyecek ve kesinlikle kas kütlesinden bir şey kaybetmeyeceksiniz. Her üç saatte bir sıklıkta yemek yemenin en büyük avantajı, gözünüzün açlıktan dönmeyecek olması ve bir sonraki öğün için kendinizi çok fazla kaptırmayacak olmanızdır.

Bir günlük kalori hesabınız hazır olduğundan, öğünlerinizi planladığınızdan ve bunlara bağlı kalmaya (ki eminim doğru bir şekilde yapıyorsunuzdur) kararlı olduğunuzdan, aşırıya kaçmak sizin için bir sorun değil. Buna ek olarak, çok sıklıkla yemek yemek, kan şekerinizi daha iyi dengeler.

Stresi Azaltın:??

Yukarıda belirttiğimiz gibi söz konusu diyet olduğunda, biraz fazla dikkat etmek iyi bir şeymiş gibi görünse de, sonuçları görmek istiyorsanız sizi tamamen strese sokacak, programda yapılan küçük değişikliklere asla kendinizi kaptırmamalısınız.

Gerçekte, çok aşırı stresli olmak vücudunuzda kortizol miktarının artmasına neden olur. Bu durum, kasınızı korumak ve yağın vücutta depolanmasını artırmak söz konusu olduğundan, olumsuz bir etkiye sahip olur.Yüksek kortizol seviyeleri, performans düşüklüğüne ve vücudun fazla yağı karın bölgesinde depolamasına neden olur, bu yüzden stresi azaltmak birincil önem taşımaktadır.

Sonuç

Unutmayın ki ne zaman spor yaparsanız yapın, eğer ilerleme kaydetmek istiyorsanız, egzersiz öncesi ve sonrası öğünlerinizi zamanında yiyin. Daha sonra, bir günde alacağınız toplam kalori miktarına odaklanın. Eğer bu kaloriler 3 öğün, 5 öğün şeklinde alınırsa ya da yemekten gerçekten zevk alıyorsanız ve 10 öğün yemek istiyorsanız, durmayın yiyin. Bu, sonunda çok da büyük bir fark yaratmayacaktır.

Kaynak: Bodybuilding.com

28
70
admin
admin - 8 yıl önce
52559 0 28
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları