Powerlife 3lu set

Protein Tozu Gerçekten Gerekli Midir?

Protein destekleri, kas kütlesini artırmak için zorunlu olmasa da, günlük 400 gramlık protein ihtiyacını yemeklerini kendisi pişirerek alabilen biriyle tanışmadım henüz. Günlük ­protein ihtiyacınız 200 gramdan fazlaysa size önerim, protein tozu kullanmanız yönünde. Böylece amaçlarınıza ulaşmanız gerçekten kolaylaşacak. Buna ek olarak, kuruşu kuruşuna hesaplandığı zaman, protein tozları ve öğünlerin yerine kullanacağınız karışımlar fiyat bakımından doğal gıdalardan daha ucuza geliyor.

Beni yanlış anlamanızı istemem çünkü benim düşüncemde protein tozları hala ilavedir. İlave de normal beslenme planına yapılan eklemeler demektir. Bunu üzerine basarak söylüyorum çünkü herhangi bir beslenme planının odak noktası doğal gıdalar olmalıdır. Doğal gıda, protein tozlarına göre daha iyidir çünkü protein tozlarından alınamayacak daha başka besinleri barındırmaktadır. Beslenme planınızdan alacağınız ­proteinin çoğu et, balık, kümes hayvanları ve yumurtalardan ­gelmelidir.

Reklam Alanı

Fakat gelin görün ki tüm protein ihtiyacınızı doğal gıdalardan sağlamaya çalışmak her zaman pratik veya elverişli olmuyor, özellikle de günlük protein ihtiyacınızı karşılamak için 6 veya daha fazla öğün yemeniz gerekiyorsa… Üzerine basarak söylüyorum, en uygun kas kazanımı için kendinize koymanız gereken limit günde 3 sefer veya toplam yemeğinizin %40`ı oranında protein tozu kullanmaktır. Bazıları buna `sınırı aşmak` diyebilir ve ben de buna itiraz edemem doğrusu.

Buradan almanız gereken temel fikir şudur; gıdalar ve ilaveler, ihtiyacınız olan protein miktarını da kapsayacak şekilde, günlük­beslenme­gereksiniminizi tamamlamak için gereklidir. Özellikle de doğuştan aşçı değilseniz! Kısacası protein tozlarının sağlam bir egzersiz ve beslenme programının yerini alabileceğini düşünmek gibi ölümcül bir hatayı asla yapmayın. Dozunda bir kullanım ile onlardan faydalanmayı da ihmal etmeyin.

­

Kaynak: Bodybuilding.com

21
100
admin
admin - 8 yıl önce
55977 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları