Powerlife 3lu set

Kas Yapan Yiyecekler

Muhtemelen daha önce aşağıda yazdığımız yiyecekleri hiç duymadınız. Bu yiyeceklerin hepsi, sizi hedeflerinize ve daha ötesine götürebilecek bir güç. İdeal fiziğe ulaşmanız için en önemli faktör tutarlı olmaktır. Sporda istediğiniz sonuca ulaşmak için bir program oluşturuyorsunuz ve sona ulaşmak için bir disipline giriyorsunuz. Diyetiniz de şu: Her şeyden yeterli proteini almak, tükettiğiniz karbonhidratın miktarını ve türünü kontrol etmek, işlenmiş şekerlerden ve yapay ürünlerden kaçınmak. Ama dünyayı tavuk göğsü ve kahverengi pirinçle sınırlandırmanın da bir nedeni yok. En iyi kas yapan gıdalar arasında daha öne hiç duymadığınız gıdalar var ve birçoğu gözden kaçırdığımız, farkında olmadığımız ve anabolik güçlerini bilmediğimiz besinler.

1. Pancarlar

Doğal pancarlarda bulunan nitratlar, vasodilationu artırıyor ve performansı ilerletiyor. Beslenme ve diyet akademisi gazetesinin yayınladığı son çalışmaya göre, bir saatte 15 dakika aralıklarla iki orta boy pancar yemek, egzersiz performansını ilerletiyor. Harcanan enerji miktarını ve antrenmanı tamamlamak için vücudun ihtiyaç duyduğu oksijen miktarını azaltıyor. Bu, vücudun savunması için mitokondrileri açar ve içten gelen uyarıcıları açığa çıkarır.

2. Süzme Yoğurt

Süzme yoğurt, günlük yoğurdun karbonhidrat ve suyunun süzülmesinden elde edilir. Böylelikle 2 kat proteinden oluşur. Satın almadan önce içindekileri kontrol edin çünkü bazı firmalar koyulaştırıcı ve pektin gibi kıvam artırıcı jeller kullanıyorlar. Bu da süzme yoğurdun tadını ve yapısını kalitesizleştiriyor. Uyumadan önce casein tüketmek kandaki amino asit miktarını artırıyor ve gece boyunca protein artışı 22% artıyor. İhtiyaç duyduğun kalori miktarına bağlı olarak, kas yapmak için tam yağlı ya da yarım yağlı süzme yoğurt tüketebilirsiniz ama sade olarak tüketin. Meyveli ve şeker katkılı olanı tercih etmeyin.

3. Ton Balığı

Ton balığı kas yapmak için popüler ve iyi bir besin ama işlenmemişse! İşlenmişse,sardalyalarton balığından daha iyi. Ton balığı gibi sardalya da konserve ve yemeye hazır bir şekildedir. Ton balığının aksine, daha sulu olarak paketlenir ve daha az yağlıdır. Ayrıca sardalyalarda yüksek kaliteli saf zeytin yağı vardır. Sardalya, bir kutu ton balığına göre­27 kat daha az civaya sahiptir. Üstelik bir paket sardalyada 1.8 gramomega 3 yağı vardır, kutu ton balığında ise Omega-3 yağı sadece 0.3 gramdır. Omega-3 yağı kalp sağlığı için çok yararlı olarak bilinir, aynı zamanda iltihap önleyicidir­ ve yüksek miktarda yapılan eğitimlerde ve ağır ağrılı durumlarda iltihapla mücadele eder. Diğer önemli görevi ise amino asit yapmaktır ve protein sentezi oluşmasına etkilidir. Bazı araştırmalar, omega-3 yağının yaşlı insanlarda anabolizmada oluşan yaşla ilgili sorunlara iyi geldiğini söylüyor. Yani Omega-3 yaşlanmış dokular için çok önemli.

4. Çikolatalı Süt

Eğer protein eksikliğiniz varsa, çikolatalı süt, antrenman sonrası sizin için en iyi çözüm. Çikolatalı süt, kesilmiş sütten ve yavaş sindirilen proteinlerden oluşur. Çikolataya şeker eklemek içeceğin karbonhidrat miktarını artırır. Bu da kaslarınızın gelişimi için kalori ve karbonhidrat takviyesi yapar. Araştırmalar gösteriyor ki, geleneksel sporcu içeceğinin aksine çikolatalı süt kastaki glikojeni artırıyor ve kas bozukluklarını durduruyor. Tekme atarak yapılan kas aktivitesinde moleküler seviyede protein sağlıyor. Çikolatalı sütün anabolik etkisine ek olarak, kakaodaki antioksidanlar zor antrenmanlardaki yoğun çalışma sonrası hasar görmüş kaslardaki oksidatif stresi azaltıyor.

Reklam Alanı

5. Bademler

Bademler­fındıklardan daha fazla protein ve lif içerirler. Bir bardak badem 160 kalori ve 6 gram protein içerir. Bademler aynı zamanda içinde doğal E vitamini barındırır, alphatocopherol etkili, kökten bir çözümdür. Aynı zamanda yüksek B vitamini içerir. Metabolizma enerjisi ve kas yapmak için yardımcı olur. Badem tüketmek, karbonhidratla birleşerek protein oluşturur ve bu da vücut kompozisyonu (görünüşünüz)­için iyileştirme sağlar.

6. Sirke

Mekik çekmek, yağ hücrelerinizden kurtulmak, kaslarınızı geliştirmek ve kaslı bir fizik için iyi bir yöntemidir. Sirke, bunu yapmanıza yardım edebilir. Çalışmalar gösteriyor ki sirkeyi yüksek karbonhidratlı yemeklere koymak, bu karbonların vücutta kas glikojeni olarak depolanmasını sağlıyor. Sirke, kaslarınızdaki karbonhidratları tutarak, bunu biriktiriyor ve gelecek antrenmanınız için depoluyor. Daha çok patates gibi yoğun karbonhidratlı kaynaklarda etkisi daha hızlı görülüyor. Bir başka araştırma gösteriyor ki, sirkenin metabolizma üzerindeki yararlı etkileri 2 çağ kaşığı kadar kullandıktan sonra başlıyor. Sirke aynı zamanda salata ve yeşil fasulye için de mükemmel bir katkı. Yemeklerinize sirke eklemek yüksek karbon yapmanızı sağlar ve vücudunuzdaki insülin miktarını artırır.

42
100
admin
admin - 7 yıl önce
509504 0 42
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları