Powerlife 3lu set

Kai Greene Olympia’da Yok

Olympia’nın kurucusu Robin Chang ile yaptığımız özel röportajda, “Predator” un Olympia’da neden olmadığını konuştuk.

Şimdiye kadar çoktan duymuşsunuzdur ve bu doğru: Kai Greene 2015 Mr.Olympia da yarışmayacak. Son 3 yılın ikincisi Greene’ye dönen oklar sonrasında internette bir video yayınladı. Greene “yarışmaya kabul edilmediğini” söyledi. Gözü yaşlı Greene sözlerine “Sahne arkasında çok farklı şeyler oluyor.” diyerek devam etti. 9 dakikalık videosunda bu duruma dair hiçbir geçerli neden söylemeyen Greene insanları şaşkınlık içinde bıraktı. Bizde FLEX olarak, Olympia’nın kurucusu Robin Chang’e ulaştık ve bu duruma bir açıklık getirebilecek mi onu sorduk.

FLEX: Direk konuya gelelim. Kai Greene’nin 2015 Mr.Olympia’da yarışması yasaklandı mı?

Robin Chang: Hayır! Kai’ninOlympia sözleşmesi Nisan’da bitmişti. Sadece kendinin bildiği nedenlerden dolayı yenilemeyi reddetti. Geçtiğimiz 6 yıldır imzaladığımız sözleşmeyle aynı sözleşmeydi. Tarihler dışında hiçbir şey değişmedi.Yarışmadan yasaklansa biz neden ona sözleşme yollayalım? Ayrıca sözleşme yolladığımızda da ben bu söylediklerini biliyordum. Benimle dalga mı geçiyorsunuz?

FLEX: Ancak Kai’nin videosuna göre bu karar kendinin değil. Tersine bu tercih kendi tarafından yapılmış. Bu tercihte yakın zamanda yapıldı, şovdan birkaç gün önce. Geçen zamanda buna dair hiçbir belirti yoktu. Kendisinin yasaklandığını hissettirecek hiçbir şey söylendi mi?

Robin Chang: Karar her zaman Kai’nindi. Eğer gerçekten yarışmak isteseydi, tek yapması gereken sözleşmeyi imzalayıp bunu bize geri yollaması gerekiyordu. Geçtiğimiz 6 yılda bu böyle olmuştu. En son,menajeri Kai’ye Olympia’da bir oda istediğinde onunla konuşmuştum. O zaman yarışmayacağına dair bir belirti yoktu. O zamandan beri kendiyle konuşmamıştım.

FLEX: Eğer bir yarışmacı, Olympia’ya katılmaya hak kazanırsa sizinle sözleşme imzalamak için belirli bir zamanı oluyor. Ve her profesyonel için bu durum aynı. Okuyucularımıza sözleşme süreçleri hakkında bir bilgi verebilir misiniz?

Robin Chang: IFBB Profesyonel Ligi kurallarına göre, bir yarışmacının sözleşme imzalaması için 1 haftası oluyor. Ancak bu durum Olympia için biraz farklı. Çünkü bu büyüklükte bir etkinlik için 1 yıl boyunca çalışması gerekiyor. Biz de yarışmacılara sözleşmeleri göndermeleri için ne kadar erken o kadar iyi diyoruz. Bu sayede yarışmacılar hakkında ürünlerimizi çıkarabiliyoruz. Sözleşme imzalamayan yarışmacılar hakkında poster, reklam vb. ürünleri hazırlatamıyoruz. Bu da bilet alan seyircileri yanlış yönlendiriyor. Şunu netleştirelim, sözleşmeler sadece ve sadece Olympia ve Olympia’da yarışma ile ilgili. Bu durum IFBB Profesyonel Ligi ile ilgili değil.

FLEX: Sözleşmeyi geri gönderme süresi geçtiğinde, bunu takip eden bir durum var mı?

Robin Chang: Son gönderme süresi Mayısta. Ancak Kai bazı nedenlerden kaynaklı uzatma istedi. Bende Temmuz başına kadar ona uzatma verdim. Kişisel olarak son teslim tarihi için birkaç kez Kai’ye ulaştım, aynı diğer hak kazanan yarışmacılara yaptığım gibi. Hatta menajerine, kız arkadaşına ve takviye sponsoruna bile ulaştım ki son teslim tarihini geçirmesin diye. Kendine de kaç kez söylediğim gibi sözleşme imzalamazsa hiçbir pazarlama ürününe onu koyamayacaktım ve önemlisi yarışmaya katılamayacaktı. Bir noktada, kendisi bana bir mesaj attı “Sözleşme, imzalamak için yeteri kadar iyi. Size sözleşmeyi faksladım.” Ancak bu zamana kadar hiçbir şey elimize geçmedi.

FLEX: Ve bir gün öncesinde de sporcular check-in yapmak zorundalar ama hala bir şey yok değil mi?

Robin Chang: Şu ana kadar hiçbir şey yok. Eğer Kai Olympia’da yarışırsa çok memnun oluruz. Kendisi muhteşem bir vücut geliştirici ve çok rekabetçi bir insan. Ekonomik olarak bakarsak ta kendisi gibi bir insanı yasaklamak aptallık olacaktır. Kendisinin müthiş bir taraftar kitlesi var. Ancak kendi nedenlerinden kaynaklı, Kai imzalamamayı tercih etti. Bu tercih tamamen kendinindi. Tamam, belki Kai olmayacak ancak Olympia 183 katılımcısıyla beraber devam edecektir.

Kaynak: flexonline.com

16
0
admin
admin - 6 yıl önce
9838 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları