Powerlife 3lu set

Kas Gelişimiyle İlgili Mutlaka Bilmeniz Gereken 4 Şey

Etrafta kas geliştirmek için en iyi yöntemin ne olduğu ile ilgili birbirinden farklı bilgiler içeren onlarca makale var. Bazıları karbonhidrat döngüsünü savunuyor diğerleri ise intermiitent fasting diyor, bazıları ise yüksek tekrar ve düşük volümde çalışmanız gerektiğini söyler ve diğerleri de haftanın 6 günü güce gibi şeylere konsantre olarak çalışmak gerektiğini.

Bu durumu vücudunuz için gerçekten en iyisinin ne olduğunu gözden kaçırmakta. Ancak vücut geliştirmede evrensel olan ve hedefi olan herkesin bilmesi ve uygulaması gereken 4 anahtar destek vardır. Unutmayın bedenlerimiz olduğu biçimde kalmak konusunda oldukça mutludur ve bu gövdeler binlerce yıllık evrimselleşme yollarından geçerek ortaya çıkmıştır. Bu yüzden vücudumuzu değişmeye nasıl ikna edebiliriz (tercihen daha iyi bir biçimde)? Hepsi bu 4 vücut geliştirme temel taşında saklı.

Kalori Fazlası

Oldukça kolay beyler; eğer büyümek istiyorsanız her gün harcadığınızdan daha fazla kalori almanız gerekiyor. Ayrıca eğer yağlardan kurtulmak istiyorsanız aldığınızdan daha fazla kalori yakmalısınız. Ağırlık kaldırdığınız zaman aslında kas liflerinde küçük yırtılmalara sebep olursunuz- bedeniniz o kası onarmak ister ve gelecekteki zorluklarla daha kolay mücadele edebilmek için büyür. Bu kasları büyütmek için gereken besinleri sağlamak için vücudunuzun hergün yaktığından daha fazla besin tüketmeniz gerekmektedir. Buna karşın  eğer sadece günlük kalori harcamanızı karşılayacak kadar kalori alırsanın büyümeniz için geriye ne kalır ki? Evet kalori fazlalığından ağırlığı kurabiye ya da dondurma gibi şeyler yiyerek da sağlayabilirsiniz ama aldığınız ağırlığın kalitesi düşük olursa sadece şişmanlarsınız.

Kademeli Yükleme

Kalori fazlalığından sonra vücut geliştirmenin temel taşlarından en önemlisi budur. Büyümek için ihtiyaç duyduğu ekstra enerjiyi vücudunuza verdikten sonraki adım kaslarınızın çalıştığına emin olmak ve onları daha büyük ve daha güçlü yapmak. After caloric surplus, this is the next most important pillar of bodybuilding. Bu günlerde kaslarınız  hem genetik hem de yaşam biçiminize bağlı olarak mevcut boyutuna ulaşmaktadır bu da demek oluyor ki eğer sürekli oturmayı gerektiren bir yaşam biçiminiz varsa ve bir kutu koladan daha ağır hiç bir şey kaldırmıyorsanız kas kütlenizin fazla olma şansı yok.

Neyse ki bu durumu fiziksel güç gerektiren bir iş bulmadan ya da dışarı çıkıp vahşi bir hayat yaşayıp avlanmanıza gerek kalmadan değiştirebilirsiniz. Kendinizi bir spor salonuna götürün ve ağırlık kaldırmaya başlayın- zamanla kaldırdığınız ağırlığı artırmalısınız. Eğer birinci günde 60 kg kaldırırsanız ve bir yıl sonunda aynı ağırlığı aynı tekrar sayısı ile yapmaya devam ediyorsanız büyük bir ihtimalle büyüyemezsiniz. Zamanla ve düzenli bir biçimde kaldırdığınız ağırlığı artırmanız gerekmektedir. Ne kadar yediğinize, enerji seviyenize ve genetik özelliklerinize balı olarak bazı zamanlar diğer zamanlardan daha kolay olacaktır. ağırlığınızın zamanla arttığından emin olmak için ağırlıklarınızı takip etmek ve hareket ettiklerinden emin olmak oldukça iyi bir yöntemdir.

Bu yol boyunca biraz kilo alacağınızı kabul edin

Bazı insanlar fazla nazik bir şekilde büyümeye çalışıyor veya şişmanlamadıklarına emin olmak için her birkaç haftada bir kesintilere gidiyorlar. Peki size bunu söylemek istemezdim ama , beyler şişmek için uğraşırken biraz kilo alacaksınız. İyi haber şu ki onların yerine kas koyduğunuz zaman ne kadar kilo aldığınızı farketmeyeceksiniz ve yine de vücudunuz daha iyi görünmeye devam edecektir. Ayrıca kilo vermek daha fazla kas kütleniz lduğu zaman daha kolaydır çünkü kaslar yağlardan daha hızlı kalori yakarlar. Bu demek değil ki çılgınlar gibi kendinizi zorlamalısınız- sadece daha fazla yağ ile kilo alırsanız ileride daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Testesteron seviyenizi yüksel tutun

Vücut geliştirme yapanlarını çoğunun testesteron seviyyelerini yükseltmek için yasal olmayan steroidler kullanmasının bir sebebi var- kesin bir kazancı var. İlaç kullanımını savunmamamıza rağmen hedefinize ulaşmak için doğal testesteron artırıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz.  Yüksek testesteron seviyesine sahip olmak yağ yakımını hızlandırır, sizi irileştirir ve spor yapama sürecindeki toparlanmayı kolaylaştırır. Bu yüzden neden kendinize fazladan üstünlük sağlamıyorsunuz, tabi doğal ve güvenli bir biçimde?

18
0
admin
admin - 6 yıl önce
12242 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları