Powerlife 3lu set

Omuz Gelişiminizin İyi Olmamasının 7 Nedeni

Yeteri Kadar Dikkatinizi Vermemeniz

Spor hocalarının göğüs sırt ve bacaklar gibi büyük kas gruplarına odaklanmanız ile ilgili söylediği birçok tavsiye var. Bu bölgeler görünümünüz ile ilgili sizi on ikiden vuracak olmasının yanında pek çok spor hocasının omuzları görmezden gelmesine sebep olmaktadır. Bunları daha sonra yapacaksanız diyelim ki bacaklarda değişimler oldu ve siz çoktan yorgun düştünüz ve muhtemelen kendinizi çok fazla adayamayacaksınızdır. Bunun yerine omuzlara kendi gününü ayırın böylece tüm hepsine doğru bir biçimde çalıştırdığınıza emin olabilirsiniz.

Supersetler Yapmamak

Kaslarınızı içine attığınız egzersiz türlerini değiştirmenin önemini unutmamalısınız. Eğer aynı egzersizleri aynı sayıda set ve tekrar ile yapmaya devam ederseniz vücudunuz buna adapte olacak ve elde edeceğininz sonuçlar azalacaktır.  Bunun yerine birleştirilmiş süper setleri ( bir egzersizi başka bir egzersizin hemen ardından yapmak) veya drop-setleri deneyin ( belirli bir tekrar sayısına ulaştıktan sonra ağrlığı bırakın böylece daha fazla yapabilirsiniz) veya devasa setleri deneyin ( herbir egzersizden sonra çoklu egzersizler yapmak). Eğer rutininizin çok fazla monotonlaştığını düşünüyorsanız bu durum omuz gününüzün biraz daha heyecanlı geçmesine yardımcı olacaktır.

Yeteri Kadar Çalıştırmamak

Spor yapanların bir kısmı omuzlarını da diğer kas grupları kadar sık çalıştırmakta. Bu toparlanmak için daha uzun zaman gerektiren daha büyük kaslar için işe yararken % 100 bir dönüşüm için tüm haftayı kullanmanıza gerek yoktur. Omuzları çalıştırmak için ekstra bir gün eklemeyi de deneyin- örneğin, omuzlara kendine ait bir gün vermeye ek olarak göğüs veya sırt çalıştığınız günlerin sonuna birkaç set ekleyebilirsiniz. Yaptığınız egzersizlerin kendi günlerine karışık egzersizleri eklemeyi de denemelisiniz.

Hatalı Yöntem

Eğer dumbbell ile yatay yükseltme yaparken momentum kullanıyorsanız veya yerleşik dumbbell kullanarak göğüs üzerinde birleştirme yaparken kalçanızı öne doğru ittiriyorsanız gereken baskıyı doğru kas üzerine vermiyorsunuzdur. Bir çok durumda bunun sebebi fazla ağırlık kullanmaktır bu yüzden egonuzu kapının dışında bırakın ve yönteminizin doğru olduğundan emin olun.

Tüm Üçlü Grubu Çalıştırmamak

Spor yapanların birçoğu bu üç merkezden ön kısımlara yan ve arka kısımlara nazaran daha fazla yükleniyorlar. Unutmayın ki ön kısımlar zaten göğüs çalıştığınız günlerde yeterince çalışıyorlar ve diğer iki kısımdan daha dengesiz oluyorlar. Aslında yan kısımlar önemli olan şeyi belirtiyor görüntünün çevresini oluşturuyor ve ayrıca vücüdunuza V görünümünü verdiğinden bahsetsetmeye gerek bile yok. Egzersiz rutininizin bu üçlü kas grubunu sağlamlaştırmak için gerçekten üç kısmıda çalıştırdığından emin olun.

Zihin- Kas İletişimini Kurmamak

Eğer sadece ağırlığı artırmaya çalışıyorsanız ihtimaller ağırlık kaldırmaya çalıştığınız kadar omuz çalışmaya odaklanmadığınız yönünde oldukça fazla. Eğer egzersiz yapmaya çalışırken üçlü kas grubunda sağlam bir kasılma hissetmiyorsanız o zaman ağırlıkları azaltmanın vaktı gelmiştir ve yöntemi sağlamlaştırmak gerekmektedir.

Tekrarların Çok Düşük Olması

Omuz egzersizleri 1 RM çalıştırmak için uygun zaman değildir- bunu göğüs, sırt ve bacak çalıştığınız günlere bırakmalısınız. Doğru yöntem için yüksek tekrarlara bağlı kalın ve her sette iyi bir kasılma yakalayın. 

13
100
admin
admin - 5 yıl önce
12528 0 13
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları