Powerlife 3lu set

Karın Bölgesi İçin Vücut Ağırlığı Egzersizleri

Reklam Alanı
Hanging Knee Raise ve Leg Raise

Vücudunuzu sabit, dengede tutmaya ek olarak karın kaslarınız,hangingkneeraise veya legraise hareketleri yaparken bacaklarınızı kaldırmak için epey bir iş yapmalıdır. Merkez bölgenin ihtiyaç duyduğu güç çok büyüktür.

Dizlerin bükülmüş olan versiyonuyla işe başlayın ve zamanla bacaklarınızı düzleştirmeye ve en sonunda dizleriniz tamamen uzatılmış olarak ayak parmaklarınızı bara kadar kaldırma amacı doğrultusunda çalışın. Bu büyük bir amaç, ama uğruna çalışmaya değer. Başlangıçta sadece yerinde kalmak da bir karın çalışması olabilir. Ama kesinlikle sallanmadan durmak lazım!

­

L-Sit

L-Sit orta ve üst seviye bir harekettir ve jimnastikte yaygın olarak görülür. Plank gibi, genellikle sabit olarak bir pozisyonda belli bir süre durulur. Ancak kötü bir plank yapıp kendinizi kandırmak mümkünken, devrilmeden kötü bir L-sit yapma konusunda size iyi şanslar diliyorum.

L-sit yapmak için bacaklarınız önünüze uzatılmış bir şekilde yere oturun. Avuçlarınızı, kalçalarınızın dış yan tarafında yere koyun. Ellerinizle kendinizi havaya doğru itip, kalça ve bacaklarınızı kaldırırken karın kaslarınızı sıkın. Tricepslerinizlatlarınıza doğru sokulurken, dirseklerinizin arka tarafı gösterdiği bir pozisyon düşünün. Eğer size bu hareket karın kaslarınızdan daha fazlasını çalıştırıyor gibi geliyorsa, haklısınız.

İşe dizlerinizi bükerek çalışmayla başlayabilirsiniz ve nihayetinde bacaklarınız tamamen düz şekilde çalışmaya doğru ilerlersiniz. Bacakları gereken pozisyona kaldırmak adına daha geniş hareket alanı sağlamak için paralel bar veya şınav tutacakları kullanarak kendinizi yükseltip çalışmak başlangıç seviyesinde olanlar için yardımcı olabilir. Sizin için işe yarayanı bulun ve bırakmadan düzenli olarak çalışın.

­

Front Lever

Front lever üst vücudun hepsini çalıştıran ileri seviye bir harekettir, ama özellikle karın kaslarını çalıştırır. Hareketin ana fikri, başınızdan yüksekte bir bara asılmak ve bütün gövdenizi ve bacaklarınızı yere paralel olacağınız bir şekilde yatay pozisyona getirmektir. Düz bir hareket olabilir, ama kolay bir hareket olduğunu düşündürüp sizi kandırmasına izin vermeyin.

Front lever zaman içinde ilerleyerek düzenli çalışmayı gerektiren ileri seviye bir hedeftir.

­

Dragon Flag

Efsanevi uzak doğu sporları sanatçısı Bruce Lee’ye ait bir marka olarak bilinse de, dragon flag vücut gücünü attırma konusunda ciddi olan hardcore antrenman tutkunları arasında popüler bir antrenman yöntemi olmuştur.

Dragon flag genel olarak bench üzerinde veya yerde başınızın arkasındaki sağlam bir nesneyi destek olarak kavrayıp yüzünüz yukarı bakar pozisyonda uzanarak yapılır. Hareketin amacı, bütün vücudunuzu dikey bir pozisyonda kaldırarak, en yüksek seviyedeyken omuzlarınız üzerinde dikmektir.

O noktadan sonra ana fikir, ayak parmaklarınızdan başlayıp vücudunuzdan geçen düz bir çizgiyi muhafaza ederek vücudunuzu aşağıya indirmektir, bu aşağı ve yukarı doğru yapılan hareketleri tekrar etmektir.

Mutlak­Sonuç

Vücudunuzun üst kısmını dengede tutmaya çalıştığınız her zaman, karın kaslarınız bir antrenman yapmış olur. Bu, şu anlama gelir; burada listelenen karın kası hedefleri gibi hedeflere doğru ilerlemek spor salonunda veya dışında yaptığınız her şeyin acısını çıkarır.

­

30
0
admin
admin - 5 yıl önce
60598 0 30
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları