Powerlife 3lu set

İnsanların Kas Yapmaya Çalışırken En Çok Yaptıkları Hatalar

Reklam Alanı
Yeterince Yememek

Yapılan en bariz hatadır, eğer vücut kas yapmak için gerekli enerjiyi almazsa, kaslarınız nasıl gelişebilir? Bu yanlışı herkes de görüyoruz, erkekler günde 1600 kalori alarak kas yapmaya çalışıyorlar. Ronnie Coleman'nın da dediği gibi" Eğer yeterince iyi yemek yemezseniz, kaslarınız gelişmez, çok yiyin çok kasınız olsun."

Başlangıç Aşamasındaki Dirty Bulk

Dirty bulk'a karşı değilim, ben de yaptım ve işe yarıyor ancak dürüst olmak gerekirse bir daha muhtemelen yapmam. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz, her öğünde büyük miktarlarda yemenin iyi bir seçenek olduğunu düşünebilirsiniz çünkü siz bir dirty bulkingsiniz. Bunu söylediğim için üzgünüm ama kötü fikir. Yeni başlayanlar dirt bulka ihtiyaç duymadan da kas yaparlar ve bu yönteme " Noob gains" deniliyor. Eğer yeni başlayan biriyseniz ve dirty bulka karar verdiyseniz, daha sonra yağlardan kurtulmak için çok daha fazla ve sert bir biçimde çalışmanız gerekeceğini ve kaslarınızın biraz daha zor gelişeceğini unutmayın.

Squat ve Deadlift Yapmamak

Muhtemelen kasların gelişmesi ve güçlenmesi için yapılacak en iyi egzersizler squats ve deadlifttir. Eğer bodybuilding yapıyorsanız ve kaslarınızın daha fazla gelişmesini ve şişmesini istiyorsanız, squats ve deadlift yapmanız şart. Tekniğini öğrenin, ustası olun, koca poponuzu kaldırın ve kas kazanın.

Çok Fazla Kardiyo Yapmak

Amacınız fitness modeli olan Steve Cook gibi olmak mı? Fakat her gün spor salonuna gidip bir saat kardio yapıyor ve 20 dakika ağırlık çalışıyorsunuz. Spor salonunda kardio düşkünlerini görüyoruz, aslında kardioyu rutin çalışmanıza eklemeniz iyi fakat hayalinizdeki vücuda sahip olabilmeniz için kardioyu antreman programInızın temeli haline getirmemelisiniz.

Takviyelere Fazla Güvenmek

Gıda takviyeleri sıvı diyetinize eklendiğinde iyi olabilir. Fakat bütün yeni başlayanların 200-300 TL verip gıda takviyesi aldıktan sonra tek düşündükleri bütün gün boyunca  protein içmek. Diyetiniz boyunca günde 6 bardak karışım içerek bodybuilding canavarına dönüşeceğinizi düşünmeyin, tek kazancınız ishal olacaktır.

Spor Salonunda Rastgele Çalışma Yapmak

Eğer nasıl çalışacağını bilmiyorsan ve spor salonunda her zaman rastgele çalışma yapıyorsan, muhtemelen spor salonuna girmeden önce biraz daha araştırma yapmalısın. Elbette rastgele çalışmak bazen iyidir, fakat hiçbir şey her vücudun eğitimi ile iyileşme süresi arasında sert bir rutin gibi üstesinden gelemez.

Kız Gibi Çalışmak

Hangi egsersizi yaptığınız önemli değil, eğer bir kız gibi çalışıyorsanız onun gibi görüneceksiniz. Spor salonlarındaki en başarılı insanlar bir sınır koyanlardır, ağır bir şekilde bacak çalıştıktan sonra ki baş ağrısını ve arada sırada yorucu squat yaparken kusma deneyimi. Eğer bunlardan birini henüz tatmadıysanız, muhtemelen limitinizin ötesine geçmiyorsunuz.

27
92
admin
admin - 7 yıl önce
17868 0 27
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları