Powerlife 3lu set

Protein Karbonhidrat ve Yağ İçeren İyi-Kötü Besinler


Reklam Alanı
Kas geliştirme ve kilo verme konusunda hangi protein,karbonhidrat ve yağın tüketilmesi gerektiği konusunda kafanız mı karışık?

Joey Vaillancourt iyi, kötü ve daha iyi olanı sizlere sunuyor.

Beslenme hem vücut geliştirme hem de kilo verme sürecinin anahtar bileşenidir. İnsanların bu konuya yeteri kadar önem vermemesi beni hala çok şaşırtıyor. Bu yüzden bugün önemli noktaları sizinle paylaşacağım. Hangi besinleri diyetinize koymanız gerektiğini öğrenerek, zaman içinde ne yaptığınızı anlamaya ve vücut geliştirme, kilo verme konusunda daha iyi sonuçlar elde etmeye başlayacaksınız.

İnsanlar beslenme programını takip etmekte değil, programa hangi yiyecekleri koymaları gerektiğini bilme konusunda problem yaşıyorlar. Bu konuda bir sürü seçenek var.Peki kimi dinleyeceksiniz? Yani gün sonunda proteinin kas yapımı için, karbonhidratın enerji için gerekli olduğunu ve yüksek doymuş yağlardan kaçınmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Elbette bununla kalmıyor. Tükettiğiniz her gıdanın,denklemin miktarını oluşturduğunu görürsünüz. Burada günlük olarak hangi gıdayı tükettiğimiz de önem kazanıyor. Elbette yalın protein alımına odaklanmak kadar beslenme temelli sağlıklı bir yaşama yeni geçiş yaptıysanız, kompleks karbonhidratlar ve sağlıklı yağlar, sonuç elde etmeniz için yeterli olacaktır.Fakat bir süredir sağlıklı yaşam diyetini takip ediyorsanız, daha fazla kas gelişimi ve kilo kaybı için, bu diyette bazı güncellemeler gerekebilir.­

İster kas geliştirmeye çalışın, ister kilo vermeye çalışın,sağlıklı bir diyet sürdürmelisiniz. Hedefiniz ne olursa olsun,yiyecek seçimleri aynı kalmamalıdır.En büyük değişim, toplam tüketim miktarında olmalıdır. Yani kas kütlesi yapma sürecine girdiniz diye, bütün her şeyi yemeniz gerektiği gibi bir anlam çıkarılmamalı. Sadece biraz daha fazla tükettiğiniz düşünülebilir.

Doğru seçimler yapabilmeniz için öncelikle gıdaları tanımanız gerekli. Burada size,protein,karbonhidrat ve yağ içeren besinleri tanıtma fırsatım olacak. Bunu okuduktan sonra hangi gıda iyi, hangisi kötü ve hangisi daha iyi anlayacaksınız. Aslında küçük bir liste ama yola koyulmanız için yeterli olacak.

Protein

Bugün bilinen protein kaynaklarını analiz ederek başlıyoruz. Protein kas dokularını iyileştirmek için gerekli olan bloklardır. En iyi bilinen protein kaynağı; tavuktur. Tavuk birçok farklı formda gelebilir ,iyi de bir protein kaynağıdır ancak yanlış seçimler yaparsanız sağlıksız bir proteine dönüşebilir.

Kötü: Bunlar Mc Donald’s,KFC gibi fast food markalarının derin dondurucuda saklanan ve doymuş yağlar içeren tavuk ürünleridir. Hepsinden kaçınmamız gerekir.

İyi: İyi protein kaynakları, yağsız kırmızı et, süzme peynir,yağsız domuz eti ve süt ürünleri olarak sıralanabilir.Dondurulmuş tavuk göğsü de bu listede yer alabilir ancak,daha iyi protein kaynağı diyemeyiz çünkü tuzlu suda marine edildikleri için,porsiyon başına yüksek miktarda sodyum içerirler.Diğerleri iyi listede yer alırlar ve ılımlı bir şekilde tüketilebilirler.

29
80
admin
admin - 7 yıl önce
16857 0 29
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları