Powerlife 3lu set

Protein Tozu Zararları ve Vücuda Olası Etkileri Nelerdir ?

Protein Tozu Nedir ?

Protein tozu kaynağı süt ve süt ürünleri olan gıdalardan üretilmiş sporcu gıda takviyesi kategorisinde yer alan bir besin takviyesi ürünüdür. Belirli hammaddelerin bazı işlemlerden geçirilmesiyle toz hale getirilir ve içeriğine renk, aroma katılır ve kullanıcılarına sunulur. Bu bazı işlemlerden geçmesiyle de içeriğindeki istenmeyen maddelerden de (yağ, tuz, şeker) arındırılır. Belli başlı çeşitleri ve bu çeşitlerin aromaları bulunmaktadır. Ürünlerin içerikleri markadan markaya göre değişmektedir. Her marka aynı içerikte ürün üretimi yapmamaktadır fakat değerler ortalama olarak birbirine yakındır.

Protein Tozu Çeşitleri:

-Whey Protein

-Casein Protein

-Soya Proteini

-Et Proteini

-Yumurta Proteini

Proteinin Faydaları Nelerdir ?

-Kasları Besler ve Gelişmesine Yardımcı Olur,
-Kan Şekerini Düzenlemeye Yardımcı Olur,
-İştahta Azalma Gibi Etkileri Bulunur,
-Yağ Yakmanıza Yardımcı Olur,
-Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutar,
-Tansiyonunuzun Düşmesine Yardımcı Olur.

Protein Tozlarının Zararları Nelerdir ?

Protein tozları eski zamanlardan bu yana sağlık ve destek ürünleri olarak kullanımı yapılan ürünlerdir. Genellikle halk arasında steroid ve doping maddeleriyle karıştırıldığı için ön yargıyla yaklaşılan ürünlerdir. Bu ürünler insanların bahsettiği kadar zararlı ürünler değildir. Onlarca yıldır yapılan hiçbir araştırmada bu ürünlerinin herhangi bir yan etkisi olduğu kanısına rastlanmamıştır. Bilim adamları bu ürünlerin zararını saptayamazken yüzlerce faydası olduğunu da bilimsel bir şekilde kanıtlamışlardır. Protein tozlarının değil de direkt olarak proteinin bazı yan etkileri bulunmaktadır. Aşırı protein tüketiminde vücut onu kullanabilmek adına böbreklerin yorulmasını sağlayabilir.

Ayrıca aşırı protein tüketmek yağlanmanızı da sağlayabilir.  yüksek orandaki proteini tüketirken özellikle düşük karbonhidratlı bir diyetiniz varsa keton birikimiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü, çok fazla miktarda proteinle beraber az miktarda karbonhidrat alınırsa vücut depolanmış yağları enerji üretmek için kullanmaya başlar.

Ayrıca laktoz alerjisi olan bireylerinde ürün kullanımı yaparken içeriğinde laktoz içerip içermediğine dikkat etmesi şiddetle tavsiye edilir. Laktoz intoleransı olan kişiler tüketim yaptığı takdirde zarar görebilmektedir.

Protein Tozları Ağır Metal İçerir Mi ?

Protein tozları hakkında söylenen ithamlardan biridir. Merdiven altı üretimi olan protein tozları ağır metal içeriğine sahip olabilir. Fakat kaliteli protein tozu ürünlerinde asla böyle bir durum söz konusu değildir. Her zaman her fırsatta merdiven altı ürünlerden kaçının ve sadece bilindik satıcılardan ürünleri alın denmesinin tek sebebi ise bu’dur. Bilindik satıcılardan olmasına özen gösterdiğiniz taktirde protein tozları güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Distribütör garantisi altında olmayan ürünleri kesinlikle kullanmayınız. Aldığınız ürünleri faturalı olmasına da kesinlikle ve kesinlikle dikkat ediniz.

21
0
admin
admin - 4 yıl önce
4547 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları