Powerlife 3lu set

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Reklam Alanı
Protein tozu, içinde proteinin 4 ana kaynağından (peynir altı suyu, yumurta, soya, pirinç) bir veya daha fazlasını bulunduran bir ek besindir. Bu yoğun protein kaynakları toz halinde bulunmaktadır.­Su, meyve suyu veya sütle karıştırılıp sıvı hale getirilebilirler. Protein tozu ayrıca mısır gevreği üzerine serpiştirilip, çorba içine karıştırılıp ve diğer yemeklerin içine katılıp da tüketilebilir.­Vücut geliştiriciler ve atletler­ ağırlık çalışırken ve egzersiz yaparken kaslarının ihtiyaç duyduğu proteini alabilmek için protein tozunu sıkça kullanırlar. Araştırmalar gösteriyor ki; her gün­ protein tozu­ tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirir. Ameliyat sonrası oluşan yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar ve cilt sağlığını arttırır.

İnsan vücudunun günlük olarak proteine ihtiyaç duymasının ana sebebi, kaslar ve dokuların gelişmesi ve vücut içerisinde ekstra proteini depolayacak herhangi bir yerin olmamasıdır. Yeterli proteine duyulan ihtiyaç, sudan sonra gelen ikinci en önemli ihtiyaçtır.Sağlıklı beslenen insanlar, çeşitli yemek kombinasyonları sayesinde vücutlarına bolca ­protein­ alırlar. Bazı insanlarsa, ihtiyaç duydukları proteini, protein tozundan sağlarlar ve bu yol, yemeklerden alınan proteine oranla daha kolay bir yoldur.

Protein Tozu Faydaları

Protein tozu her gün kullanmak üzere tasarlanmış bir ek besindir. Vücut geliştirmeyle uğraşmayan bir kişi bile güne protein karışımıyla başladığında beslenmesine çok büyük katkıda bulunmuş olur. Birçok beslenme uzmanı, proteini gün içinde tüketmeyi önerir ama sabahları alınan protein, vücudun gün içinde kan şekeri oranının dengelemesini sağlayarak insan sağlığına katkıda bulunur.

Önerilen Dozajlar

Bazı çalışmalar gösteriyor ki aşırı dozda alınan protein, özellikle böbrek ve karaciğer problemi olan insanlarda sağlığı olumsuz etkilemektedir. Günlük alınması gereken doz, kilo, yaş ve günlük harcanan enerji miktarına göre değişiklik göstermektedir. Sporcular, sporcu besinleri üzerinde uzmanlaşmış beslenme uzmanlarından yardım almalıdır. Diğer kişiler de yaşam merkezlerinden veya doktorlarından yardım alabilirler.

Protein Tozu Satın Alma

Piyasada çok sayıda değişik marka, fiyat ve lezzette protein tozları bulunmaktadır. İnsanlar bu protein tozlarını sporcu besinleri satan mağazalardan, zincir marketlerden veya internet üzerinden temin edebilirler.

15
0
admin
admin - 5 yıl önce
26830 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları