Powerlife 3lu set

Jay Cutler Merak Edilenleri Cevaplıyor

Reklam Alanı
Vücudun antrenmandan önce yiyecekleri sindirmesi için zamana ihtiyacı var.

Soru: Antrenmanlarımı sabahları yapıyorum ve fark ettim de antrenmandan önce bir şeyler yersem enerji seviyem kötü oluyor ve bu kötü bir antrenmana neden oluyor. Sizin düşünceleriniz nedir? 

Aklıma takılan ilk şey yemek yedikten hemen sonra mı antrenmana başlıyorsun? Eğer böyleyse problem bu olabilir. Vücudunun antrenmana başlamadan önce yemeği sindirmek için biraz zamana ihtiyacı var. Ben her zaman antrenman öncesi yemeğimi antrenmana başlamadan bir saat önce yemeye dikkat ediyorum. Bazıları bunu 90 dakika önce veya 2 saat önce yapıyor. Fakat bunlar çoğu zaman 1 saat boyunca hatta bazı durumlarda daha da uzun antrenman yaptıklarını göz önünde bulundurmuyorlar. Ben 3 saatten fazla bir şey yemezsem kendimi zayıflamış ve bitkin hissediyorum.

Günün en önemli üç öğününün kahvaltı, antrenman öncesi ve antrenman sonrası yemekleri olduğunu düşünüyorum. Benim için temiz, hızlı sindirilen proteinler ve karbonhidratların antrenman öncesi yemeği için en iyi içerik olduğunu keşfettim. Protein olarak hiç kırmızı et yemedim çünkü midenize oturuyor ve sindirilmesi uzun sürüyor onun yerine tavukgöğsü, balık veya yumurta akı yedim. Karbonhidrat olarak beyaz pirinç, patates veya iri yulaf tercih ettim. Diğer karbonhidrat kaynaklarını da denedim fakat kırmızı ette olduğu gibi midenizde uzun süre durduğunu farkettim. Şimdi tükettiklerimi kullanmaya başladığımda enerji seviyemin daha iyi olduğunu farkettim.

 

Kısa, yoğun kardiyo ve tempolu antrenmanlar kaslarınızı korur. 

Soru: Seneler boyunca oldukça fazla kas kütlesi kazandım fakat çok fazla kardiyo yapmadım. Şu fazla yağlarımdan kurtulursam kaslarım daha güzel görünecek. Kardiyo programına başlamak istiyorum fakat kas kütlesi kaybetmek istemiyorum. Kasları koruyacak tipde bir kardiyo nasıl olur?

“Hangisi işe yarıyorsa” düşüncesinin büyük bir destekçisiyim. Farklı stiller denedim ama yoğunlukların değişiklik gösterdiği kısa kardiyo seanslarını tercih ediyorum. Bu 45-60 dakikalık sabit yoğunluktaki uzun seanslardan daha çok işe yarıyor. En iyi sonuçları 20-30 dakika boyunca 2şer dakikalık bir zor bir kolay kesitler yaparak elde ettim. Bu kas kütlemi de korudu. Uzun kardiyolar illa iyi olacak diye bir şey yok tıpkı uzun antrenmanların iyi olmaması gibi.

  

Daha iyi göğüs antrenmanları için pressler arasında flyes yapın

Soru: Jay, güzel bir göğüs antrenmanı yapmak istiyorum. Görünüşe göre herkes pressleri önce yapıyor daha sonra da flyes yada peck deck yada cables hareketlerine geçiyor. Press egzersizlerinin arasında flye egzersizi serpiştirme konusunda ne düşünüyorsunuz? Böylelikle ön deltleri ve trisepsleri tekrar kullanmadan önce biraz daha kendilerine gelme şansları olur.  

Bur güzel bir soru çünkü bunu kendi göğüs antrenmanlarımda uzun seneler boyunca kullandım. Çoğu insan göğsü önceden yormak için flye hareketlerini presslerden önce yapıyor 

20
100
admin
admin - 7 yıl önce
7562 0 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları