Powerlife 3lu set

Kas Geliştirmenin 10 Altın Kuralı

Reklam Alanı
KURAL 8

Yeni hedefler koyarak­vücudunuzun tepkisini en üst düzeye çıkarın. Hatta en zekice tasarlanmış egzersiz programları bile zamanla etkinliğini kaybedecektir. Belirli bir hareketi yaparken daha da becerikli hale geldikçe, bu hareketten elde edeceğiniz sonuçlar da en üst seviyede olacaktır. Bazı şeyleri karıştırmanın zamanı geldi. En iyi sonuçları elde etmek için egzersizinizin tamamı haftada bir değiştirilmelidir. Spor listenize sürekli yeni egzersizler eklemenizi tavsiye ediyorum. Spor salonunda etrafınıza bakın. İnsanlarla konuşun. Dergilere bakın. Kendi kendinize deneyerek tecrübe edinin. Ağırlık kaldırma açılarınızı değiştirin. Ayak duruşlarınızı değiştirin. Egzersizlerinizin sırasını değiştirin. Süper setleri deneyin. Setlerinizi arka arkaya yapın. Yaratıcı olun.

­

­

KURAL 9

Çok fazla spor yapmaktan kaçının. Vücudunuzu dinleyin. Kötü duruş pozisyonundan sonra, spor salonunda gördüğüm en yaygın hata, aşırı spor yapmaktır. Eğer spora olan ilginizi kaybetmişseniz, tamamen yorulmuşsanız, kaydettiğiniz ilerleme giderek yavaşlıyor ve duruyorsa, bir ara vermenizin zamanı gelmiş demektir. Eğer durmadan spor yapıyorsanız, size her iki ya da üç ayın bir haftasında ara vermenizi tavsiye ederim. Spor salonuna canlanmış, yenilenmiş ve dinlenmiş olarak döneceksiniz. Bir haftada gücünüzü kaybetmezsiniz. Hatta bir aylık arada bile, bıraktığınız zamankinden daha güçlü bir şekilde spor salonuna döndüğünüzde kendinize şaşıracaksınız. Verdiğiniz aranın hemen sonrası, egzersiz programınızı değiştirmek için ideal bir zamandır.

KURAL 10

Sabırlı olun. Roma bile bir günde inşa edilmedi ve siz de bir günde istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Eğer sabırlı olur ve pes etmezseniz, ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. Herkesin vücut yapısı birbirinden farklıdır, bu yüzden diğer kişilerin elde ettiği sonuçlarla kendinizinkini kıyaslamamalısınız. Birçok kişi, birkaç kilo kaybetmede karşılaştıkları zorluklar tarafından hüsrana uğramış durumdadır. Zayıf kişiler, kilo almalarının ne kadar süreceği konusunda cesaretlendirilmektedirler. Vücut çalışan kişiler, sürekli olarak kas oluşturma görevini dengelemekte ve aynı zamanda bu görevin en üst düzeyde tutma­amacındadır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz temel ilkelere bağlı kalırsanız, düzenli olarak spor yaparsanız ve kendinize zaman verirseniz, amacınıza daha hızlı­ulaşırsınız. Niçin şimdi bir fotoğrafınızı çekip bir yıl sonraki halinizle karşılaştırmıyorsunuz? Size garanti ediyorum ki kaydettiğiniz ilerlemeyi görünce çok şaşıracaksınız.

Kaynak:Bodybuilding.com

35
76
admin
admin - 8 yıl önce
679493 0 35
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları