Powerlife 3lu set

Kreatin Kullanımı

Reklam Alanı
Eğer insülin iğnesi kullanıyorsanız, kreatin daha kolay bir şekilde kas hücrelerine nüfuz eder. Bu yüzden kreatini genellikle üzüm ya da portakal suyuyla beraber almanız tavsiye edilir.

Şunu unutmayın ki, insülin seviyesinde en az etkilere sahip olacağından kreatini meyve suyuyla birlikte karıştırarak almak çok daha iyidir. (Oysaki vücudunuzdaki glikozla meyve suyundan alacağınız glikoz, insülin üzerinde maksimum etki gösterecektir.)

Dahası, bu nedenden dolayı kas, glikojeni depolara en uygun şekilde doldurulacağından, kreatinin en mükemmel alınma zamanı egzersiz sonrasıdır. Yükleme aşamasında, vücudunuz tek seferde çok fazlasını kaldıramayacağından, dozları ikiye bölmeli ve gün içinde 2 ya da 3 kez almalısınız.

Kreatini egzersiz sonrası karbonhidrat ve protein karışımı ya da sağlıklı bir yemekle beraber almak iyi bir fikirdir, çünkü bu durum, mide rahatsızlığı konusunda daha hassas olan kişilerin bu rahatsızlığını gidermede yardımcı olacaktır.

Son olarak, kreatinin yalnızca ağırlık kaldırma sporuyla uğraşanlar için faydalı olduğunu düşünmeyin. Örneğin, yüksek performans gerektiren bir sporla uğraşan atletlerin kasları, kreatin dolu kas depolarını iyi kullanacağından sonuçlar mükemmel olacaktır.

Kreatin ve Bireysel Diyet

Diyet yapan kişiler, kreatin kullanmanın iyi bir fikir olup olmadığını kendilerine sıkça sormaktadırlar. Tipik olarak kreatin, spor salonunda çalışma sürenizi artırdığından, kas yapım aşamasına yardımcı olması için tasarlandığından beri kaslarda hacim büyümesi dönemiyle ilişkilendirilir. İş diyet yapmaya geldiğinde, güç ve kas artışından çok yağ kaybetmeye odaklandığınız için kreatin kullanımı pek uygun olmayabilir.

Aslında durum böyle değildir. Kreatin, egzersiz seansları yoğunluğunu tutmaya yardımcı olduğundan, diyet yapan kişi için hala oldukça avantajlı olabilir. Düşük kalorili bir diyet uyguladığınızda, spor seanslarınızı azaltmanız gerekecektir ve yaptığınız bu diyetin sonucu olarak güçten düştüğünüzü fark edebilirsiniz. Bu yüzden kreatin depolarınızın dolu olduğundan emin olmak, oluşan olumsuz yan etkileri ortadan kaldırabilir.

Genellikle, karbonhidratlar diyet yaparken azaltılır ki bu da kreatinin uzun süre boyunca özümseneceği ve bireyin yüksek dozda beslendiği gibi aynı ölçüde özümsenmeyeceği anlamına gelir. Bu durumda, kreatinin yemeğin yanında (mide rahatsızlıklarını azaltmak için) doğrudan su ile (ya da protein) birlikte alınması, izlenmesi gereken bir yoldur.

Eğer vücut geliştirmek ya da vücut geliştirme yarışmasına katılmak için spor yapıyorsanız, kreatini kullanırken karşılaşabileceğiniz vücudunuzun su tutma durumunu önlemek için belli bir noktada tamamlayıcınızdan kreatini atmak isteyeceksiniz. Bu durum herkesin kendi tercihi olduğundan, bunu yapmanızın gerekli olup olmadığını özel antrenörünüze danışınız.

Kaynak:Bodybuilding.com

24
0
admin
admin - 8 yıl önce
95574 0 24
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları