Powerlife 3lu set

New Jersey’de 248 Polis Memuru ve İtfaiyecinin Steroid Çeteşi ile Bağlantısı Ortaya Çıktı

Kanun kuvvetleri adına bir işte çalışmak muhtemelen yapılacak en zor işlerden biridir. Günden güne sürekli olarak her türlü suç işleyen insanlarla uğraşıyorsunuz.  Haberlerde her türlü kötü durumlarda yakalanmış polisler hakkında hikayeler ortaya çıkıp duruyor, bazen hırsızlık, araba kovalama veya ölümcül silah saldırıları gibi. Bu hikayeler genelde tüm haberlede yer alıyor ve birçok insanın polisler hakkında bir şey duydukları zaman düşündükleri bunlar oluyor. Son zamanlarda polislerle bağlantılı olan vurulma olayları tüm ülkede fazlasıyla büyütülüyor, bu da Birleşmiş Devletler ve diğer uluslar boyunca tüm şehirlerde kaos ve anlaşmazlıklara neden oluyor.

Halk için herhangi bir şey yaptıkları zaman polislerin genelde kötü bir izlenimi oluyor, daha da ileri gidersek olağan dışı aktivitelerini aydınlatmak konusunda herhangi bir şey ortaya çıktığında genellikle bu amaca yardımcı olmuyorlar. Bu aktivitelerden biri de kısa süre önce yalnız yaşayan bir doktora yapılan baskın sırasında ortaya çıktı New Jersey’in dışında yaşayan bu doktor 248’in üzerinde polis memuru ve itfaiyeciye irileşmeleri için 53 farklı türde olmak üzere ve düzenli olarak steroid, büyüme hormonu ve testesteron tedarik ediyordu.

Bunlar, 45 yaşındaki doktor Joseph Colao Jersey şehrindeki apartman dairesinde kalp yetmezliğinden dolayı ölü olarak bulunduğunda ortaya çıktı, dedektifler ofisindeki medikal kayıtları incelemeye başladı ve kanun kuvvetlerinin dahil olduğu en büyük yasadışı steroid ve doping çetesi olarak anılacak  büyük bir olay ortaya çıktı. Ofisinden elde edilen bilgilere göre Colao’nun (aşağıda fotoğrafı var) yıllar boyunca sahtekarlık yaparak 248 memur ve itfaiyeciye 53 farklı türde kas geliştirici ilaç tedarik ettiği söyleniyor.

Bu ilaçların veya PED’leri (performans artırıcı ilaçlar), NJ.com’un haberine göre ‘artan saldırganlık, dalgınlık ve düşüncesiz davranışlar’ ile ilişkilendirilebileceği söyleniyor. Ayrıca, Colao’nun tüm memurlara yazmış olduğu reçetelerin tamamı olmasa bile birçoğu memurların milyon dolarlık vergi ödemelerinden sağlanan devletin sağlık sigortalarından ödenmiş.

Yıl boyunca, Colao’nun 6 hastası için, 4’ü polis memuru ve 2’si cezaevi memuru olmak üzere ilaçları kullandıkları süre boyunca veya sonrasında aşırı güç kullanmaktan ve sivil hakların ihlali konusunda haklarında dava açılmış.

Diğerlerinin birçoğu taciz, aile içi şiddet, saldırı ve uyuşturucu ilaç bulundurma gibi iddialar üzerine  tutuklandı, kovuldu veya görevden uzaklaştırıldı ve bunlardan bir tanesi ise doktorların söylediğine göre Colao’nun yazmış olduğu büyüme hormonuna bağlı olarak geçirdiği felç yüzünden neredeyse komaya giriyormuş.

Aşağıda fotoğrafı olan Colao’nun hastalarından Passaic Kasabası Şerifi Dedektif Rafael Galan 2006 yılında orta siklette Mr. New Jersey ünvanını kazanmış. Galan’ın daha önce 2004 yılında steroid için test edilmesi istenmiş ve daha sonra kendisi departmanı yasadışı yöntemlerle test edilmesinin istenmesi gerekçesi ile mahkemeye vermiş. Bu yüzden de sonuçlar hiçbir zaman ifşa edilmemiş- aşağıdaki fotoğraflara bir bakın, eminim teslerin sonucunda neyin ortaya çıkacağını anlayacaksınız.

Aynı yıl Galan, ‘NJ Cops’ isimli aylık kanun kuvvetleri dergisi tarafından hayır işi olarak piyasaya sürülen ‘Takvim Polisleri’ takviminde de yer almış. Galan ayrıca resmi görevi kötüye kullanmak ile de yargılanmış ve Colao’nun Galan’a testesteron ve büyüme hormonu için reçete yazdığını ıspatlayan bazı eczanelerden alınan kayıtlar da mevcut.

Kanun kuvvetleri içinde steroid suistimalini tartışırken akla gelen asıl soru şu, polislerin daha agresif olduğu ve haberleder her zamankinden daha çok polislerin dahil olduğu vurulma olayları ortaya çıktığı durumlarda olası senaryoları engellemek için neden bu memurlar daha sık test edilmiyorlar!

11
60
admin
admin - 6 yıl önce
2958 0 11
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları