Powerlife 3lu set

Kreatin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Reklam Alanı
Genellikle insanların kreatini almalarının en yaygın yolu, kas depolarını tamamen doldurmak için tasarlanan yükleme aşamasıyla başlamaktır. Daha sonra bu yolu olması gereken seviyelerde tutabilmek için dozu düşürerek onarım aşamasına taşımaktır. Vücuttaki depoları doldurmanın ve kendinizi onarım aşamasına taşımanın en hızlı yolu olan 5 günde 20 gram kreatin kürünü uygulayacaksınız. Kreatin, birçok kişide mide rahatsızlığına yol açarak şişkinlik oluşturmasına rağmen, bazı kişiler vücudun su tutmasındansa zamandan kaybetmeyi tercih ederler ve yükleme aşamasını bu ölçüde sürdürmezler.

Bu tür kişiler, daha sonra dozu günde yalnızca 10 grama düşürebilirler, fakat yükleme 10-14 günlük sürede gerçekleşir. Sonuç olarak daha az şişkinlik oluşur, ama yükleme aşaması daha uzun bir zamanda gerçekleşir.

Ve son olarak hepsini yüklemek istemeyen kişiler, bir aylık bir süre boyunca en fazla 5 gram kreatin alabilirler, ancak bu teknik yukarıda bahsettiğimiz iki yöntem kadar faydalı değildir.

Bilindiği kadarıyla 5 gram kreatin bir çay kaşığına eşdeğerdir.

­

Onarım Aşamasına Geçiş

Yükleme aşaması bittikten sonra, onarım aşamasına geçersiniz. Bazı kişiler, günde 5 gram kreatin kullanabilirler, fakat çoğu yetişkinler için günde 2-3 gram yeterli olacaktır. Eğer ek takviye ihtiyacını azaltan kırmızı etten bir miktar kreatin aldığınız gibi, kırmızı ete dayalı bir diyet uyguluyor olsaydınız, bu denklemde bir değişiklik yapılması gerekebilirdi.

Bu nedenle vejetaryenler ya da kırmızı eti sevmeyen kişiler, bu uygulamanın yerine 5 gramlığı kullanmak isteyebilirler.

Bu konuya not olarak, eğer kırmızı eti aşırı bir şekilde tüketenlerdenseniz, tüm depolarınız zaten tamamen dolu olduğundan, ilk başlarda kreatinden yararlanmadığınızı düşünebilirsiniz. Bu bir kez gerçekleştiğinde, daha sonra alınan aşırı miktarda kreatin, vücut tarafından dışarı atılır. Böylece teorik olarak bunun size hiçbir faydası olmayacaktır.

Sonuç olarak, eğer kreatin size faydalı olacaksa, canınız ne zaman isterse değil de, düzenli olarak almanız gerekmektedir. Eğer kreatin depolarınız çok düşükse, yükleme aşamasını gerçekleştirmek size spor yaparken yardımcı olacaktır. Fakat eğer kreatinin sunduğu faydalardan yararlanmayı sürdürmek istiyorsanız, bu depoları bundan sonra düzenli olarak doldurmalısınız.

Kaynak:Bodybuilding.com

24
100
admin
admin - 8 yıl önce
56153 0 24
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları