Powerlife 3lu set

Karın Kaslarınızı Tanıyın

Karın kaslarınızı geliştirmek için onları iyi tanıyın!

Reklam Alanı
Şimdi core antrenmanı stratejisi geliştirme zamanı ve buna da core egzersizi anlayışımızı geliştirerek başlamalıyız. Kalça ve koltuk altı arasındaki bölgede çalışmaya başlayacağız.

Abdominal oyuncu-1 / Rektus Abdominis

Size core kuvveti sağlayan favori antrenmanınız var mı?

Kameralar için tartışmasız şampiyon, rektus abdoministir. Yani en büyük ve en güçlü core kası olmalıdır değil mi? Ama o kadar da çabuk değil… Dergi kapağı için fotoğraflanmaya değer karın kasları için bile, ağrılı ve zayıf bir sırt ihtimali yaratabilir.

Rektus abdominis, karın duvarının ön kısmında bulunan, göreceli olarak büyük, düz kas grubudur. Bu, en görünür karın kası olsa da, teknik olarak yüzeye en yakın kas değildir. İster inanın ister inanmayın, cilde en yakın olan kas grubu oblique kaslardır. Rektus abdominis, kalça kemiği üzerinde kıkırdak uzantısında, beşinci ve yedinci kaburga arasındadır. Temel görevi omurgayı ileriye ve kenarlara esnetmek ve omurga esnemesini dengelemektir.

Bu üç tendon çizgileri ve bağ dokusunun beyaz çizgisi (linea alba) rektusu farklı parçalara böler ve bu six pack görüntüsünü oluşturur. Six pack için çalışmış ve elde etmiş insanlar size, bu ayrı kasların gelişiminin, temelde rektusun görünür kılınmasıyla sağlanacağını söylerler. Bir diğer cevap da; yağ oranını düşürmektir.

Bunun anlamı bütün rektus abdominis antrenmanlarının anlamsız olması mıdır? Elbette değil. Fakat crunch egzersizi en iyisi olmayabilir. Daha güçlü bir karın bölgesine sahip olmak­ ve onları göstermek için önerilen egzersizler;

 • Supine pelvik tilt

Dizler bükük bir şekilde sırtüstü uzanmışken, karnınızı sıkarken sırtınızı dümdüz uzatın.

Abdominal oyuncu 2 / Oblique kaslar

Oblique derken six pack yanında dış kısımda kenarlardan pantalon içine doğru uzanan kas grubundan bahsediyoruz. İç oblique kasları göremezsiniz ancak dış oblique kas grubunun altında yer alırlar.

Dış oblique kaslar, kaburga içinde, kalça ve pelvik kemikler arasına doğru uzanır. İç oblique kas grubu ise, alt sırtta ve kalçada, kaburga sınırında, kasık kemiği ve linea alba (six pack kas grubunun aşağısında) bulunur.

Birlikte çalışan oblique kaslar, gövde rotasyonu uzmanıdır. (Üst vücudu sol tarafa doğru çevirerek) Ayrıca karın kaslarını sıkma, yanal bükülme ve omurga esnemesinde de rol oynarlar. Birçok insanı bu kasları izole etmek için side-bend çalışırken görebilirsiniz ama bunu etkili bir şekilde gerçekleştirmek oldukça zordur.

Bunun yerine hem rektus abdominis hem de oblique kasları beraber çalıştıran side bend, twisting antrenmanları, seksi hatlara kavuşmanıza yardımcı olacak.

21
0
admin
admin - 8 yıl önce
33644 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları