Powerlife 3lu set

Protein Tozları Gerçekten İşe Yarıyor mu ?

'Protein tozları gerçekten işe yarıyor mu ve gerçekten sağlıklı mı?’­ Bu soru yerine şu soru daha iyi bir soru olacaktır; “Protein gerçekten işe yarıyor mu?” ve açık cevap tabii ki ‘evet’.

Reklam Alanı
Proteinlerin amino asitler dediğimiz yapıtaşlarından oluştuğunu ve bunların bir beslenme ve egzersiz programıyla birleştirildiğinde vücutta sağlıklı kasların gelişimini hızlandırdığını ve bakımını sağladığını biliyorsunuz. Protein aynı zamanda:

-Kırmızı hücre üretimini destekler.
-Bağışıklık sistemini destekler.
-Saçınızın, tırnaklarınızın ve cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar.

Fakat şu var ki, tüm­ protein tozları ­aynı şekilde üretilmez ve şunu belirtmekte fayda var, tüm protein tozları iddia ettikleri kadar sağlıklı değildir. Maalesef çoğu protein tozunda, yapay renklendiriciler, fruktoz, sakarin ve düşük kalorili renklendiriciler gibi sorunlu bileşenler bulunmaktadır.

Kimyasallarla tatlandırılmış ve ­kas gelişimi veya yağ yakmak ­için gerekli olan etkiyi sağlamayacak bileşenlerden üretilmiş ürünler yerine, doğal bileşenli bir­ protein tozu­ satın almalısınız. Esmer pirinç şurubu, sakaroz veya fruktoz içeren, işlenmiş ve rafine edilmiş düşük kaliteli karbonhidratları vücudunuza aldığınızda, sağlığınızı tehlikeye atmış oluyorsunuz. Bu konuda gereken titizliği gösterin ve firmanın gerçekten de gerekli sağlık şartlarına uyduğundan emin olun.

Maalesef bu gibi destekleyici ürünlerin üreticileri, vücut geliştirmeyle ilgilenen müşterilerin isteklerini karşılamak için, bilinmeyen ürünleri piyasaya sürmeye devam edecekler. Çünkü bunlar piyasada satılıyor ve aynı zamanda üretim masrafları kaliteli olanlara­

oranla çok daha düşük.

Ürünler üzerine tarafsız müşteri yorumlarını okuyarak, firmanın geçmişini ve piyasadaki yerini araştırarak araştırmanızı iyi yapın. Sonrasında bu kriterlere uyan iyi bir seçim yapın! Geçmişte benim sağlıklı bir protein ürünü anlayışım, tadının iyi olması ve kolay­

karışmasıydı. Çoğu ­protein tozları ­gerçekten kolay karışır, hatta bir kaşıkla bile kolayca karıştırabilirsiniz.

Fakat şunu öğrendiğim zaman gerçekten hayal kırıklığına uğramıştım; sağlıklı ve güvenli bir ürün için damak tadınızdan feragat etmeniz gerekiyor. Fakat bu benim için sorun değil.­Gördüğünüz gibi bir ürün tüm bu yapay tatlandırıcılardan veya sukralozdan ve basit şekerlerden arındırıldığı zaman neredeyse tatsız tuzsuz ve hatta bazen iğrenç bile olabiliyor.

Kaynak: Bodybuilding.com

33
84
admin
admin - 8 yıl önce
77719 1 33
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları