Powerlife 3lu set

Motivasyon Kazanmak İçin 6 İpucu


Reklam Alanı
Aylardır ya da haftalardır amacınıza ulaşmak için gözlerinizi bile kırpmıyorsunuz…

Diyetinizi uyguladınız, bilimsel veriler ışığında sporunuzu yaptınız ve mükemmel hissettiniz. İnsanlar gerçekten gelişiminizi fark etmeye başladılar. Muhteşem bir başlangıç yaptınız, kıyafetleriniz dar­geliyor ve kaslarınız patlamaya başladı.

Sonra hayat yoluna girdi ve spor günlerini birkaç gün üst üste es geçmek zorunda kaldınız. Belki bir akşam yemeğine çıktınız ve krem bazlı soslara maruz kaldınız. Ve aniden kendinizi salon yerine televizyon karşısında buldunuz. Kendinizi yolunuzdan sapmış bir şekilde bulmuşken “Yarın tekrar başlıyorum” diyeceksiniz.

Fakat yarın yine aynı şeyleri yapacaksınız. İnsanların büyük çoğunluğu, bir noktada amacından uzaklaşabilir. Profesyonel sporcular bile bazen zayıflıklar yaşayabilirler.

Antrenmanınız çeşitli sebeplerden yorucu olabilir fakat üstesinden gelebilirsiniz. Döngüyü kırın ve bakış açınızı değiştirin.

Tükenmişlik normaldir. Ben yılda bir kez geçiririm. Nedenler değişebilir ancak herkes bunu yaşar. İş hayatının boğucu stresi, ilişkideki problem (ya da onun eksikliği) gibi sebepler olabilir. Şimdi bu döngüyü kırın ve bakış açınızı değiştirin. Mutluluğunuz, antrenman ve kişisel disiplininiz üzerinde büyük etki yapabilir.

­

İşte motivasyon eksikliğinizi giderecek 6 ipucu!

Hedeflerinizi yeniden değerlendirin

Çalışma arzunuzun neredeyse yarısı kayboldu çünkü gözlerinizi ödülden uzaklaştırdınız. Amacınızı tekrar ortaya çıkarın ve zihninizi hazırlayın! Telefona alarm kurun ya da aynaya notlar yapıştırın. Kendinize ekstra güç verin. Çünkü başardığınızda iyi hissedeceğinizi biliyorsunuz!

Kendinizle tekrar iletişim kurun

Özünde, vazgeçmek için hep kişisel nedenleriniz vardır. Spor dışındaki hayatınızda yaşadığınız olumsuzluk, salona da yansıyacaktır. Ya da amacınızı engelleyecektir. Spor hayatınızı ve kişisel hayatınızı birbirinden ayırın. Eğer stres yaşıyorsanız, şimdi kendinizi salona daha çok ait hissetmelisiniz. Eve gitmek ve kanepeye gömülmek çok kolaydır.

Sıkıntıları salonun kapısında bırakın. Kaldırmak zorunda olduğunuz tek ağırlık, aynaya bakınca gördüğünüzdür, omuzlarınıza binen duygusal yük değil.

Arkadaş kontrolü: Kimle takıldığınıza dikkat edin

California-Davis Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir çalışma ile zamanının çoğunu rastgele seçilmiş, yemek ve diyet listesine en az uyan 30 kişiyle birlikte geçiren üniversite öğrencileri incelendi. Sonuçlar, seçimlerimizi sadece yabancıların yönlendirmediğini gösterdi. 2007 yılındaki çalışmaya göre, katılımcının arkadaşı obez olduğunda, katılımcının yüzde 57 daha fazla obez olma ihtimali doğuyor.

Tercüme: Başarınızı ve formda kalma güdünüzü kabul ettirecek arkadaşlıklarınız olmalı. Aktif olmayan insanlar, aktif olmayanları çeker.

Kafa dengi insanlar, spora başlama ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek için en iyisidirler. Yapacağınız kesin bir program ve kontrol ile birlikte gelişim sürecinizde değişiklik ve ivme yaratacaktır.

Kesin bir hedef belirleyin

Hassas zamanlı setler belirlemenize yardımcı olacak. Antrenmanı yapmış olmak için yapmak herkesi yormaz. Ben bu kategoriye giriyorum, kişisel bir amacım olsun isterim. Bazen kesin bir amaç, ihtiyacınız olan tek şeydir. Mud run için hazırlanın. 10 k ya da triatlon deneyin. Fiziksel yarışmalara girin. Kayıt ücreti varsa taahhüt edin. Hedeflerinize bağlı kalmak için kendinize bir antrenman bloğu açın.

Rutininizi değiştirin

Coşku eksikliği bazen sadece yeni bir şeylerle tedavi edilebilir. Yeni bir teknik öğrenin, yeni bir salona gidin ya da kişisel antrenör tutun. Antrenman videoları izleyin. Programa basitçe yeni bilgiler eklemek, son zamanlarda aynı rutini devam ettiren insanlar için güçlüdür. Böylece ileride antrenman programınıza yeni bir şeyler eklemek isterken bulabilirsiniz kendinizi.

Küçük şeyleri kutlayın

Bir şey yaptığınızda bunu kabul edin. Ona ulaşın. Kazandınız, kendinizle gurur duymakta bir sakınca yoktur. Hafta içinde ilk kez birkaç kez üst üste çalıştınız mı? Gün boyunca diyetiniz mükemmel miydi? Güzel. Bunu hedefe ulaşmak için kullanacağınız ivmeye dönüştürün.

Kaynak: Bodybuilding.com

25
0
admin
admin - 7 yıl önce
10800 20 25
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları