Powerlife 3lu set

Motivasyonunuzu Yok Eden Alışkanlıklardan Kurtulun!

Reklam Alanı
Spor yapmaya başlayalı bir ya da iki ay oldu ve siz disiplinli bir şekilde çalışmakta ve sağlıklı beslenmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Belki de motivasyon problemi yaşıyorsunuzdur.

Motivasyon, kendini adamış sporcular için bile sürekli bir savaştır. Fakat modeller, sporcular ve vücutçular, sorumluluklarını yerine getirmek için iyi alışkanlıklara sahiptirler. Keşfettiğiniz fitness aşkının, hayatınızı tamamen değiştirmesine karşı güçlük yaşıyor olabilirsiniz. Bunun anlamı, kötü alışkanlıklardan kurtularak iyi bir beslenme ve spor programına geri dönmenizdir.

Bu alışkanlıklar başlangıçta zararsız görünebilir ancak zamanla sizi zorlayacak dereceye gelebilir bu yüzden bunları kırmak adına bir şeyler yapmalısınız. Bu 6 motivasyon yok ediciden biri sizinki olabilir. Ortaya çıkarın ve onu yok edin!

1/ Antrenmanınızı planlamıyorsunuz

Yapacak milyon tane işiniz var: İş, arkadaşlar, ev işi, okul, ödev, sosyal zaman ve çeşitli diğer faktörler… Bunların hepsi antrenmanınızı etkileyebilir. Eğer “canınız istediğinde” veya arkadaşlarınız gittiğinde salona gitme alışkanlığınız varsa, muhtemelen çalışmanız gereken günleri es geçiyorsunuz. Bu komple bir alışkanlık haline gelmemeli. Ayağınızı salonda tutun.

Hayatınızda sporu alışkanlık haline getirmek istiyorsanız, planlama yapmalısınız. Oturun ve çalışma zamanlarını planlayın, yazın. Haftanın beş günü en az bir saat ayırın. Bir gün kaçırdığınızda, haftanın diğer gününde bunu telafi edin. Bu alışkanlığı edindiğinizde, hiç tasalanmadan salona gideceksiniz. Çünkü beyniniz nereye gittiğini bilecek.

2/ Defalarca aynı şeyi tekrarlıyorsunuz

Spor salonuna gitme alışkanlığınız olsa bile, hep aynı rutini uyguluyor olabilirsiniz. Bu yanlıştır. Eğer devamlı vücudunuzu mücadele içine sokmazsanız, sonuç elde edemezsiniz. Hep farklı egzersizler denemeli, ağırlığı artırmalı, tekrar ve setleri değiştirmelisiniz. Vücudunuzda değişim istiyorsanız, daha güçlü, daha hızlı ve daha formda olmak için ona bir sebep verin.

Gelecek ay için çalışma programı yapın ve böylece ne zaman ve nerede değişiklik yapmanız gerektiğini belirleyin. Komple aynı egzersizleri başlangıçta haftada 3 gün yapmak işe yarayabilir fakat bir süre sonra vücudunuz buna uyum sağlar. Değişiklik yapın ve sonuçları görün.

3/ Formda olmayan arkadaş çevreniz var

Beş kişinin en yakın arkadaşı sizsiniz. Peki, sizin en iyi arkadaşınız kim? Eğer arkadaş çevreniz sağlık ve sporla ilgilenmeyen tiplerse, sizin de motivasyonunuz bozulabilir. Elbette onlarla ilişkinizi kesin demiyorum ama kimlerle zaman geçirdiğinizi tekrar gözden geçirmelisiniz.

Arkadaşlarınız hedefinize ulaşma konusunda sizi ne kadar desteklerlerse o kadar iyi motive olursunuz. Ancak etrafınızda sizin hedefinizle alay eden, küçümseyen ve sağlıklı besinlerinizle ilgili şaka yapan kişiler, motivasyonunuzu bozabilir.

23
80
admin
admin - 8 yıl önce
11253 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları