Powerlife 3lu set

Karın Kasları Hakkında İnanmaktan Vazgeçmeniz Gereken 5 Efsane

Reklam Alanı
Baklavalar. Bahsettiğim tabi ki yiyecek değil, demek istediğim vücut geliştiricilerin en çok istediği şey. Çizgili ve şekilli karın kaslarına sahip olmak istenen vücut özelliklerinden belki de en çok arzulananıdır. Her şeyi bir araya toplayan merkezi parçadır. Ama hemen spor salonuna koşup karın çalışmaya başlamadan  önce hayallerinizdeki karın kaslarına sahip olmak hakkındaki yanlış anlaşılmalara bir göz atın. Son zamanlarda kendimize biraz efsaneleşmiş bilgileri yakalama görevi edindik- hadi bir göz atalım.

Efsane#1: Crunch Hareketleri 6lı Kas (Baklava) Yapmanızı Sağlar

Belki de hepsi arasında en büyük yanlık anlaşılma budur: Crunch hareketleri size o istediğiniz baklavaları getirecektir. İşin gerçeği şu ki karın egzersizleri karın bölgesinde güç oluşturmak için oldukça iyidir. Hatta belki biraz kasları da şekillendirmeye de yardımcı olabilir, ama sonuç olarak peşinde olduğunuz o görüntüyü size getirmez.

Efsane#2:  Düşük Karbonhidrat Diyeti Olmazsa Olmazdır

Düşük karbonhidrat diyeti karın kaslarınızı oluşturmak için gerekli değildir. Karbonhidratlar ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamak içingereklidir ve spor seanslarınız sırasında limitlerinizi zorlamanıza yardımcı olur. Hızlı bedende yağ tutan sindirimi hızlı karbonhidratlar ile kepek, tam buğday,makarna, meyveler ve sebzeler gibi sindirimi yavaş olan karbonhidratlar arasında fark vardır bu da mükemmel enerji vücutta yağ toplamadan da sağlanabilir.

Efsane#3: Sonuçları Görmek İçin Sıkı Kardio Gereklidir

Sıkı bir kardiyo programı kesinlikle dayanıklılık oluşturmak için harikadır. Ama bunun size şekilli karın kasları vereceğine dair bir şey yoktur. Sıkı yapılan kardio vücut yaklarını yakar ama karın kaslarınızın belirginleşmesini sağlamaz. Karnınızdaki kasları geliştirmek için çeşitli egzersiz kombinasyonları gerekir.

Efsane#4: Egzersiz Tek İhtiyacınızdır

İnsanlar çalışmalar ne kadar zorlayıcı olursa karın kaslarının şekillerinin ortaya çıkması o kadar olası diye düşünürler. İşin gerçeği şu ki egzersiz süreci kesinlikle çok önemli, gerçekten fark yaratan ve o baklavaların görünmesini sağlayacak olan ise diyetinizdir.

Efsane#5: Herkes Baklava Yapabilir

Baklavaların tamamen çok çalışmak ve egzersiz programına kendini adamak ve doğru diyet ile ilgili olduğunu söylemek isteriz ama o zaman yalan söylemiş oluruz. Eğer peşinde olduğumuz tek bir şey varsa o da gerçektir. Ve acı gerçek şu ki baklava şeklinde karın kası yapıp yapamayacağınızda genetik büyük rol oynamaktadır. Bunun anlamı mükemmel karın kasları yapamayacağınız değildir- sadece biyoljik olarak bir süper kahraman gibi karın kaslarına sahip olabileceğinizin garantisi yoktur.

Görünen o ki sıkı bir diyet izlemek karın kaslarınız için yağsız ve istenen görünümü yakalamnın anahtarı. Ağzınıza giren şeylere dikkat edin ve spor salonunda sıkı çalıştığınıza emin olun sonrasında peşinde koştuğunuz sonuca ulaşacaksınız.

30
100
admin
admin - 6 yıl önce
30574 0 30
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları