Powerlife 3lu set

ÖLENE KADAR 5: Çılgın Kas Şişirme Tekniği

Kendinizi başarısızlıktan uzaklaştırmak ve biraz masif büyüme için teşvik edilmeye hazır mısınız? Size inanılmaz şişirme sağlamayı  garanti eden yoğun egzersiz tekniklerinin olduğu "Ölene Kadar  5"  listesini deneyin!

Vücut bölümlerinizi çalıştırmayı bitirmek için kullanabileceğiniz birçok egzersiz ve teknik mevcut ama bunlardan birkaçı ‘Ölene Kadar 5’ yoğunluğunda. Eğer isim size neyin içinde olduğunuz hakkında bir ipucu veriyorsa ya acıyı kucaklayacaksınız yada bu yazıyı okumayı bırakacaksınız.

Açıkça görünüyor ki hala benimlesiniz, bu yüzden, bu hayvani mod tekniklerini nasıl kullanacağınızı size açıklayayım. Ertesi gün kas ağrılarının seviyesinde artışı garanti ediyor, sadece kesin limitlerinizi zorlayarak bunu yapabilirsiniz.

Bu teknik antrenmanızın özellikle en başında açılış ya da en sonunda  kapanış olarak da işe yarıyor. Çünkü tüm mini setler boyunca başarısız olma noktasına kadar çok fazla zorluyorsunuz, makineli hareketler veya kablolu hareketler yapmak isteyebilirsiniz ama bu bir zorunluluk değil.

ÖLENE KADAR ÜÇLÜ

Bu tekniği en kolay örnek vererek açıkayabiliriz. Örnek olarak, ben triceps push down yapabileceğim aletini seçtim, birçok spor salonunda bulabileceğiniz standart bir çoklu bir triceps egzersizi. Ağırlık konusunda fazla utangaç olmayın, maksimum kaldırabildiğiniz ağırlığın yüzde 60 ını kullanın. Ağırlık önemli çünkü eğer çok hafif kullanırsanız aynı türden bir şime elde edemezsiniz.

5 tekrar ile başlayın ve beş saniye ara verin. Bir başka 5 tekrarlı set yapın ve yine ardından 5 saniye ara verin. Bu çalışma/dinlenme durumunu artık düzgün bir şekilde 5 tekrar yapamayacak duruma gelene kadar devam edin. Bu belki toplamda 4-5 set edecektir.

Tebriker! 10 saniyelik bir mola kazandınız, ama çalışma bitmedi. Bitmeye yaklaşmadı bile.

Sırada, aynı hareketi aynı ağırlık ile 4 tekrar yapıp ardından 5 saniyelik ara ve diğer 4 tekrar ve yapamayana kadar devam.

Bir diğer 10 saniyelik aradan sonra sanırım bir sanraki aşamanın 3 tekrarlı ve 5 saniyelik periyotlar olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. 3 tekrarı tamamlayamadığınız anda 10 saniye dinlenin ve 2 tekrara geçin. İki tekrar, 5 saniye ara ve tekrar iki tekrar şeklinde devam. 2 tekrarı tamamlayamadığınızda bir 10 saniye daha dinlenip ardından teklere geçin. Tek yapıp 5 saniye dinlenin toplmada 5 e ulaşana kadar yapın.

Eğer tekniği başarılı bir biçimde denediyseniz, bunun şimdiye kadar ulaştığınız en başarılı şişirmelerden birisi olduğuna da katılacaksınız. Sıkı çalışan ağırlıkçılar için şişirme neden bu kadar önemlidir.? Birinci olarak kaslara daha fazla kan pompalar, kas bağlarına karşı zorlama ve genişleme sağlar. İkinci olarak şişme testesteron ve büyüme hormonu gibi doğal hormonların artışı ile bağlantılıdır ki bu da kas büyümesi için önemlidir.

Kalıcı acı ile yüzleşmek başarılı bir ağırlıkçının değeridir. Soru şu ki gerektirdikleri sizde var mı?  Yazıyı okuyan herkese kolay gelsin.

23
90
admin
admin - 7 yıl önce
15194 0 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları