Powerlife 3lu set

Olumsuzlukların Üstesinden Nasıl Gelirim?


Reklam Alanı
Olumsuzluğun sözlük anlamına baktığınızda; sıkıntı, talihsizlik gibi kelimelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, gerçeği kabul etmiş olacaksınız. Kim olursanız olun hayatımızda hep zorluklarla karşılaşırız ve bunlar hiç doğru zamanda gelmez. Genelde olumsuzluklar kaçınılmaz olurlar, bu yüzden en iyi çözüm, sıkıntılar gelmeden önce önlem almak ve hedefinize emin adımlarla yürümektir.

Karşı karşıya kalacağınız sıkıntı çeşitleri

Olumsuzluklar çeşitli şekillerde gelebilir. Bazısı fiziksel açıdan vurabileceği gibi, bazısı da mental açıdan zarar verebilir. Öyle ya da böyle, sorunlara hazır olmalı ve başa çıkmalısınız. Çünkü vücut geliştirme ve fitness hedefleriniz sizi bekliyor olacaklar. Böylelikle uzun ya da kısa vadede amaçlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Beslenme genellikle vücut geliştirme, fitness ve genel sağlık için en önemli noktadır. Kötü yemeklerden uzak durmak da en az sağlıklı yiyecekler tüketmek kadar önemlidir. Ne kadar iyi beslenirseniz sıkıntılarınızla­ o kadar baş edebilir ve antrenmana dönebilirsiniz. Bunun yanında gıda takviyenizi de unutmayın. Multivitamin, protein tozu ya da hangi ürünü kullanıyorsanız, bunlar antrenman için önemlidir.

­

Ruhsal sıkıntı

Bazı faktörler ya da insanlar, size ruhsal olarak sıkıntı verebilir ve bu yüzden antrenmana gitmek hatta yemek yemek için isteğiniz kaçabilir. Bu sizi üzebilir ve depresif bir ruh haline sokabilir. İşinizi kaybetmek, boşanma ya da evin başına gelen zararlar ya da sevdiğiniz birini kaybetmek gibi faktörler etkili olabilir. Bu gibi durumlar başınıza gelirse, çok üzülebilir, isteğiniz kaçabilir, öz güveninizi yitirebilir ve antrenmanın amaçsız olduğunu düşünebilirsiniz.

Kafanızdan hangi olumsuz düşünce geçerse geçsin, yakında bunların gerçek olmadığının farkında olacak ve ardından pozitif bir ruh haline girip çalışmaya geri döneceksiniz. Bazen insanlar da aynı etkiyi yapabilirler. Yakın olduğunuz insanlar hatta yabancılar bile ruhsal durumunuzu etkileyebilir. Kendi hayatlarındaki problemler yüzünden size karşı da negatif davranabilirler.

Size spor salonunda vaktinizi boşa harcadığınızı ya da amacınıza ulaşamayacağınızı söyleyebilirler. Amaçlarınıza giderken ya da pozitif düşünceler taşırken sizi engellemelerine izin vermeyin.

Sıkıntının üstesinden gelmek

Olumsuzluğa karşı hazır olmanın yanında, engeli aşmak için onu pozitif bir yola koymak da önemlidir. Bunu yapmalısınız çünkü sıkıntının size yakın olmasını engellemek gibi onun sizi rahatsız etmemesi de önemlidir.

Eğer hasta ya da çalışamayacak kadar sakatlanmışsanız, düzenli yemekten daha fazla yapabileceğiniz şey vardır. Çalışmaya dönerken iyi bir strateji yakalamak adına bu önemlidir.

Kaynak: Bodybuilding.com

18
80
admin
admin - 7 yıl önce
7408 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları