Powerlife 3lu set

L-Carnitine Kullanımı

Reklam Alanı
L-Karnitin, vücutta lizin ve metiyonin amino asitlerinden sentezlenir. L-Karnitin depolamanın, arzu ettiğiniz forma kavuşmak için başarı şansınızı ne derece artıracağını öğrenin.

L-Karnitin, vücutta lizin ve metiyonin­amino asitlerinden­sentezlenir. İster kilo vermek isteyin, ister kas yapmak isteyin, vücut geliştirme ve spor yapma amacınız ne olursa olsun, takviye gıdalarınızda bulunduracağınız L-Karnitin, başarı şansınızı bariz bir şekilde yükseltir. Karnitinin vücuttaki işlevi ile ilgili çalışmalar, 1937 yılına kadar uzanır. Şimdi l-karnitinin, arzu ettiğiniz forma kavuşmada ve sağlığınız için ne gibi faydaları var, bir göz atalım.

YAĞ KAYBI

Arzu ettiğiniz forma kavuşmak ve vücudunuzu şekle sokmak için ihtiyacınız olan amino asittir.­L-Karnitin, uzun zincirli yağ asitlerini mitokondriye taşır, tıpkı trigliseridin mitokondriye taşınması gibi. Bu asitler mitokondri içinde yanarak enerji üretirler. Bununla birlikte karnitinin, yorgunluğu azalttığı ve iştah bastırıcı olduğu da kanıtlanmıştır. Bu yüzden, diyet yaparken vücudun gıda deposunda l-karnitin olması çok önemlidir. Bu amino asit, vücudunuzu yağ depolamaktan korumakla kalmayacak, daha fazla kalori yakmak için aerobik kapasitenizi artıracaktır.

KAS YAPMA

L-Karnitin, kolay kas yapamayan bünyeler için oldukça idealdir.­L-Karnitin­içeren takviye gıdalar gücünüzü artırır ve daha fazla ağırlık kaldırmak demek; uzun vadede daha iri kaslar elde etmek demektir.

KEMİK GÜÇLENDİRME

Yaşlanmaya bağlı kemik erimesi,günümüzde yaşlı insanların ve menopoz dönemi sonrası kadınların en büyük endişelerinden biridir. Çünkü kemik erimesi; kemik kırılmaları, osteoporoz ve eklem iltihabı gibi hastalıklara yakalanma riskini artırmaktadır. Fakat l-karnitin alımı, kemiğin mikro yapısını iyileştirerek, kemik yıkımını yavaşlatabilmektedir.

KALP HASTALIKLARI

L-Karnitin, önceden kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılırdı. Birbirinden farklı klinik testler gösteriyor ki; geleneksel anjin hastalığının tedavisinde ilaca duyulan ihtiyacı azaltmak, egzersiz esnasında göğüs ağrısı ve rahatsızlık hissiyatını gidermek amacıyla da l-karnitin kullanılabilmektedir. Bazı çalışmalar, kalp krizi sonrası­l-karnitin­alımının, olası bir diğer krizde ağrı ve acıyı azalttığını saptamıştır. Karnitin, daha çok kalp hastası insanların tedavisinde kullanılmıştır.

BÖBREK TEDAVİSİ

Böbreklerimiz, doğal olarak karnitin üretirler. Böbrek rahatsızlığı esnasında, böbreklerin üretemediği karnitin eksikliğini giderme amacıyla, ek olarak karnitin alımı tavsiye edilir.

ERKEKLERDE KISIRLIK

Çocuk sahibi olmak isteyen sperm sayısı düşük erkeklerde, karnitinin sperm sayısı ve kalitesini artırdığı görülmüş ve bu yüzden kullanımı tavsiye edilmiştir.

23
0
admin
admin - 8 yıl önce
62170 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları