Powerlife 3lu set

Karın Kasları Niye Gelişmez?

Reklam Alanı
“İlk kural: Karın kası elde etmek için kesinlikle mekik çalışmalısınız. İkinci kural: Karın kası elde etmek için kesinlikle mekik çalışmalısınız.” Tyler Durden, Fight Club. Tamam, Tyler Durden gerçekten böyle bir şey­ söylemedi. Fakat hala herkes ­onun mükemmel karın kaslarını konuşuyor. Her ne olursa olsun o kaslar makyajla yapılmadı. Sıkı bir çalışma ve akıllı diyetlerle kazanıldı. Karın kasları konusunda yaptıklarımız kadar yapmadıklarımız da önemlidir. Aşağıda insanların en sık yaptıkları 10 hataya yer verdim.

Hata 1: Compound (birleşik) egzersizleri unutmak
Eğer sadece karın kası izolasyon egzersizleri yapıyorsanız büyük bir yanlış yapıyorsunuz demektir. Deadlift, squat ve overhead press gibi compund (birleşik) egzersizleri, merkez bölgesi­kaslarının hepsini çalıştırır. Programınıza bunları eklemeyi unutmayın.

Hata 2: İlk olarak karın kası egzersizleri yapmak
Karın kasları vücudu stabilize etmeye yarayan core (merkez) bölgesinin bir parçasıdır. Eğer bu bölgeyi önce yorarsanız, squat gibi zor­egzersizlerde zorlanabilirsiniz. Ayrıca squat egzersizinde merkez bölgesi, omurgayı korumaya yarar, bu yüzden bu bölge erkenden yorulmamalıdır.

Hata 3: Diyet eksiğini sporla kapattığını düşünmek
Karın kaslarını görünür kılmanın en önemli kuralı,­alt vücut yağ yüzdesini düşürmektir. Bu da sadece binlerce­tekrar egzersizle olmaz. Beslenmeniz­kontrol altında olmadıktan sonra iyi sonuçlar elde edemezsiniz.

­

Hata 4:­Tüm­ antrenmanı sadece karın kasları için yapmak
İhtiyacınız olan sadece 15 dakika. Squat ya da deadlift gibi birleşik­ egzersizleri yaptıysanız, antrenman sonunda 2-3 setlik bir ya da iki karın kası antrenmanı yeterli olacaktır.

Hata 5: Her gün antrenman yapmak
Karın kasları da vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir. Yani iyileşmek için zamana ihtiyaçları vardır. Bana göre sıkı bir çalışmadan sonra birkaç günlük bir rahatlama yeterli olacaktır. Crunch egzersizi yaptığınız bir günün ertesi günü tekrar egzersize hazırsanız, crunch (ezme) antrenmanını olması gerektiği gibi sıkı yapmamışsınız demektir. Daha sıkı antrenmanlar deneyin ve ertesi günü tekrar edebiliyor musunuz görün.

Hata 6: Sadece Crunch (Ezme) çalışmak
Crunch antrenmanından daha etkili ne olabilir ki?” şeklinde çok soru duydum ancak bu egzersizden çok daha etkili bir düzine antrenman çeşidi vardır. Aslında crunch, yapabileceğiniz en etkisiz karın kası egzersizidir. Sitemizde yer alan diğer antrenmanları da­ihmal etmemek gerekiyor.

Hata 7: Forma odaklanmamak
Tekrar söylüyorum, karın kasları vücuttaki diğer kaslardan farksızdır. Peki neden bu kasları aşırı çalıştırmak için yanıp tutuşuyorsunuz? Forma odaklanın ve her tekrarı yaptığınızdan emin olun. Pike roll-out gibi ileri seviye antrenman programlarını yaptıkça, forma uymanın kolay olmadığını anlayacaksınız.

Hata 8: Alt sırtı unutmak
Merkez ­bölgesi ön ve yanlara sahiptir fakat aynı zamanda arka kısmı da vardır. Çoğu insan sırt kaslarını çalıştırmayı ihmal eder. Bu yüzden tıpkı diğer kaslar gibi, bu kasları da çalıştırdığınızdan emin olun. Daha güçlü bir merkez ­bölgesi için, alt sırtınızı karın kaslarınız gibi çalıştırın. Sıkı ve akıllı çalışın. Böylece hem güçlü görüneceksiniz hem de gerçekten güçlü olacaksınız.

Hata 9: Sadece tek açıdan çalışmak
"Oblique" kaslarınız, "transversus abdominis", "rektus abdominis" ve "erektor spinae" kaslarınız, hepsi merkez­bölgesinin bir parçasıdır ancak farklı lif uzantılarına sahip farklı kas gruplarıdır. Onları tek bir açıda çalıştırmamalısınız. Zor hareketlerle bütün kas grupları birlikte çalıştırılabilir ancak orta okul günlerinde yapılan crunch egzersizlerine geri dönmeyin. Rotasyon, side bend ve plank antrenmanları, merkez­bölgesini daha kapsamlı çalıştıran egzersizlerdir.

Hata 10: Reklamlardaki işlevi belli olmayan aletleri kullanmak
Bu şeylerin cidden işe yaradığını mı düşünüyorsunuz? Eğer gerçekten iki hafta içinde 5 kilo vereceğinizi ve baklavalara sahip olacağınızı düşünüyorsanız, çıldırmış olmalısınız! Kaynak

35
96
admin
admin - 8 yıl önce
132232 0 35
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları