Powerlife 3lu set

İş Yerinde Gerçekten Kilo Verdiren 6 Yöntem

Her hafta iş yerinde hayatınızın neredeyse dörtte birini harcıyorsunuz. Bu da oturarak geçen tonlarca zaman demek. Bu şekilde oturarak geçen bir yaşam biçimini sürdürmek belinizin kalınlığına pek de iyilik yapıyor sayılmaz. Şanslısınız ki iş yerinde hem ofisteki yaşam biçimi etkilerini koruyup hem de aynı zamanda kilo vermenizi sağlayacak oldukça fazla yapılabilecek şey var. Bu tavsiyeleri izleyin ve gerçektende belinizde ciddi anlamda incelmeler gerçekleşecektir- üstelik bunları yaparken üstüne para alıyor olacaksınız!

SUSUZ KALMAYIN

Öğleden sonraya doğru çöken yorgunluktan kurtulmak için bir diyet soda içmek cazip gelir. Diyet sodalar kalorisizdir bu yüzden onlar size kilo yapmaz değil mi? Yanlış!  Yapılan çalışma sonuçlarına göre soda içen yetişkinlerde yapılan deneyler eşit koşullardaki soda içmeyenlere göre kocaman yüzde 70’lik bir oranda daha fazla kilo aldığını gösteriyor. Artı, glukoz seviyelerinin yükselmesi ile birlikte yağa dönüşerek depolanan aspartam da gözlenmiştir.

Bunun yerine, su ile devam edin. Tazeleyici bir bardak H2O su ihtiyacınızı karşılamaktan fazlasını yapar. Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre yarım litre su içmek metabolik hızı yüzde 30 oranında artırıyormuş. Günlük tüketiminize fazladan 1.5 litre su ekleyin ve böylece yılda 17 400 kalori yakabilirsiniz! Ve diyet sodadan vazgeçtiğiniz zaman bedeninize neler olacağına inanamayacaksınız.  

(Bonus:  Tuvalete yolculuklardaki artış da size ekstra aktivite sağlayacaktır. Her fazladan adım sizi tavsiye edilen 10000 adımınıza eklenecektir. )

MERDİVENLERİ KULLANIN

Bu gayet bilinen bir maddem ama bunu yaparak ne kadar çok kile kaybedebileceğinizi bilmek sizi şaşırtacaktır. 15. Kata teslim etmeniz gereken bir dosya var ama sizin ofisiniz 10. Katta. Asansör yerine merdivenleri kullanın ve yürürken yaktığınızın iki katı kalori yakacaksınız. Hergün iki kat merdiven çıkan 70 kilogramlık bir insan yılda yaklaşık olarak 3 kilogram kaybedecektir! Bunu 6 ile çarpın ve spor salonuna gerek kalmadan nereeyse 10 kilogram verebilirsiniz.

BİR DENGE TOPUNUN ÜZERİNE OTURUN

Eğer böyle bir imkanınız varsa çalışma masanızın sandalyesini denge topu ile değiştirmek karın bölgenizi güçlendirmeye yardımcı olacak ve aynı zamanda daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Spor sertifikalı diyetisyenlere göre çalışırken bu büyük toplardan birinin üzerinde oturmak günlük fazladan 100 kalori yakmanızı sağlayabilir.  Eğer yılda 300 gün çalışıyorsanız bu fazladan 30 000 kalori demek oluyor- ya da yaklaşık 5 kilogram!

YÜKSEK MASAYA GEÇİŞ

Sadece ayakta durarak ne kadar çok kalori yaktığınızı biliyor musunuz? Gerçekten öyle! Koegel’e göre masanızda otururken kine göre ayakta durarak saat başına yaklaşık olarak fazladan 50 kalori yakabilirsiniz. Bu da neredeyse tüm çalıştığınız süre boyunca yıllık fazladan 4 kilogram ekliyor. Artı, ayakta durmanın karın güçlenmesi, duruş ve hatta mental sağlığınıza sayısız faydası var: Sizi daha üretken yaptığı da bilinmekte. Gelsin terfiler!

SABAH KAHVENİZİ YEŞİL ÇAY İLE DEĞİŞTİRİN

Kahve sabahları size kafein etkisi sağlayabilir ama yeşil çay size daha az gerginlik yaratan bir enerji sağlayabilir- ve çokça yağ yakıcı özellik de. The American Klinik Beslenme Dergisindeki bir çalışma, yeşil çay da dahil olmak üzere çayların yağ oksidasyonunu hızlandıran kateşin içerdiğini göstermiştir. Artı, Tayvanlı araştırmacılar üzerinde çalıştıkları 1 100 kişiden 10 yıl boyunca yeşil çay içenlerin hiç içmeyenlerden yüzde 20 daha az vücut yağına sahip olduğunu tespit etmişler.  Çay kilo vermek için ve sağlık için oldukça faydalı bu yüzden de biz 7 Günlük Düz Karın Çay Detoksumuz için çayı merkez noktası yaptık! Test katılımcıları bel ölçülerinde 10 cm’den fazla incelme oldu. Daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

HERGÜN ÖĞLE YEMEĞİNİZİ GETİRİN

Öğle arası saatlerinde fast-food tüketerek ne kadar çok kalori aldığınızı sanırım biliyorsunuzdur? Tekrar düşünün: 2013 yılında yayınlanan bir çalışma yetişkinlerin dışarıdan sipariş ettiği ortalama bir yemeğin ortalama olarak 836 kalori değerinde olduğunu gösteriyor. Menude listelenen kalori hesapları yardımcı oluyor ama çalışma gösteriyor ki yetişkin insanlar her öğün için 175 kalori değerini yeterince önemsemiyor. Bu da yıllık olarak ciddi miktarda fazladan kilo olarak geri dönecektir.

Bunun yerine, hafta sonunuzun bir kısmını önünüzdeki hafta için yemek hazırlayarak harcayın. Öğle arası için 500 kalorilik bir yemek tercih ediyor olsanız bile bu sizi dışarıdan hazır söyleyeceğiniz yemekteki  fazladan 300 kaloriden koruyacaktır- haftada 5 gün çalışılan işler için 1 500 kalorilik bir fark yaratacaktır. Yılda ortalama 50 hafta çalışırsanız bu 75 000 kalori daha az tüketmek demektir ya da diğer bir deyişle yılda 11 kilogram!

İşe gitmeden önce, güne protein içerikli bir içecekle başlamayı unutmayın. Protein tozlarını incelemek isterseniz Tıklayın

11
100
admin
admin - 6 yıl önce
4054 0 11
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları