Powerlife 3lu set

Kazein Nedir?

Reklam Alanı
KAZEİN PROTEİN OLGUSU

Bu süt bazlı protein her ağırlık çalışanın diyetinde bulunmalıdır.

Eğer protein içeren gıdaları her gün yeterince tüketemiyorsanız, muhtemelen bu hayati besini optimum seviyelerde tutmak için biraz desteğe ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü protein yeni kas oluşumu için temel yapı blokları olarak hizmet eden temel aminoasitleri vücuda sağlar. 

Protein takviyeleri söz konusu olduğunda peynir altı suyu mahallenin büyük çocuğuyken, her ağırlık çalışanın diyetinde olması gereken başka bir süt bazlı protein vardır. Bu kazein olarak adlandırılır ve kas gelişiminin ve geri kazanımının artırılması için üstün bir protein takviyesi olarak popülerlik kazanmaya devam etmektedir. Kazeinler fosfor içeren proteinlerdir ve %20'si peynir altı suyu proteinlerinden gelen inek sütündeki proteinin yaklaşık %80'ini oluşturmaktadırlar.

Olağanüstü bir aminoasit profiline sahip olmasının yanı sıra, kazeinin gecikmeli protein emilimi yararları, ağırlık egzersiz hedefleriniz için onu olmazsa olmaz yapar.

KAS YAPIMI:

Protein sentezi ve protein yıkımı arasındaki denge sağlandığında kas gelişimi artar. Daha etkili ve hızlı kas eklemek için amacınız protein yıkımını azaltırken protein sentezini artırmak olmalıdır. Kas koruyucu protein kazein, yavaş bir oranda kan dolaşımına salındığında protein sentezi üzerinde asgari bir etkiye sahiptir. Ancak doğru zamanlarda alındığında onu son derece güçlü kas oluşum takviyesi haline getiren protein yıkımının azaltılmasında çok güçlü etkisi vardır. 

Bir Baylor Üniversitesi çalışmasında, 10 haftalık bir sürede kazein protein karışımı (peynir altı suyu ile karıştırılmış) içen erkeklerin kazein içermeyen peynir altı suyu protein karışımı tüketenlerden çok daha fazla kas kütlesi kazandığı bulundu.

KAS GERi KAZANIMI

Hızlı sindirilen peynir altı suyu proteini egzersizinizden hemen önce ve sonra geri kazanılan kaslara yakıt ikmali yardımı yaptığı için idealken, genellikle vücudunuzun saatlerce yiyeceksiz kalacağı uyku zamanlarında tüketilmesi tavsiye edilmez. Yavaş salınan bir protein, uyku saatleri süresince kas tamiri ve yeniden büyümesi için çok daha yararlı olacaktır. Kazein tam olarak; kandaki aminoasit ve protein sentezi değerlerinin en yüksek seviyeye ulaşmasının 3-4 saat ve tamamen emilmiş olmasının 7 saat aldığı yavaş sindirilen bir proteindir.  Ve kazein peynir altı suyundan daha az tok hissettirir, bu da iyi bir ara öğün protein atıştırması sunar.

Kazein protein takviyesi etkilerini maksimize etmek için, misel kazein (satın alabileceğiniz en yavaş sindirilen kazein) içeren birini seçtiğinizden emin olun. Her gece yatmadan önce 30-40 gram alın. Egzersizlerden sonra, peynir altı suyu proteininize 10-20 gram kazein eklemeyi deneyin. Son olarak öğün aralarında içtiğiniz her protein karışımında 30-40 gram kazein kullanın.

 

Kaynak: muscleandfitness.com

21
0
admin
admin - 8 yıl önce
4217 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları