Powerlife 3lu set

Kesin Başarı İçin 5 İpucu

Reklam Alanı
Hayatımın çoğu anında zorluklarla karşı karşıya kaldım. Kendi kendime, zorlayarak başarabileceğimi söyledim. Her gün odaklanmam gerektiğini kendime hatırlattım. Bu, etrafımda olumsuz hiçbir şeyden etkilenmemek için verdiğim bir mücadeleydi.

Bu ipuçları sınırlı fiziksel yeteneklere sahip olan ortalama bir gencin, dünya çapında sporcularla yarışacak seviyeye gelmesinde etkili olan ipuçlarıdır.

1/ Doğru yapın

Hareketlerin üzerine gitmek yapabileceğiniz en dezavantajlı şeydir. İlk seferde yanlış yaparsanız geri dönüp ikincisinde doğru olanı yapmalısınız, ilk seferde doğru yaptıysanız aynı şeyi bir daha yapmak zorunda olmazsınız.

Bunu fark eden insanlar, ilk seferde bütün enerjilerini açığa çıkaracaklardır. Bazen sadece tek bir atış şansınız olur. Görev ne olursa olsun kalbinizi ortaya koyun.

2/ Etrafınızı, beklenilenden daha başarılı olan kişilerle çevreleyin

Ben üniversitedeyken, savunma hattı koçumuz bize bütün defans oyuncuları olarak yaz süresi boyunca kalıp, antrenman yapmamız konusunda ısrarcı oldu. Bunun mantığı basitti. Evde yapacağınız antrenman, burada yapacağınız antrenman gibi olmazdı. Programın gücü ve kondisyon şartları çok yorucu ve sertti, hatta o güne göre yaptığım en sert antrenmandı. Beraberce yorgunluğun ve olumsuzluğun üstesinden gelmeyi öğrendik.

Yarışmacı atletler gibi zorlanmam, beni yüksek standartlara kavuşturdu. Eğer sizden beklenen emeği ortaya koymazsanız, grup çalışmasında dışarıda kalırsınız.

3/ Kendinizi hazırlayın

Nasıl bir sporcu olmak istiyorsanız, kendinizi onun rutinlerine alıştırın. Benim hedefim güçlü,patlayıcı ve iyi bir defansif oyuncu olmak.

Ağırlık dolu bir odada yaşadım, çalışmayla vakit geçirdim, mükemmellerin filmleri üzerinde çalıştım ve saatlerce ağırlık kaldırmayı hatırladım.

İlk adımımı denedim, böylece ülkedeki en sağlam defans oyuncusu olacaktım. Günde 500 get-off çalışması yapabilirdim. Pass rush hareketlerini hatırladım, her hareketi ve zamanını kafamda canlandırdım. Bull rush, counter, spin… Bu adımları kafamda 7/24 tutuyorum.

Büyük maçlar, yatarken aklımdaki son şey, uyandığımda ise aklımdaki ilk şeydi. Bu yüzden işimle nefes aldım, yedim ve uyudum.

4/ Tutarlı olun

Çoğu atlet, başarısızlığın tutarsızlığa yol açtığını fark etmiştir. Sabah 4 alarmına kaç kez uyandığımı size anlatamam.

Çoğu zaman kendime bir kere uyumaktan zarar gelmez diye söyledim ancak bir kere yapsaydım bunu, gerisi çok kolay olacaktı.

Gelişirken, arkadaşlarım beni çalışmaktan alıkoymak için her şeyi söyleyebilirlerdi.

Ancak beni başarılı kılan şeylerden uzaklaşmamam gerekliydi. Bu belki kulağa çılgınca gelebilir ancak, siz bir şeye odaklandığınızda­ insanlar size deli ya da takıntılı diyebilirler. Kendi hayalleriniz, vizyonunuz ve hedefleriniz için sağlam kalmalısınız. Rahatsız eden faktörlerin sizi enerji ve odaklanmanızdan alıkoymasına izin vermeyin.

Reklam Alanı
5/ Kendinize inanın

Sporcular başarılı olmak için kendilerine inanmalıdırlar. Ben gelişirken, profesyonel bir sporcu olacağıma inanmayan koçlar, insanlar ve ister inanın ister inanmayın arkadaşlarım bile oldu. Bu insanlara kulak asmamak zor oldu ancak kendime şunu dedim: “Hedefimi elde edeceğim.

Muhalifleri umursamayın ve hedefinize ulaşma yolunda keskin adımlar atın. Kendinizi tartmakla zaman harcamayın. Mantıklı bir şekilde çalışmak ve her gün yarışmak, sert bir vücuda kavuşmanızı sağlayacak.

Ekstra antrenman yapmak ve çalışmak, kendinize ne kadar güven kazandığınızla ilgilidir. Başarılı olmak için neye sahip olduğunuzu öğrenin. Kendinize inanın ve amacınıza ulaşana dek vazgeçmeyin.

Dördüncü Çeyrek

Umarım bana yardımcı olan bu ipuçları sizin de işinize yarar. Başaran herkesin sıkı çalıştığını ve efor sarf ettiğini unutmayın. Kendilerine inandılar ve amaçlarını takip ettiler.

Başarısız olma fikrini kafalarından attılar. Kimse onları hedeflerine giderken caydıramazdı. Herkes başarabilir. Kendinize amacınızı her gün hatırlatın ve ne kadar önemli olduğunu anımsayın.

Şunu unutmayın bazen kişisel yetenekleriniz inancınızı aşabilir, sadece inanın. Her gün, hedefinize biraz daha yaklaşmak için bir fırsattır. Vakti boşa harcamayın ve gerçekleştirin!

­

Kaynak:Bodybuilding.com

20
0
admin
admin - 8 yıl önce
25666 1 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları