Powerlife 3lu set

Kusursuz Karın Kasları İçin 4 Hareket

 

Bu basit stratejiler ile şekilli karın kaslarınıza son noktayı koyun.

Yaz geldiğine göre birkça aydır çalıştığınız  karın kaslarını gösterip kumsalları yıkmanın vakti gelmiştir. Ancak eğer orta bölümünüz henüz hazır değilse bunun sebebi olan bölge sadece ve sadece alt karın kaslarıdır.

Sizi anlayabiliyoruz. Sebebi ne olursa olsun her zaman en zor eritilen ve şekillendirilen bölge göbek deliğinin altındaki bölge gibi gözüküyor. Ancak daha önce yaptığınız egzersizlerle veya sadece kardiyoya yüklenerek altılı kasları tamamlayamaz ve belirgin karın kasları çizgilerine ulaşamazsınız. Farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız var. Bu basit kuralları izleyin ve plajlarda sergileyebileceğiniz alt karın kaslarına sahip olun.

 

1.Alınan kaloriyi 500 kaloriye kadar azaltabilirsiniz

 

Eğer çok fazla vücut yağı taşıyorsanız asla alt karın kaslarınızı göremezsiniz. Ne kadar çok karın egzersizi yaparsanız yapın orta bölgeniz her zaman bir yağ katmanının altına saklanacaktır. Gerçekten gösteriş yapabilecek bir V-hattına sahip olmak için yağlardan kurtulmanız gerekmektedir.

Yağ kaybetmenin en iyi yolu kalori farkı yaratmaktır: günlük olarak harcadığınızdan daha az yemek. Günlük tam olarak ne kadar kalori aldığınızı izleyebilmek için bir kalori günlüğü tutun. Ardından her gün aldığınız kaloriyi 500 kaloriye kadar azaltın- bu yağ kaybını hızlandırmaya ve orta bölgeniz etrafındaki(diğer bölgelere de etki edecektir tabi) yağları eritmeye yardımcı olacaktır. Doğru şeyi yaptığınızdan emin olmak için her iki, üç haftada bir vücut yağınızı ölçtürün.

 

2.Testosteron seviyenizi ağır ve birleşik egzersizlerle canlandırın

 

Yapılan araştırmalara göre alt karın bölgesi etrafında toplanan orantısız miktarda vücut yağı düşük testosteron seviyeleri ile ilişkili olabilirmiş. Ancak doğal testosteron üretimini arttırmak için biceps ve baldır kaldırma hareketleri işe yaramayacaktır, kas gelişimini sağlamak ve fazla hormon ile karşılık alabilmek için büyük ağırlıklara ve tüm vücut kaldırmaları gibi şeylere ihtiyacınız vardır.  Ağır güç egzersizleri aynı zamanda yağ yakma prosesini de hızlandırır ve böylece alt karın kaslarınız daha hızlı ortaya çıkar.

Egzersizinizi bolca ağır squat, deadlift, halter pres ve ağır row gibi hareketlerle doldurun. 3-5 set için 4-8 tekrar hedefleyin ve doğru duruşu bozmadan olabildiğince ağır çalışmaya gayret edin.

 

3.Karbonhidrat tüketimini egzersiz günlerine saklayın

 

Pirinç ve patates gibi nişastalı karbonhidratlar aslında zayıflamak için işe yarayabilirler- eğer doğru zamanda tüketirseniz bu gerçekten mümkündür. Karbonhidratlarınızı ağır ve karışık egzersizlerin altında kaldığınız günlere saklayarak bedeninizin bu karbonhidratları özellikle kas geliştirme ve iyileşme için kullanacağından emin olabilirsiniz.

Karbonhidratları diyetinizden tamamen çıkarmak sizi zor duruma düşürebilir. Karbonhidratlar kas geliştirme, yağ eritme ve karın kaslarını hedef alma gibi işler için ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar; onlar olmadan spor salonundaki performansınız yerlerde sürünür.

 

4.Doğru karın egzersizlerini yapın

 

Alt karın kaslarınızda ciddi bir şekillenmeye sahip olmak için yine de doğrudan karın egzersizleri de yapmanız gerekmektedir. Ama her karın egzersizi alt karın kaslarınızı hedef almaz- bazıları yanlara odaklanırken bazıları sadece üst bölgeyi hedef alır. 

16
0
admin
admin - 6 yıl önce
12728 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları