Powerlife 3lu set

İlerlemenizi Sağlayacak 10 Kilit Nokta

Matt Danielsson, fiziksel gelişimin 10 anahtarını anlatıyor. Devamlılıktan vücudunuzu nasıl dinleyeceğinize kadar her şeyi öğrenin!

Reklam Alanı
1 Devamlılık

Vazgeçenler asla kazanamaz ve kazananlar da asla vazgeçmez. Bu lafı daha önce duymuş muydunuz? Duymuş olun ya da olmayın, her halükarda doğru bir laf. Eğer programınıza sadık kalmazsanız istediğiniz sonuçlara asla ulaşamazsınız. Bu, artık aşırı çalışmanın sınırına gelmişken bir dinlenme molası vermek kötüdür demek değildir. Ama genelde de gördğünüz gibi 2 haftalık gayretli çalışmanın üzerine 4 hafta dinlenmek de söz konusu değildir. Eğer belirlediğiniz programa uyamıyorsanız -tembellikten değil, gerçek mâniler nedeniyle- kendinizi sıkıntıya sokmayın; programınızı değiştirin.

2 Olumlu Düşünce

'Yapamam.', dağarcığınızdan atmanız gereken bir cümle. Eğer zihniniz başarıyı hayal edemiyorsa vücudunuz da kesinlikle işi sizin için yapmayacaktır. Ancak kendinizi gerçekten bir şeyi çekip bir kazanan olarak görebildiğiniz zaman hayaliniz gerçekleşir (Hayaliniz, kilo kaybetmek veya bir yarışmayı kazanmak da olabilir). 'Matrix' filmini gördünüz mü? Film tamamen kurgusal olsa da gerçekte sahip olduğumuz dayanılmaz zihin gücüne biraz ışık tutuyor. Arnold, odaklanmanın vücuda ve kariyere neler katabileceğini ispatlamıştır.

­

3 Akıllı Beslenin

Kilo almak istiyorsanız çaresi, aşırıya kaçmadan birazcık fazla yemek tüketimidir. Madalyonun diğer tarafındaysa eğer kilo vermek istiyorsanız uzun bir zaman süresince hafif bir az yeme rejimini sürdürün. Her zamanki gibi, burada da anahtar, ölçülü ve aklıselim olmaktır. Profesyonellerden edindiğiniz çılgın fikirleri yok sayın. Sağlıklı olan ve kendinizi iyi hissettiren şeylere yapışın; ardından sonuçlar zaman içinde kendiliğinden gelecektir. İyi beslenmekten daha iyisi yoktur.

4 Takviye Alma

Protein içecekleri, hiç insülin salınımı tetiklemeden size besin yüklemesi yaptığından dolayı harikadır. Kreatin monohidrat da çoğu ağırlık kaldıran sporcunun kullanışlı bulacağı bir başka takviyedir. Multivitamin/mineral kapsülü de her aktif insanın kahvaltısında bulunmalıdır. Termojenik geliştiriciler, en çok da kafein/efedrin kombinasyonu, diyet sırasında yağlardan kurtulmakta harikalar yaratabilir (Fiziksel olarak fitseniz ve doktorunuzdan da onay aldıysanız tabii ki). Son çıkan 'mucize takviye'lere karşı her zaman şüpheciliğinizi biraz koruyun. Kreatin gibi her tarafta kullanılmaya başlıyor ve de kullanımı artıyorsa muhtemelen gerçek bir takviyeyle karşı karşıyasınızdır. İki ay boyunca çılgın gibi patlayıp da bir şekilde yok olup giden bir şeyse muhtemelen pek tutmayacaktır.

5 Sevgililerinizi Öldürün

Vücut geliştiriciler, genelde göğüs ve kol çalışmayı severler. Hemstring kasları, alt baldırlar ve nadiren boyun da aynı coşkuya nail olur. Tahmin edin son ne olur? Zaman geçtikçe olacaklar kendini göstermeye başlar! Örümcek bacaklı kocaman bir adamdan daha komik bir şey yoktur ve bunu önlemek adına atacağınız ilk adım da antrenmanınızı dengelemektir. Basit bir kural: En çok sevdiğiniz egzersizi yapmayı bırakın; önce EN AZ sevdiğiniz hareketi yapın ve antrenmanı eğlenceli bir şeylerle bitirin. Eğlenceli değil, biliyorum, ama zaman geçtikçe bu yöntemi takdir edeceksiniz.

16
100
admin
admin - 6 yıl önce
30301 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları