Powerlife 3lu set

Kas Yapmak İstiyorsanız Yapmaktan Vazgeçmeniz Gereken 7 Aptalca Şey

Reklam Alanı
Hepimiz spor salonunda aptalca şeyler yapmışızdır. Hepimiz hatalar yaptık ve sonuçlarına katlandık. Ama birkaç( ya da daha çok) şey var ki onlar anlaşılmaz. Sürekli olarak çalışılan bu alışkanlıkların düpedüz yanlış olduğuna dair hiç ipucu yok.

Aşağıdaki 7 yaygın olan duruma hemen son vermeniz gerek, tabi eğer amacınız kas kütlesi oluşturmak ise. Eminim ki bir veya bir kaçını yaptınız ya da yapan birilerini tanıyorsunuzdur. Eğer öyleyse hemen bir son verin! Ve eğer öyle birilerini tanıyorsanız onu da uyarın.

Bacaklarınızı İhmal Etmek

Bacaklarınızı çalıştırmamak veya tamamını çalıştırmada başarısız olma? Büyük hata! Alt vücut egzersizleri sadece fiziki dengenizi sağlamaz aynı zamanda büyük ölçüde metabolizmanızı hızlandırır. İrileşmek isteyenler için bacak egzersizleri büyüme hormonu ve testesteron gibi anahtar hormonların salgılanmasını arttırır. Hiçbir şey daha az yağlı ve büyük olmanıza bacaklarınızı kapsamlı ve yoğun bir planla çalıştırmaktan daha fazla yardımcı olamaz.

Kendinizi Zorlamadanda İri Olabileceğinizi Sanmak

Spor salonuna gitmek de tembel işi egzersiz yapmak da sizi irileştirmez. Eski egzersizlerin, tekrarların ve setlerin dönüşümü  size bulunduğunuz noktada istikrar sağlayacaktır. Kendinize gerçekçi sorular sorun: Her ay küçük ama belirgin ilerlemeler sağlıyor musunuz? Bir yıl önceye göre bedensel ve güç olarak aynı noktada mısınız? Artık dürüst olma zamanı, gücünüzü arttırın ve tekrar büyüyün.

Mesajlaşmak ve çalışmamak

Mesajlaşıyor musunuz yoksa egezersiz mi yapıyorsunuz? İkisini aynı anda yapamazsınız, o halde hangisi? Telefonu bırakın. Mesajlaşmak, durumunuzu kontrol etmek ya da o aletle her ne yapıyorsanız bu durum iyi bir şeylerden çok size zarar veriiyor. Gerçekten egzersizlerinize hakettiği bütün dikkat ve konsantrasyonu verdiğinizi düşünüyor musunuz? Elektronik aletler dikkat dağıtıcıdır. Bir dakikalık kontrol sizin içn 15 dakikaya dönüşebilir.

Enerji İçecekleri ve Soğuk Şeyleri Çok Tüketmek

Bunlarr size kas sağlamaz, şişmanlatır. Genelde gizli şeker ve diğer düşük kaliteli protein içeren katkı maddeleri içerir. Ayrıca var olduğunu bilmediğiniz birçok yabancı bileşenler içerir. Dikkat edilmesi gerekn bir diğer şey ise spor esnasında veya öncesinde içtiğinizde oldukça sinsi bir şekilde yaptığınız sporu sabote eder. Basit şeker bir kez midenize ulaştı mı kan sindirim için orta bölmeye pompalanır. Bu da ihtiyaç duyulan kanın kaslara ulaşmasını zorlaştırır. Umarım anlamışsınızdır.

Ağır Kaldırmaktan Vazgeçin

Yaptığınız egzersiz gerçek anlamda neyi yansıtıyor? Daha çok vücut geliştirme mi yoksa ağırlık kaldırma mı? Eğer amacınız vücudunuzu şekillendirmek, daha az yağ kütlesine sahip olmak ve kas yapmak ise o zaman taşıyabileceğiniz maksimum ağırlığı kaldırmaya çalışmaktan vazgeçin. Hipertrofiye (kas yapımı) kasları zorlayarak ve yorarak ulaşılır, sürekli ağırlık kaldırarak değil. Saf güç için egzersiz ise tamamen başka bir olaydır. Hedeflerinize uygun şekilde egzersiz yapın ve egonuzu bir kenara bırakın. Kısaca ağır kaldırmaya değil kaslarınızın yandığını ve şiştiğini hissetmeye odaklanın.

Pazartesi Göğüs Çalışmak

Pazartesileri uluslararası göğüs çalıştırma günüdür şöyle söyleyebilirim egzersizleriniz şu şekilde devam edecektir: Pazartesi göğüs, Salı sırt, Çarşamba kollar, Perşembe omuzlar, Cuma bacaklar(eğer iyi hissederseniz). Bu senin için nasıl işliyor? Egzersiz rutininizi sürekli değiştirerek vücudunuzu şaşırtmak zorundasınız bunu unutmayın.

Fazla Takviye Kullanmak

Destekleyici rejiminiz neye benziyor? Haplar, tozlar ve içeceklerle mi dolu? Son bir soru: Hangileri işe yarıyor hangileri yaramıyor? Fazla destekleyici kullanmak bir tuzaktır. Eğer çok fazla alırsanız hangilerinin işe yaradığını ve hangilerinin boşa para harcama olduğunu bilemezsiniz. Belirli bir süreliğine mesela 6 ile 8 hafta boyunca tek bir destekleyici kullanmayı deneyin. Sonuçları kaydedin daha sonra sadece bir destekleyici ekleyin ya da başka bir destekleyici ile değiştirin. Ayrıca destekleyicilere fazla güvenmemeye dikkat edin yani biraz gerçeklere , doğal gıdalara yönelmeyi deneyin.

27
63
admin
admin - 7 yıl önce
28299 0 27
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları