Powerlife 3lu set

Mükemmel Bir Vücutgeliştirmeci Bedeninin Oluşumu

Herkesin hoşlanmadığını kabul etmek gerek ama diğerlerinin sahip olduğu belirli bir vücut bileşenleri vardır ki hepimiz sahip olmayı isteriz, bu favori Mr. Olympia’nın diyaframı bile olabilir, arada sizi kesen spor salonundaki çocuğun kuatları da olabilir ya da sadece tek seferde güç seviyenizi 9 000’e çıkarabilmek de olabilir.

Bazıları sahip olamayacağımız şeylerin peşinden koşmanın sağlıksız olduğunu söylerle- ama biz bunu boşverin diyoruz çünkü vücutgeliştirme fotoğraflarının yaygın bir kataloğu ve youtube mucizeleri ile, hem eski hem de yenilerden en sevdiğimiz atletlerin en iyi yönlerini seçerek ölümcül olmayan bir Frankenstein modeli oluşturabiliriz.

Görüşlere göre ‘mükemmel fizik’ diye bir şey yok, bir vücudu özel yapan şey kişiden kişiye göre değişiyor ama aşağıda bulunan kaslı yapının mükemmelliğinin karışımları kesinlikle herkesin kitabına göre bir şeyler ifade edecektir.

1. Tom Platzın Bacakları

Tüm iyi yapılar gibi, işin en temelinden başladık ve kuatların babasının ta kendisi olan Tom Platz’ı bizim kombinasyonumuzdaki bacaklar için seçtik kendi söylemiyle onları şöyle adlandırıyor ‘ beni squat raflarından hack squata bazen de eve götüren şeyler’.

Platz’ın Mr. Olympia’da ulaştığı en iyi nokta 1981 yılında aldığı üçüncülüktü ama yarışmaya sadece zayıf olan yarısı kadar başvurmuştu kesinlikle kariyerini evine götürdüğü Sandows koleksiyonu ile bitirebilirdi.

21. yüzyılda baskın olan t-shirtlü antrenörler ve bacak gününü esgeçenlerin dünyasına Platz iğrenerek bakıyor.

Onur Ödülü: Paul Demayo

2. Franco Columbu’nun Göğüs Kasları

Siz sormadan söyleyelim: Hayır, Franco Columbu’nun üst ve alt göğüs kasları arasına yüklenmiş bir ünite yok ama bu eşsiz ayrılma seviyesi ve bulunduğu durum bir göğüste görebileceğiniz neredeyse korkutucu bir köprü gibi.

Yanılmıyorsa Columbu ikikez Mr. Olympia ünvanını kazandı ve neredeyse bir kas grubunun üst kısmını yeniden keşfetti. Aşağıdaki optik yanılgıya rağmen açıklayıcı olmak için; bir yanılgı söz konusu değil.

Onur Ödülü: Arnold Schwarzenegger

3. Frank Zanein Orta Bölgesi

Bugünlerde fikir ayrılığı yaratan önemli vücut bölümlerinden biri: sıkıştırılmış bir orta kısım için mi yoksa bebek göbeği gibi şişmiş bir karın için mi uğraşmalıyız? Biz desteğimizi öncekinden yana kullanıyoruz ve söz konusu sıkıştırılmış bir karın ve ince bir bel olduğunuda Frank Zane açık ara öne geçiyor.

Bu jenerasyon nadiren duyduklarında saygı gösterebilir ( belki huzur içinde yatar) ama henüz proteinleri tıkmadan veya ‘sağlıklı beslen ve sıkı çalış’ şansı olmadan önce Zane o zaman ve şimdi de yağsız vücudun (lafın gelişi) tanımı olmuştur.

Onur Ödülü: Thierry Pastel, Brian Buchanan, Bob Paris

4. Ronnie Colemanın Sırtı

Bir kuş mu? Uçak mı? Hayır, Ronnie Coleman daha önce görülmemiş bir biçimde bu iki şeyle ortak olan kanat genişliğine sahip tıpkı bir Boeing 777 gibi.

Dorian ‘Gölge’ Yates üstüste altı kez Mr. Olympia kazandı ve 1997’de emekli olduğunda kimse ondaki gibi büyüklükte ve simetride başka bir sırtı yıllar boyunca göremeyeceğini düşünüyordu.

Ancak 1998’de Coleman ortaya çıktı ve şöyle dedi: ‘Mümkün değil Dorian! Şu sırtı görüyor musun? Bunu gördün mü? Çok iyi. Çünkü ben goynumu o kadar döndüremiyorum ama insanlar bana en büyüğünün bu olduğunu söylüyor, ne kadar şekilli ve etkileyici olduğundan bahsetmiyorum bile.’ Sekiz kez Mr. Olympia olmuş biri yanılıyor olamaz.

Ronnie ne zaman yarışmalara katılsa kanatlarının genişliği tıpkı bir cinayet gizemi gibi muamele görüyor ve seyirciler asla hayal kırıklığına uğramıyorlar, kollarının en ufak bir hareketi ile hareketlenmesi ile ortaya çıkanlara şahit oluyorlar.

Onur Ödülü: Dorian Yates

5. Kevin Levroneun Omuzları

Yıllardan beri Kevin Levrone’dan daha büyük omuzlar görülmüş müdür? Tabi ama lisedeki sevgilinizin çok tatmin edici olmadığı performansınızdan sonra söylediği gibi-  büyüklük her şey demek değil. Bir dakika öyle söylemedi mi yoksa? Sadece ben miyim? Neyse sorun değil...

Maryland Kas Makinesi omuzlarının boyut ve tepeleri ile ortaya çıkan süper kombinasyonla övünüyordu ve onlarla olan ilişkisi kesinlikle dikkat çekici. Dört kez Mr Olympia ikinciliği olan Levrone kesinlikle steroid kullanarak bunu yapabilen birkaç eski vücut geliştirmecilerden biri ve bu yüzden açık ara en iyi varlığı olan şeye syntholün bir el atmış olması makul.

Onur Ödülü: Dennis Wolf

6.Arnold Schwarzeneggerin Kolları

‘Vali’den bahsetmeden hayallerimizin kas kütlesini oluşturmamız düşünülemez bu yüzden Arnold Schwarzenegger’in denklemi oluşturan kıvrımlı kolları belki de Mr. Universe ya da Mr Olympia’da gelmiş geçmiş en çok fark yaratan bicepslerdir.

Tıplı Avusturya’nın doğla dağ arazileri gibi Arnie de keskin yükseltilere sahip ki pek az insan toplanabilir bacak gelişiminin eksikliği göz önüne alındığında bugünün gözde rakipleri ile yarışırken ki mücedelesi görülmeye değer ( yani bu kötü bir şey olmak zorunda değil).

Onur Ödülü: Bertil Fox, Lee Priest

15
0
admin
admin - 6 yıl önce
4457 1 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları