Powerlife 3lu set

İyileşme Sürecinize Yüzmenin Etkisi

 

Bir egzersiz sonrasında yüzmek sizi yenilenmiş hissettirecektir.

 

Eğer mayo sadece havuz başında oturmak için giydiğiniz bir kıyafet ise artık onu ıslatmanın zamanı. Sıkı bir güç antrenmanı veya yağ yakıcı kardiyo egzersizinden sonra yüzmek iyileşme süreci için mükemmeldir. Aslında, Uluslar arası Spor Medikal Dergisi bir araştırma antrenmanı yumuşatmak için dinlenme gününde havuza giden sporcuların kolaya kaçanlardan daha uzun süre egzersiz yapabildiklerini gösteriyor. “Havuza girmek iyileşme prosesini aktive etmeye yardımcı olabilir,” diye açıklıyor Folsom’daki CrossFit Anywhere’de koç olan ve yanı zamanda eski Portekiz milli takımı yüzücüsü olan Hannah Caldas. “liflerinizin iyileşmesine yardım ederken laktik asidin bir kısmını vücudunuzdan atarsınız.” Su düşük etkilidir ve her yönden aktif esneme sağlar. Ne kadar hızlı hareket ederseniz o kadar sıkı çalışırsınız. Hidrostatik basınç aynı zamanda kan akışını kalbe doğru döndürür ve kalp atış hızınız dakika başına 10-15 atış kadar azalır.

 

Basit Yüzün

En iyi kondisyona sahip sporcular bile zayıf teknikleri yüzünden havuzda zorlanabilir. Aşağıdaki uygulamaları takip ederseniz daha yumuşak bir giriş geliştirmenize ve suda daha etkili olmanıza yardımcı olacaklardır.

Doğru Nefes.

Eşit nefes almak sadece sizin rahat ve gevşemiş olmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda diyaframınızın pozisyonunu da değiştirir böylece karın bölgeniz gergin kalır ve daha etkili hareket edebilirsiniz. Nefesinizi tutmayın: başınız suyun altındayken nefes verin böylece nefes aldığınız zaman dahafazla hava çekebilirsiniz. Suyun altında nefes vererek pratik yapabilirsiniz.

Tam Kulaç.

Serbest stilde, kolunuzu öne doğru tam esnetin ardından kalçanızı hafif yana döndürün bu en ileriye ulaşmayı sağlar ardından bir sonraki kulaçta ters yöne döndürün. ‘Suyu yakalamaya çalıştığınızı düşünün ve kolunuzu bedeninize doğru çekin, kollarınızı sadece suyun içinde döndürmekle kalmayın’ diyor Caldas.

Tekmeleyin.

Tüm bacağınızla tekmeleyin, bizinizi bükerek kalçanıza kadar hareket ettirin. Ve bacaklarınızın asla arkada sallanmasına izin vermeyin. “Hem yukarı hem aşağı doğru sertçe vurduğunuzda daha kolay hareket edeceksiniz,” diye ekliyor Caldas.

 

Güç İçin Yüzün

Bu egzersizi yapmak için en az 100 metreyi kesintisiz olarak yüzebiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer yapamıyorsanızkendinizi o noktaya gelene kadar geliştirip öyle başlayın.

 

ISINMA:

 

400 metre yüzün (8 tur), istediğiniz kadar mola verebilirsiniz.

4 x 50 BACAK VURUŞU

Aralarda 20-30 saniye dinlenin.

4 x 50 ÇEKME (Pull Buoy Kullanın):

Aralarda 20-30 saniye dinlenin.

10 x 100 YÜZME:

Her bir etaptan sonra 30 saniye dinlenin. (ya da 15 saniyelik dinlenmeler ile 20x50 şeklinde yapın.)

200 GEVŞEME:

Rahat ve basit biçimde dört tur yüzün.

*Tur sayıları yaklaşık 25 metrelik havuz referans alınarak belirlenmiştir

hızlanın: havuz egzersizinizi desteklemek için 3 aparat

Sporti Borderline silikon yüzme bonesinin en sevdiğimiz yanı (eğlenceli desenleri dışında) saç yapısına karşı nazik olması, giyilip çıkarılırken saçlarınıza zarar vermemesidir.

 

Aqua Sphere’den yeni Kaiman Lady EXO gözlükler travmaları önlemek için tasarlanmış. Yumuşak ve esnek bölümleri sayesinde yüzünüzü sıkıştırmadan suyu dışarıda tutuyor artı özel kıvrımlı lensleri 180 derecelik görüş alanı sağlıyor böylece önünüzdeki her şeyi rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Speedo’dan Nemesis Fins alıp bacaklarınızın vuruşunu arttırın. Kambur balinanın şeklinden esinlenilen bu ürün kalça ve ayaklarınızı kaldırmaya yardım eder böylece aerodinamiği korumuş olursunuz.  

 

14
0
admin
admin - 5 yıl önce
6594 0 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları