Powerlife 3lu set

Hangi Sebzeleri Yemelisiniz?

Sporcular da ­sebzeye ihtiyaç duyarlar!

Reklam Alanı
Ne yerseniz yiyin,sofranın bu 3 yıldızı için yer ayırın!

Sebze ve meyvelerin içindeki vitamin-mineraller sağlık için önemlidir ve sebze-meyve çeşitliliği = vitamin-mineral çeşitliliği demektir.

Birçok eski ve dünya standartlarındaki sporcu buna olumlu cevap verecektir. Büyük futbolcu Joe Namath, tenis kariyeri boyunca hep vejetaryen olan Martina Navratilova, MLB first basement Prince Fielder ve altı kez Iron Man şampiyonu olan Dave Scott hep vejetaryen diyeti uyguladılar. Elbette sizin diyetinize bütünüyle bitki eklemenize gerek yok hatta kendinize göre ayarlayabilirsiniz de!

Orjinal multivitamin

Sebzeler sağlık ve gelişim için gerekli olan vitamin ve minerallere sahiptirler. En iyi multi-vitaminler bile sebzelerin sağladığı besin gücüne yaklaşamazlar, öyle olsa bile vücudunuz bunları doğal yollardan almayı tercih eder.

“Sebze çeşitliliği ile oluşan bir diyet, vücudu kararsız serbest radikallerin vereceği zarardan korur ve iltihapla savaşır.”

Birkaç örnek: Yeşil yapraklı sebzelerde bulunan B vitamini, besini kullanılabilir enerjiye çevirir (diğer fonksiyonlara ek olarak). Diğer vitamin ve mineraller de vücutta sayısız kimyasal aktiviteye yardımcı olur. Ek olarak antioksidanlar, serbest radikaller kaynaklı iltihabı azaltır, oksidatif stresi alır, antrenman ve diğer faktörlere bağlı olarak oluşan kas hücre hasarını azaltmaya yardımcıdır.

Öyleyse neden antioksidan takviyesi yapmıyoruz? Öncelikle bilim insanları antioksidanların bütün görevlerini tam olarak ortaya çıkarmamışlarken, henüz tanımlanamamış bol miktarda olan çeşitleri mevcuttur. Her ne kadar antioksidanlar takviye gıda formunda protein içecekleri ve beslenme çikolatalarının içine eklense de, sebzelerden gelen doğal sinerjik efekti sağlayan antioksidanlar, bilimsel olarak taklit edilemez.

Biliyor muydunuz?

Bir sebzenin rengi, C ve E vitaminleri ile, karotenoidler ve polifenoller gibi içerdiği antioksidan dizilerini işaret eder. Yeşil, sarı, kırmızı ve diğer renklerdeki sebzeleri yiyerek maksimum fayda sağlayın!

Uzmanlar, sebzelerin müthiş yarar sağladıklarını ve insan yapımı ürünlerin bu faydalara yetişemediğini bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çeşitli nüfuslarda sebze, diyetlere yansıtılmıştır. Bu toplumlarda obezite gerilemiş, ortalama ömür uzamış ve çok çeşitli hastalık risklerinden uzaklaşılmıştır.

Enflamasyon kötü müdür?

Egzersiz kaynaklı olanlar normaldir hatta daha fazla antrenman yüklemesi için gereklidir. Ancak aşırı iltihaplanma, uzun ve kısa vadede sporcu için zararlı olabilir.

Aşırı derken, ne kastediliyor? Kronik iltihaplanma, obeziteden kansere ,tip 2 diyabetten Alzheimer’a kadar birçok hastalığa neden oluyor. Renkli sebzeler açısından zengin bir diyeti benimsemek, dengesiz serbest radikaller ve iltihaplanma gibi hasarlardan korunmayı sağlar.

Her sporcunun yemesi gereken 3 sebze

“Daha fazla sebze yiyin” uyarısı doğrudur ancak daha somut öneri arıyorsanız, hakkında bilgi sahibi olmanız gereken 3 sebzeden bahsedeceğiz.

­

32
0
admin
admin - 8 yıl önce
48688 0 32
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları