Powerlife 3lu set

Kaslarınızı Daha İri Gösterecek 8 Method

Arnold’un da dediği gibi “Kas pompalamak bir kadınla seks yapmaktan daha iyi hissettirir.” Eğer belirli bir zamandır kas çalışıyorsanız kas pompalamanın nasıl bir duygu olduğunu bilirsiniz. Bu makalede, spor salonunda ağırlık kaldırırken nasıl daha iyi kas pompalayabileceğinizin 8 yolunu araştırdık.

Susuz Kalmayın

Susuz kalmamanın etkisini gösteren en iyi görüntü kurumuş meyve görüntüsüdür. Hayal edin. Kurumuş meyveler buruş buruş ve ölü bir görüntüye sahiptir. Öte yandan taze bir domatesi hayal edin. Nasıl sulu ve canlı gözükür değil mi? Eğer diyetinizde yeteri kadar su kullanırsanız bu etki kaslarınız için de geçerli olacaktır. Yeteri kadar sıvı tüketirseniz, kaslarınıza giden damarlarınızda da yeteri kadar kan ve sıvı bulunacağından capcanlı ve taze görünümlü kaslara sahip olacaksınızdır. Gün içerisinde su tüketmeye devam ederken kola ve kahve gibi içeceklerin dehidrasyon etkisi olduğunu da unutmayın. Neyse ki su ucuz bir içecek. Onun için bu tavsiyeye uymak günde birkaç defa tuvalete gitmek dışında size çok bir maliyete sebep olmayacaktır.

Yüksek Kalite Karbonhidrat Tüketin

Vücut çalışmadan önce karbonhidrat almak çok önemlidir. Zor bir çalışmayı tamamlamak için kaslarınızın yeterli enerjiye ve glikojenlere ihtiyacı vardır. Karbonhidratlar da bunu sağlar. Ayrıca kaslarınızın dolu ve büyük gözükmesine de yardımcı olur. Genellikle düşük karbonhidrat diyetinde olan insanların yük kaldırırken bile kasları düz olarak gözükür ki bunun sebebi vücutlarında yeterli karbonhidratın bulunmamasıdır. Bazı insanların vücutları aşırı karbonhidrata bile yeterli tepkiyi vemediğini anladığımız zaman antrenman programınıza yakın zamanda alabileceğiniz kadar karbonhidratı almanızı öneriyoruz.

Kaslarınızı Sıkın

Eğer çalışmanız sırasında başka şeyler düşünür ve otomatik pilota almış şekilde devam ederseniz, sağlam kaslara sahip olamazsınız. Eğer sete odaklanmak istiyorsanız her ağırlık kaldırışınızda kaslarınızı sıktığınızdan emin olun. Eğer bunu yaparsanız bir süre sonra çok sıkı kaslara sahip olduğunuzu göreceksinizdir.

Süper Setleri Kullanın

Süper set demek dinlenmeden arka arkaya iki tane set yapmak demektir. Eğer bunu yaparsanız kaslarınızın kafası karışır ve normal yaptığınız antrenmanlara alışmaz. Ayrıca bu hareketler kan akışınızı hızlandırır ve  daha çabuk yorulmasını sağlar. Arka arkaya ister aynı grup kasları çalıştırın ister farklı grup kasları çalıştırın. Farkı göreceksiniz.

Aralara Düşük Setler Ekleyin

Düşük setler sadece kaslarınızı pompalamaya değil aktif olarak dinlendirmeyi de sağlar. Antrenmanınıza devam ederken sınıra ulaştığınızda ağırlığınızı azaltın ve çalışmaya devam edin. Bazı arkadaşlar 2,5 kiloluk dambıllarda bile zorlanıncaya kadar kendilerini zorlar ve ondan sonra serbest ağırlığa geçer. Ancak ağırlığı 2 veya 3 kerede düşürmek daha yaygındır.

Nitrik Oksit Takviyelerini Kullanın

Nitrik oksit takviyeleri size harika bir kas pompalama seansı verir. Damarlarınızda ki yüksek nitrik oksit seviyesi kaslarınıza giden kanın artmasını sağlar ve sağlıklı kas görüntüsünü oluşturur.

Dinlenme Periyotlarınızı Kısaltın

Uzun dinlenme periyotları, yüksek ağırlıklarla çalıştığınızda size yardımcı olacaktır. Ancak harika bir kas pompalama seansı geçirmek istiyorsanız bu çokta tavsiye edilen bir davranış değildir. Dinlenme periyotlarını kısaltmak, kas dokularınızda biriken kan miktarını uzun dinlenme periyotlarına göre arttıracaktır. Bu da kaslarınızdaki şişkinlik hissini arttıracaktır.

Ara Ara Temponuzu Düşürün

Ara ara temponuzu düşürmek kaslarınızı sıkılaştırır. Kaslarınızın sıkı kalma süresini maksimize ederseniz kas dokularında kalan miktarını arttırıp kas pompalama süresini kısaltırsınız. Kısa dinlenme süreleriyle kombinlediğiniz antrenman programlarınız size harika bir kas pompalama seansı sunar.

14
75
admin
admin - 8 yıl önce
15255 0 14
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları