Powerlife 3lu set

Kütle Kazanmak için Göğüs Antrenman Önerileri

Aşağıda, göğsün yerleşimi ve fonksiyonu hakkında bilgi vereceğim ve her göğüs bölgesi için egzersizler sunacağım. Son olarak, beklediğiniz gibi dümdüz göğüslerinizi, güzel bir hale getirecek 5 program paylaşacağım.

Reklam Alanı
Göğüs anatomisi & Tavsiye edilen egzersizler

Göğüs, kendi fonksiyonu için 2 ayrı kastan meydana gelmiştir. Bunlar pektoral majör ve pektoral minör adını alırlar. Temel olarak, pektoral minör direkt olarak pektoral majörün altında yer alır. Genel olarak, bu göğüs kasları klavikuladan başlar, sternum içine ve koltuk altına (humerous)­doğru uzanır.

Göğüs kaslarının üç farklı fonksiyonu; kolların pitching hareketi, kolları yukarı ve aşağı hareket ettirmek ve son olarak klasik bilek güreşi hareketi olarak sıralanabilir. Göğüs için temel egzersizler; bench press ve flye egzersizleridir.

Göğüs geliştirme işaretçileri

Tek bir parça olan göğüs kası, 3 ayrı parça olarak çalıştırılmalıdır. Üst, orta ve alt bölümler, en iyi egzersiz sırasında açıların değişmesiyle çalışır.

Üst göğüs en iyi %30-45 oranında yapılan incline bench antrenmanıyla çalışır. Örneğin, incline barbell ve dumbbell bench press veya incline dumbbell flyes mükemmel üst göğüs antrenmanlarıdır.

Orta göğüs en iyi flat bench ile çalışır. Örneğin, flat barbell ve dumbbell bench press veya flat dumbbell flyes mükemmel orta göğüs çalışmalarıdır.

Alt göğüs en iyi %35-40 decline bench çalışması ile antrenman yapar. Örneğin; decline barbell ve dumbbell bench press veya decline dumbbell flyes mükemmel antrenmanlardır.

En iyi çalışmanın, düşük 4-6 ya da ılımlı 8-12 tekrar aralığından oluştuğunu düşünüyorum. Nadiren yüksek oranlı tekrarlar da ekliyorum başlangıç seviyesinde olan arkadaşlar için. Fazla ağırlığın, başlangıç seviyesinin ihtiyaç duyduğu kesin antrenman olduğuna inanıyorum. Ayrıca serbest ağırlığa da odaklanabilirsiniz, özellikle zayıf noktanızın göğüs bölgesi olduğunu düşünüyorsanız… Bence serbest ağırlık, aletlere göre göğsü daha iyi geliştirir.

Artık hangi kasların göğsü oluşturduğunu, fonksiyonlarını ve tekrar aralıklarını daha iyi biliyorsunuz. Şimdi işinize yarayan egzersizler sunacağım.

Her egzersiz doğru bir formda yapılmalıdır yoksa ilerleyen zamanda yorgunluk, geriye gidiş ve sakatlanma gibi sorunlar doğabilir.

Kaynak­: Bodybuilding.com

­

25
88
admin
admin - 8 yıl önce
54538 1 25
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları